Yatak odamıza aklını takan kaynanam

Böyle bir şey olamaz fake diyeceksiniz ama şuan ben bu gerçek olacağına inanmak istemedigim konunun icerisindeyim.

Canım kaynanam(!) ile bir süredir mecburen aynı evde kalıyoruz. Sebebi Kayınbabam gecirdigi kaza sonucu ameliyat oldu. Kesinlikle ayağa kalkmaması gerekiyor felç riski var. Kaynanam da bu riskten dolayı korktugunu bakamayacağını söyledi. Eşim de büyük çocuk olarak babasına bakmaya geldi. Diğerleri küçük ve okuyorlar. Biz de esimin bekarken kaldığı odaya yerleştik. Valizi falan yerlestirdik. Zaten bir aydan uzun süre oldu. Misafir denmez artık. Gündüzleri kaynanamla beraber ben bakıyorum işten gelince de esim bakıyor. Buraya kadar sorun yok.

Biz eşimle severek evlendik ve 3 senelik evliyiz. Yani yeni evli sayılırız. 3 gün üst üste duş aldık genelde de zaten üst üste olmasa bile 2 günden fazla uzak kalmayız. Kaynanam da gelip eşime imalı imalı konuşmuş. Açıkca rahatsız oluyorum da dememiş, bu ne tutku gibisinden takılmış ama eşim aşırı rahatsız olmuş. Yani ben ses yapmadığımıza eminim, ama neden bunu gelip konuşma ihtiyacı hissetmiş anlamadım. Neyse dedik dikkat etmeye başladık azalttık, evimize gittik kimi zaman.

Ama dün ben evimizi kontrol etmeye gittim. Sonuçta su açık kalıp su basabilir, çiçeklerim susuyor onları besliyorum. Koku olmasın diye tuvaletleri temizliyorum falan. Geldiğimde kaldığımız oda temizlenmisti. Carsafimiz değişmişti. Teşekkür ettim ben de değiştirmek istiyordum keşke bana deseydin anne dedim. Gece prezervatif almak için kalktım yerinde yok. Aradık taradık. Bilgisayar cantamız vardı ona koyuyorduk. Canta komple yok. Sabah oldu gittim sordum anne çantamızı bulamadım dedim. Kirlenmişti de onu da makinaya attim dedi. Ee içindekileri ne yaptın dedim. Oda içerisinde başka bir yere kaldırmış. Öylece duruyor. Ben utancımdan yerin dibine giriyorum. Kadında en ufak utanma ibaresi yok. hışımla çıktım evden eşimi aradım o da çok sinirlendi. Bir yandan diyoruz ki artık kalmayalım, bakmayalım sürünsün kaynana. Bir yandan da adama acıyorum. Olan zavalli adama olacak. Yatmaktan mahvoldu zaten. Kocaman adam yastik koyarken 3 kisi gücümüz zor yetiyor. Gönlümüz razi degil. Gercekten iyi bir adam. Napıcam ben 😭😭😭 akil verin. O eve geri gitmek istemiyorum. Içimde resmen kin öfke doldu. Bu kadar da özele girilmez ki 😡

Yaşlı başlı insan demeyin kaynanam 46 yaşında kayinbabam 50 yaşında genç insanlar bunlar. Iyilik edelim diye evlerine geliyoruz. Kadın aklını bizim yatak odasına takmış.
Olay başlı başına garip zaten kv oğlunu karşısına alıp böyle bı konuşma yapmaya cekinmiyor odaya girmeye cekinmiyor 😮 siz zaten 3 senelik evlisinz 3 gun üst üste hıçmi rahatsız olmuyorsunz cekinmiyorsnz elle tutulur yani yok azck seyreltiverin bisey olmaz evinize gidince eski temponuza donuverirsinz bişey olmaz.

Ben cevap verirdim de cok sinirlendim. Baktim aglayacagim yaninda aglamak istemedim direk disari attim kendimi. Eşim konuşursa ağır konuşur. Zaten annesine kızgın. Adam hastaneden çıkmadan daha ben bakamam dedi 🙄 ve iyi bi adam kayinbabam

46 yaşındaki bir kadın neden kocasına bakamıyor ki.
Yatakta indir kaldır tamam anlarım belki zor olabilir ama ben bakamam demesi çok nahoş olmuş.

Evet yaptıgı doğru degil ama bende evimde birileri sevişse garip hissederdim sanırım😅
Açıkçası insanlar devamlı anne babasıyla yaşıyor illaki sevişiyor diye düşündük. Çekinmedik. Çünkü öyle çok muhafakar bir ailesi yok. Annesi ben regl oldum bugün yatıcam diyor mesela. Ben olsam karnım ağrıyor der keserim detaya gerek yok. Böyle birisi neden garip hissetsin ki

46 yaşındaki bir kadın neden kocasına bakamıyor ki.
Yatakta indir kaldır tamam anlarım belki zor olabilir ama ben bakamam demesi çok nahoş olmuş.
Bazen seviyorlar gibi ama bazen çok kötüler. Kim yalnız kalsa diğerini kesiyor bize. Bağları kuvvetsiz. Kayinbabam keyfine düşkün, kaynanam da çok memnuniyetsiz. Bıkmışlar gibi

2 günlüğüne gitmiş olsanız kadının tavrını anlayacağım,belki hak bile vereceğim ama ucu açık kalma sürenizin,ne kadar süreceği belirsiz haliyle saçmalamış kayınvalideniz.
Sonuçta ona yardım etmek için ordasınız. Resti çekip biz gidiyoruz deseniz tek başına ne yapacak? Siz fedakarlık yapıyorsunuz oda görmezden gelmeli bence.
Sonuçta kendi evinizi bırakıp gitmişsiniz oraya.
Siz karışmayın,eşiniz konuşsun

Kayınvalideniz terbiyesizmiş.
Oğluna açıkca bu konu hakkında konuştuğuna göre.
Odanıza girip eşyalarınızın yerini değiştirmesi, bilgisayar çantasını yıkaması çok mu elzemmiş mesela, bildiğin terbiyesizlik işte.

Ben olsam bazı günler orada kalmazdım.
Aynı şehirdesiniz direkt oraya yerleşmenin manası yokki.
Bazı günler kalırsınız bazı günler evinizde kalırsınız. Gündüz valide baksın akşam eşinizle siz gidersiniz vs. Bir şekilde yürütülür.
Evinize gittikçe de yaşarsınız dilediğinizi.
Tamam size 1 aydır ilişkiye girmeseydiniz diyemeyiz ama siz de evinizdeymişcesine günaşırı birlikte olmayabilirsiniz öyle değil mi?
Seyrekleştirebilir veya evinize gidebilirsiniz.

Eşinizin yerinde olsam anneme çok sert bir şey söyler bir daha özel konularda ağzını açamayacak konuma sokardım annemi.

2 günlüğüne gitmiş olsanız kadının tavrını anlayacağım,belki hak bile vereceğim ama ucu açık kalma sürenizin,ne kadar süreceği belirsiz haliyle saçmalamış kayınvalideniz.
Sonuçta ona yardım etmek için ordasınız. Resti çekip biz gidiyoruz deseniz tek başına ne yapacak? Siz fedakarlık yapıyorsunuz oda görmezden gelmeli bence.

Teşekkür ederim. Haklisiniz. Ben konuşacaktım ama ben kötü olmayayım, sakinlestim paylaşınca biraz daha

Buna ek olarak bence kayinvalideniz tam da hamile kalırsınız diye bu tavrı yapıyor,o zaman sizinde sorumluluğunuz artacak,yardım edemeyeceksiniz eskisi gibi. Bu sebepten birlikte olmanızı istemiyor diye düşünüyorum.

X