Yavru kediyi çöpe atan insan (!)

Bugün annemle disaridaydik isimiz vardi. Sokakta iki kedi gördüm bi anne bi yavru. Kediyi taniyorum, kendini sevdiren insan canlisi bi kedi. Dayanamadim pisi pisiledim. Biraz uzaktaydi aramizda da 10 yaslarinda bi cocuk vardi. Kedi sasirdi cocuga dogru gitti. O kosarken cocuk egildi, sevcek sandim. Yerden kocaman keskin kenarli bir tas aldi, firlatti kediye! Dedim napiyosun sen cocuk?? Cocugun cevabi; sevmiyorum ben kedileri. Sevmiyorsan dokunma dedim, zarar vermek zorununda misin? Bu nasil bi bencilliktir ya kendi psikopatligini masum bi anne kediden cikariyor! Ve "sevmiyorum ben kedileri" derken pis pis siritiyordu. Icim nasil acidi anlatamam, mzy arkadasimin dedigi gibi cok bencil yetistiriyoruz cocuklarimizi. Simdi ben o cocugu bir daha hic görmeyecegim ve bu olaydan sonra kim bilir hangi masumlarin canini yakacak. :KK50: Keske ona güzel bir ders verebilseydim ama elinden bir sey gelmiyor insanin. Potansiyel canavar resmen ve onun gibilerden bir degil iki degil yüz binlerce var. Elimizden bir sey gelmiyor kahretsin...

Ah ben olsam evire çevire döverdim yok ben dayanamam duramam öyle.konu hayvanlar ve zararsız yaratıklar olduğu zaman canavara dönüşüorum :KK47:

Bugün gazetede okudum, Bodrum'da kedileri zehirlemişler, 20 tanesi ölmüş, zehirlenen bir çoğu da hayvan severler tarafından veterinere yetiştirilmiş. Bunu yapanın kesin akli dengesi yerinde değil. Normal bir insan, bir hayvana karşı nasıl kin güdebilir ki? Canını ya da malını mı tehdit etti,küfür mü etti, ne biliyim eşine, çocuğuna mı sarktı, nefsi müdafaa mıydı, nedir yani bir anlayabilsem. Hiçbir şey yapamamak delirtici oluyor bazen. Umarım o zehri karıştırıp içer de, asıl pislikten kurtuluruz.

Off!

LadyEvil senin kediciklerden naber? Birilerini bulabildin mi? En azından onların emin ellerde olduğunu bilmek güzel olur. :KK14:

Bugün gazetede okudum, Bodrum'da kedileri zehirlemişler, 20 tanesi ölmüş, zehirlenen bir çoğu da hayvan severler tarafından veterinere yetiştirilmiş. Bunu yapanın kesin akli dengesi yerinde değil. Normal bir insan, bir hayvana karşı nasıl kin güdebilir ki? Canını ya da malını mı tehdit etti,küfür mü etti, ne biliyim eşine, çocuğuna mı sarktı, nefsi müdafaa mıydı, nedir yani bir anlayabilsem. Hiçbir şey yapamamak delirtici oluyor bazen. Umarım o zehri karıştırıp içer de, asıl pislikten kurtuluruz.

Off!

LadyEvil senin kediciklerden naber? Birilerini bulabildin mi? En azından onların emin ellerde olduğunu bilmek güzel olur. :KK14:

Kediden insana nasıl bi zarar gelebilir ki canlarına kast etmek için nasıl bi sebepleri var merak ediorum.
Kedi apartmanın bahçesinde,her gün gidip bakıoruz mahallenin çocukları da bakıo bişey olduğu zaman gelip bize haber veriolar,bi yandan da sahip aramaya devam ediorum.
Mahalledeki bütün hayvanlar bana emanet zaten,çocukları da bu konuda bilinçlendiriorum.

Ben de otobüste yaşadığım bi olayı paylaşayım,bi kadın diğeriyle konuşuo,köpeklerin dışarıda ne kadar çoğaldığını söylüo.
Diğer kadın ne dedi biliomusunuz? 'Belediye eskiden zehirliodu bunları şimdi hiçbişey yapmıo!'
Şok oldum resmen,arkamı döndüm sadece yazık dedim.
Başka bi kadın da vahşet dedi bu sefer bize bağırmaya başladı kadın.
Böyle düşünenler de var bi düşünün şu zihniyeti aklım almıo benim!

Böle insanlardan nefret ediyorum ya !! İnsanlar hayvanlardan daha nankör! Bu yüzden hayvanlara insanlardan daha cok değer veriyorum. :KK47:

Şuan çok sinirliyim elim ayağım titrio annem köpeğimi gezdirirken bi kadının ufacık bi kediyi çöpe attığını görmüş mahallenin çocukları da almış kediyi şuan onlar bakıo bahçede ben dayanamayıp evine gittim atan kişinin bana durmadan evime giriodu,attım ama çöpe değil çöpün yanına dedi gözleriyle görmüş kaç kişi yalan mı söylüo dedim sen kimsin bana yasal yolla gel madem dedi tamam dedim orda oturan başka bi adam bana hakaretler etmeye başladı burası benim ben attım napçaksın defol git diye bağırdı üzerime yürüdü hayvan hakları derneğini aradık yarın geliceklerini söylediler
Nasıl bi vicdan var bu insanlarda nasıl utanmadan hala hakaretlerle üste çıkmaya çalışıolar!

vicdan yok maalesef ama sorsan sapına kadar müslüman! bende geçen hafta buldum 4 yavru hem de yeni doğmuş, çöpün yanında...hergün biberonla beslıyorum sahip bulamıyorum evde bakamam buyuduklerınde ne yapacağım? 2 tane kedım var zaten onlarda huysuz oldu ıyıce yavrulardan dolayı...

biz bir tane bulmuştuk yaka iğnesi kadardı ayakta duramıyordu 3 ay bakmıştık aslında hep yaşatmak daha güzel

yazık herhalde böyle güçlü olduklarını düşünüyorlar

Bence de savunmasız bi canlıya yaptıkları işkence onların aslında ne kadar korkak olduğunun bi göstergesi onlara bi zarar veremeyecek bişeye zarar vererek kendilerini güçlü sanıolar.

X