yaz için fikir istiyorum :-*

Arkadaşlarortalama bi tatilin fiyatını bilmiyorum. Ama doyasıya eglenmek istiyorum. Siz gittiginizde neler yapıyordunuz mesela ve ne kadar ücret ödeme yapiyordunuz?
Bu çok ucu açık bir mesele.
Otel tatilinde iyi bilindik bir otele, standart oda ve ultra hd konseptiyle giderseniz 5 gece için ortalama 4-7 bin tl arasında verirsiniz.
Oda kategorisini yükseltmeniz fiyatı da yükseltecektir.
Ya da çeşme bodrum gibi beldelere gidip, her akşam güzel bir restoranda yemek yiyeyim, hergün ayrı bir beach e gideyim derseniz bu rakam kat ve kat artar.
Orta halli, lüksten uzak bir tatili de günümüzde 2-4bin tl arasında karşılayabilirsiniz.
Maddi imkanınız varsa yurt dışına gitmenizi tavsiye ederim.
Bu sizin balayınız olacak ve her zaman gidebileceğiniz yerlerden öte, özel ve anısı olan bir tatil daha hoş bence.
Özellikle egzotik ada tatillerini öneririm.

Aklimdaki şey bol bol denize girip otele döndüğüm zaman romantik bi müzikle yemek yiyerek ve gün içinde de aqua park gibi eglenceleri olan bi yer. :-/

Xanadu bizim balayı otelimizdi. Çok keyifli eğlenceli romantik bir balayı geçirmiştik. Balayı çiftleri için sundukları imkanlar çok güzel. istersen detaya girebilirim. Aradığın şeyler mevcut ama gezecek çok yer yok belekte.

Bir de voyage sorgun var. En sevdiğim oteldir. 16 yaş altı almaz. Genelde genç çiftler vardır. Her şeyiyle dolu dolu eğlenerek tatil yaptığım iki otelden biri. Ama balayı şartları nelerdir bilmiyorum.

Ikisinin de aqua parkı var. İkisinde de akşam yemekleri için ücretsiz olarak ala carte restoranları tercih edebilirsiniz tatiliniz boyunca. Hem dünya mütfaklarını da denemiş olursunuz.

Nereyi tercih ederseniz edin evliliğinizin üzerinden bir yıl geçmediyse balayı çifti olarak gidebilirsiniz. Belirtmeyi ve evlilik cüzdanınızı yanınıza almayı unutmayın.

Aslinda senin ne istedigine bağlı ben büyük otellerde kapanip otelde gecirmek yerine butik oteller tercihimdir:)

kardeşim liberty hotels lykia ya balayına gitti ,bayıldı. her şeyden memnun kaldıklarını soylemişti

Fethiye Ölüdeniz. Bir sürü plaj ve doğa harikası var. Kelebek vadisi de dahil. Yamaç paraşütü yapma imkanı. Ben eşimi ikna edememiştim.

Marmaris. Merkeze yakın olursa iyi olur. Çok aktif bir yer. Gece kulübü sevmem ama sevenler için çok hareketli. Biz daha çok araba kiralayıp çevreyi gezmekle ilgilendik.

Çeşme henüz gidemediğim merak ettiğim yer. Bu yaz yapamayız artık seneye inşallah.

ben de tatile gitmek istiyorum 4 senedir çalışıyorum daha hiç lüks tatile gitmedim şu 26 yıllık ömrümde
hep akrabaların yazlığı ya da çadır

valla ben maddi durumu olan herkese kesinlikle yurtdisina gitmesini oneriyorum. tabii eger kendi kiyilarimizi hic gormemis degilseniz tabii. Mesela 2012 yazinda barselonaya gitmis bir guzel de yuzup donmustuk. uzerine farkli bir dil kultur yemekler ve tanistigimiz insanlar yanimiza kar kaldi :) yurt icindeki otellerin maximum misafir sayisi 200 olmadigi muddetce itis tepis tatil yapip kalitesiz yemekler yemek zorunda kaliyorsunuz ayni paraya. (universite hayatimi Antalya otellerinde barmaidlik garsonluk yaparak gecirdim ve maalesef ic yuzlerini biliyorum) sonrasinda da misafir oldugum hicbir otelden de memnun kalmadim. Kisacasi imkan varsa Italyaya gidin Amalfi kiyilarinda guneslenin :)

Bence balayı için yetişkin otellerine gidin. Yüzüne bakılacak bir yer olsun da Otel çok önemli değil yer önemli. Ayrıca turla giderseniz zaten onlar her gün günlük turlar düzenliyolar gelip size soruyorlar araştırmanıza bile gerek kalmaz

Arkadaşlarortalama bi tatilin fiyatını bilmiyorum. Ama doyasıya eglenmek istiyorum. Siz gittiginizde neler yapıyordunuz mesela ve ne kadar ücret ödeme yapiyordunuz?

ama işte geceliği 500 olan da var 50 olan da

sen hangi aralıkta ne tarz istiyorsun

maddi durumum iyi derken bir haftalık tatile 10000 verir misin seni aşar mı

ya da şöyle söyleyeyim mesela bir haftaya o parayı ayırırım ama o ortam bana uymaz da diyebilirsin

biz seni bilemeyiz ki

olimpos a gider deliler gibi eğlenirsin ya da daha oraya girmeden "ayyy ne iğrenç yer" der kaçarsın

her iki tarz insan da var

ya talepleri ya bedeli netleştirin ki yol çizelim :))))

Genel olarak muhafazakarım denilebilir. Yani alkol alıp eglenecegim yerler değil de daha çok sporsal aktiviteler ile eglenecegim bi yer olabilir. Bütçe olarak da ramazan bayrami tatilinde 3 gün gitmeyi düşünüyoruz bin -2bin arası olabilir.

işte bunlar can alıcı bilgiler bence

Antalya Alanya vs olabilir

ama oturduğunuz yer de önemli bence kaz dağları vs de olabilir

hatta size her şey dahil değil de yarım pansiyon tavsiye ederim

her şey dahildeki garip sürekli içki içen güruh ile rahat olamayabilirsiniz

ya da milas ören mesela biz çok eğlenmiştik ama hiç eğlence yeri bar disko vs yok biz eğlenmiştik

Evet
Evet zaten surekli otelde durmak istemem şehri gezmek doğayı gezmek isterim. Teşekkür ederim

Ben kıbrısı seviyorum tatil için yalnız ekstra harcamalar yüzünden avrupa turu fiyatına geldi bizim tatilimiz.yani tercih meselesi ben deniz görmek isterim ama suyun içinden çıkmayan bi insanda değilim.ettafımda bana yada diğer bayanlara bakan adamlarda istemem.şans oyunlarını da seviyorum hakkını vererek oynamasamda izliyorum.o yüzden bana göre ideal bi yerdi.tek eksiği çok fazla gezilcek bi yer yok otel dışında.yeni bi otelde açıldı orayı da görmek istiyorum bu yaz otel tavsiyesini özelden verebilirim tabi sizin isteklerinize uygunsa :)

çok teşekkür ederim
Peki bisey sorsam mesela alanyada güzel şelaleler falan var diye biliyorum. Yani bi doga turu falan da yapmak istesek otelin öyle aktiviteleri oluyor mu yoksa orada biz ayrica araştırmamız mi gerekir ki
Can'ım biz eşimle Fethiye'de özel havuzlu villa kiraladık hem başbaşaydık hemde havası muhteşem gezilebilecek yerlerde kordon var yürüyüş yapabileceğiniz sonra faralya var kelebekler vadisi tekne turları safari turları var biz çok memnun kaldık tekrar gitcez inşallah

Ne tür bir sey istiyorsunuz otelden cikmayiz dersen harika oteller tavsiye edebilirim ,ama gezmek istiyorsaniz uygun fiyatli bir otele gidip gezebilirsiniz antalya düsünüyorsaniz kas kalkan harika yerler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…