Aile Planlaması Yazz 24+4 Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

turkmengelini

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2010
3.046
34
merhaba arkadaşlar. bu ay yazz d.k. hapına başladım. 10 gün oldu. adetim bitti ama hala leke geliyor.yan etkiler herkeste farklıdır tabi, bende hafif sinir, göğüslerimde ağrı yaptı. yeni büyüyormuş gibi ağrıyor göğüslerim...ya eşim gelecek çarşamba günü. adetimi kesmek için ne yapabilirim?

bu arada su tutumu en az olan ilaçmış, 10 günde 1 kilo gitti:))zemuszemus

ya 10 gün kullanıp bıraktım ve bırakalı bi hafta olduğu halde halen kanama oluyor, yani ilacı bıraktığım halde neden hala devam ediyor 16-17 gün oldu ya, lohusa gibiyim resmen
bunu kesmenin bi yolu varsa yazın lütfeeen

arkadaşlar ben daha kullanadım adetim başlayınca kullanıcam düğünden sonra ama doktor bana ilk 3 ay lekelenme olur korkma o ilacın yan etkisi dedi.. bilginize

evet canım ilk 3 ay alışma dönemiymiş. benim adetim 12 günde bitti.ama tek şikayetim şu: benim zaten psikolojik sorunlarım vardı. bu ilaç duygu durumumda daha çok dalgalanmalar yaptı. umarım ilk 3 ay içindir bu durum.

ben de kendi deneyimimi paylaşmak istiyorum.
İlk defa başladım.Şuan 4. gundeyım hatta... hersey normal surecinde ilerli
yor gibi herhangı bir değişiklik yok ben de .
5 gun suruyor adetim normalde bakalım yarın bitecek mi:)
benim tam olarak anlamdıgım su beyaz olanlar,onu da doktora gittiğimde soracabgım sizlerle de paylasacagım.

yazz da ara verilmeden içiliyor böylece gün tutumanıza yada kaç gün ara vercem gibi düşüncelere girmenize gerek kamıyor
o farklı olan haplarda etken madde yok yani boş hap içiyorsunuz

merhaba arkadaşlar.
bende 4 ay önce yazz kullandım 1 kutu bitirdim ilaçlar bitince regl olmam gerekirken olmadım ama yinede diğer kutuya başladım nasılsa bugün yarın olurum diye ama tam 3 ay regl olmadım.sadece regl dönemlerimde lekelenme oluyor ve tamamen kesiliyordu.

geçen ay kahverengi akıntı şeklinde 4 5 gün sürdü.bu ay yine olmadım.

tabii bu arada tam 3 kere gebelik testi yaptım sonuç negatif.

4 aydır kıbrısta olduğum için doktoruma gidemedim önümüzdeki ay istanbula döner dönmez doktoruma gideceğim.

böyle bir sorun yaşayan var mı?

kızlar bana da doktor regli düzensizlığınden yazz verdi 6.günüm fakat vücudum inanılmaz şekilde sivilce döktü kızamık gibi sizde de oldu mu böyle bir etki doktoru aradım ilacı değiştireceğini söyledi ne yapmalıyım vücut alışana kadar devam mı yarıda kesip başka ilaca mı dönmeliyim

düğün öncesi bende gittim kadın doğum uzmanına bana da yazz doğum kontrol hapını kullanmamı önerdi, geçen hafta pazartesiden beri ilk kez başladım hapa, şuan herşey normal adetim normalde bitti ama arada leke geliyor, ama normal birşeymiş..

benimde bugün 4.günüm ilk 3 gün diğer aylarıma oranla çok oldum ama bugün daha az gelmeye başladı ama bende hafif ssancı yapdı bakalım zaman ne gösterecek:uhm:

hımm yazanlar arasında en uzun kullananan beim sanırım şimdilik.ben 2. ayımdayım sadece ilk hafta sıkıntı yaşadım biraz sivilcem çıktı gece miğde bulantısı çektim ısrarla dayandım 1 hafta sonunda herşey geçti. kilo falan almadım tam tersi istemsiz veriyorum. ilk ay adetimi uzattı 12 gün sürdü sonra durdu bu ayki adetim herzamanki gibi 6 gün sürdü hiç bir proble yaşamıyorum şimdilik gayet memnunum

Doktor tavsiyesi ile yaklaşık 5 ay dan beri kullanıyorum, ilacın herhangi bir yan etkisini hiç görmedim. Aksine faydasını gördüm. İlacı korunmak için kullanmaya başladım ama düzensiz olan adetlerimi de düzene soktu. Şimdi artık hemen hemen gününde oluyorum ama tek şikayetim adetim çok kısa. 2 veya 3 gün sürüyo.

Bununda sebebi bazı günler içmeyi unutuyorum, mesela dün sabah saat 10 da içtim, bu gün şu saat oldu hala içmedim ama şimdi içicem : ))

ben 4 ay kullandım ve asırı kanama lekelenme ve duygusal olarak çöküntü yaptıgı için 2 gün önce doktorumun tavsiyesiyle kutuyu bile tamamlamadan aniden bıraktım 1 aydır beni pedle yasamaya mahkume tti diyebilriim seyrek görülen yan etkisini yasadım umarım siz yasamassınız cünkü insanın hayatını zindana cevirebiliyo sürekli kanama olunca o nedenle bana uymadıı:KK43:

ben de yasmin kullanıyordum, inanılmaz cinsel isteksizlik yapınca geçen ay yazz a geçtim, 2. kutuya geçtim, 10 tane de ordan kullandım, hala adet olmadım. dr.um da yıllık izinde. gebelik testi de negatif. var mı böyle bir şey yaşayan?

bende az önce aldım. adetim başlayınca ilaca başlayacağım.
hiç ara verilmiyor demek :26:

Son düzenleme:
Bu ay itibari ile tam 1 yıl 1 aydır kullanıyorum bu ilacı.İlk iki ay yaşadığım ara lekelenmeler haricinde hiçbir sorun yaşamadım.Ne stres,ne kilo ne de başka gariplikler.Gayet memnunum Allaha şükür istemediğim bir gebelik de yaşamadım bu ilaçla.Çünkü hiç aksatmadan düzenli kullanıyorum ayrıca beyaz renkli olan 4 hapın demir içeriyor olması benim çok işime yaradı. Yıllardır varolan demireksikliğime az da olsa katkı sağladı.İştah açma özelliği var diyenlere de şaşırıyorum sanırım evlenince bir çok kişi daha çok yemeğe veriyor kendini ya da ilaç kilo aldırır iştah açar diye şartlıyor.İlacın kutusunda bile yazıyor ödem söktürmek için de kullanlır diye. Ben evlendiğimde 49 kiloydum 13 ay olmuş ilacı kullanalı şuanda da 49,6 kiloyum onu da ilaç yapmamıştır her yaz dayanamayıp gün boyu yemek yerine yediğim karpuza yoruyorum :)

Bende 2 gün önce doktor kontrolünde aldım, önümüzdeki ay kullanmaya başlayacam fakat yorumları okuyunca açıkçası biraz korktum.. Zaten düğün stresinden dolayı psikolojik çöküntü içindeyim acaba daha da tetikler mi ?

bende kullanalı 1 ay olacak pembeler bıtmeye 1 hap kaldı kahverengı akıntı gelmeye basladı gerıye kalan 4 beyazı içmeden yenı kutuya mı baslmama gerekıyo anlmadım

X