Yavaş artan hcg değeri

Canım bugün kan verdim yarın saat 3 te alıcam sonuçlarımı burdan yazarım

Insallah guzel haberler alirsin❤
Ben dış gebelik yasadim ama degerlerin daha tutarsiz ya da yakin olurdu diye dusunuyorum.
%60-%100 arasi artislar normaldir.
Lekelenmelerinde yoktur insallah

Kızlar bugün sonuçlarımı aldim hcg 504 olmuş doktorum yarın için progesteron testi yaptırmamı istedi bu test hakkında bilgisi olan var mı

Canım bildiğim kadarıyla o hormon yüksek olunca demek oluyor ki rahmin kalınlaşmış yani düşük riski var mi yokmu diye bakacak. Bir de çoğu hormonu istiyorlar neden sadece onu istedi ki?

Insallah guzel haberler alirsin❤
Ben dış gebelik yasadim ama degerlerin daha tutarsiz ya da yakin olurdu diye dusunuyorum.
%60-%100 arasi artislar normaldir.
Lekelenmelerinde yoktur insallah
Iyi dileklerin için çok teşekkür ederim canım bugün ki sonucumda 504 çıktı yarın progesteron yaptırıcam rabbim hepimize sağlıklı yavrular nasip etsin

Kızlar dün gece itibariyle kanamam başladı gece acile gittik ve düşüğün başladıgını söylediler vajinal ultrasonda kese görünmedi beta hcg de düşmeye başlamış.

Kızlar dün gece itibariyle kanamam başladı gece acile gittik ve düşüğün başladıgını söylediler vajinal ultrasonda kese görünmedi beta hcg de düşmeye başlamış.
Kimyasal gebelik o zaman canım. Benim de başıma geldibir ay sonra tekrar hamile kaldım hiç uzulme. Bir de benim de lekelenmem var hayirlisi

Kimyasal gebelik o zaman canım. Benim de başıma geldibir ay sonra tekrar hamile kaldım hiç uzulme. Bir de benim de lekelenmem var hayirlisi
Canım sana da çok geçmiş olsun düşüğün biri içinde biri dışında der annem hep en azından demekki hamile kalabiliyormuşum demek ki bundan sonra da istediğim zaman hamile kalabilirim deyip teselli ediyorum kendimi. Şu an ki hamileliğin ne kadarlık degerlerin falan nasıl gidiyor doktorun ne diyor leke gelmesine

Gecmis olsuunnn.En kisa zamanda saglikla gelsin miniş...
Sen yine de beta degerlerine baktirmaya devam et sıfırlandığını gorelim demistir buyuk ihtimalle doktorunda

Merhabalar. Burada iki gun once beta hcg sonucumla ilgili basima gelen talihsiz bir olayi paylasmak istedim. Ki hemen kimse panige kapilmasin, bos yere strese girmesin. Bazen sonuclarda hatalar olabilir, hicbirsey kusursuz degildir neticede. Hamileligimi ogrendigimde beta hcg degerim 1070 idi. Doktorum panige soktu neden bu cok yuksek 3 gun sonra gel bakalim dedi ve sukur ki keseyi gorduk. Baska bir yerde bir gun ara verip tekrar test yaptir bebek gelisimi var mi anlayalim dedi. Her kan testi ayri bir stres bu arada. Kafamda hep ya acaba bebek olusmucakmi sorulari takildi. Neyse dedigini evimin yakinindaki aile hekimliginde yaptirdim. Ilk degerim 16000 civari cikti. Ikinci degerim ise talihsizlik iste 1300 civari cikti. Aklima gelen ilk sey suydu her seyde ama her seyde hata payi vardir. Sonucu doktoruma gonderdim. (Bu arada gebeligim 5 hafta 4 gun). Gelismemis bu, bebek olmaz artik birdahakine denersin. Yalniz onu hemen almamiz lazim hastaneye git bende gelirim uyursun anlamazsin, ay nolur aglama, olmazsa yarin bir kontrole gel kendi dusermi dusmez mi anlayalim en azindan. Olmazsa ilac veririm dusmesini saglariz gibi panik halinde dinledigim ve bu kadarini hatirladigim bir seyler dinledim. Bu durumda yalniz kalmamak cok onemli. Doktorundan memnun kalan yakin bir arkadisimi aradim hemen. Durumu anlattim onun sayesinde rahat bit uyku uyudum. Tek basina Kan testiyle asla bu tani konulamazmis. Ultrason goruntusu herseyi gosteriyor sakin panik yapma, olmazsa zaten Allahtan ama net olmayan birsey icin olumsuz dusunme diye beni ayaga kaldirdi. Dogru ne olursa olsun tek bir test sonucu tam olarak hic birsey ifade etmez. Nitekim de oyle oldu. Ertesi gun onun doktorunu aradim. Sagolsun muayenesine gitmeyecek olmasina ragmen beni rahatlatmak icin iki amelyat arasinda firsat yakalayip bizi cagirdi. Baktik ve bebisimizin olusumunu, pitircik kalp atisinida gorduk. Daha net duyabilmemiz icin de iki gun sonrasina tekrar cagirdi. Gercekten iyi bir doktorla karsilasmak bir sansmis. Ben bastaki doktor yuzunden sabaha kadar aglayip saglikli bebegi dusurebilirdim Allah korusun. Tamam neticede her sey yaradandan. Her sey olabilir. Ama demek istedigim her kotu sonuca hemen inanmayin. Baska bir goz ve bir degerlendirme mutlaka sart ve icinizi her zaman rahat tutun. Bu cok onemliymis. Gercekten bana buyuk ders oldu. Ki sukrediyorum geceyi rahat gecirdim uyudum. Ilk tepkimde agladim sadece sonrasinda kendimi telkin ettim.
Bu arada sonradan gittigim doktor neden benden tekrar kan testi istendigini anlayamadi. Sonucta kese gorulmus artik dedi. Genelde biz 10-15 gun sonra cagiririz ve kalp atislarina bakalim deriz dedi. Boyleliklede hemen strese sokmuyolar. Bir de degerin gercekten iki gun icinde o kadar dusseydi kanama veya sanciyla anlardin dedi. Bende onceki gece bunlari dusunmustum hep. Birsey ters gitse ille belli olur. He tamam ikici beta hcg iki kat artmayip ayni kalsaydi ilk doktorumun tespitine katilabilirdim. Ama yinede boyle soylenmez. Zaten duygusal ve heyecanliyiz bu donemde. Ilk degerlendirme gel bakalim olmaliydi. Ama bu da benim talihsizligim oldu iste. O doktorla boyle devam etmezmis zaten. Her asamada ayri bir stres. Yasanacagi varmis demek ki dedim. Ders oldu. Strese girmemek icin elimden geleni yapiyorum simdi, rahatlik bebek icin en iyisi. Rabbim hepimize evlatlarimizi saglikla hayirlisiyla kucagimiza almayi nasip etsin. Huzurla kalin..
NOT: Bu arada son gittigim doktor bugun bebegin olusumunu goremeseydik bile 8 haftanin bitimine kadar beklerdik. O haftada kendini gosteren bebekler oluyor goz ardi edemeyiz dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…