Yasminle korunup hamile kalmaya karar verenler !

kubrat1986

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2012
33
0
arkadaşlar merhabalar, forumun çok faydalı oldugunu düşünüyorum şahsen çok bilgilendim erken gebelik belirtileri konusunda..
bir yıılık evliyim 2 yıldır aralıksız yasmın kullanıyorum, gebe kalmaya karar verdğim anda ilacı bıraktım kutu yarımken.4 gün sonrasında adet oldum, 10. günden itibaren çalştığım hastanede yumrta kontorlu yaptırdım. en son 18 mm di doktorum aktif gecırecegınız gunler dedi.. şu an adetime 5 gün var inanılmaz bel ağrısı cekiyorum, gögüs ucu etrafında kücük sivilce tarzı şeyler çıktı, iştahım cok aık.. bunlar gebelik belirtileri sayılabilirmi? tecrübeli arkadaşlardan cvp bekliyorum şimdidedn teşekkür ederim..

merhaba tam bana uygun bir konu olmuş bende 10 ay yasmin kullanıktan sonra 1 aylık bır ara verdım (o donem ilişki yaşamadım) sonraki adette tekrar başladım ancak bende kutu yarımken paketi bıraktım son adetım 30 eylul bu ay korunmandım belırtı olarak cok sık ıdrara cıkıyorum bırde ıstahım artı sankı bu hafta gecmek bılmıyor ama cok heyecenlayım sonuc ne olacak umarım hakkımızda hayırlısı olur sen doktora gorunmussun doktor sana bırsey demedımı ne bılıyım hapı bıraktıktan sora 3 ay korunun dıyorlar hapı yarım bırakmak sakıncalı dıyorlar ben her ıkısınıde yapmadım oyzuden bıraz endısleyım dogrusu

Son düzenleme:
öncelikle merhaba, benimde sat 30 eylül:) doktorum 3 ay korun vs gibi birşey demedi sadece ilacını tam kullan yenı kutuya başlama dedi ama ben dayanamayıp bıraktım yarıda:) bir sorun oldugunu düşünmüyorum cünkü her zaman olduğu gıbı bıraktıktan 4 gun sonra adet oldum 14. günümde yumurtam catladı herşey normal. yani yasmın yada herhangi bir doğum kontrol ilcaı kısırlık falan yapmıyor,bıraktıgım ilk ayda yumurtam oluştu..çok sık idarara cıkma bende var,aşırı gaz,şişkinlik, en belirginde meme başında aşırı hassasıyetım var umarım gebeyizdir:)

canımm kısırlık anlamında degıldı ne bılıyım dusuk olabılıyormus gıbı seyler duyuyorum bırakır bırakmaz hamıle kalanlarda neyse hersey nasıp kısmet hersey allahtan gelrı boyle seyler dusunmemek lazım neysee valla cok heyecenlandım sımdı sat mız aynıymıs benım de galıba yumurtlamam oldu akntımdan anladım ama yınede bılemıyorum tabı herhangı bır test yapmadım ama bat ı beklemeyede sabredemıyorum ben ayrıca benımde basım donmesı sık ıdrara cıkma onun dısında acayıp sıskınlık ve gazım var ama bunu belırtı olarak dusunmemıstım cunku bende hep oluyor bırde sankı ıcımde tuhaf bı seyler oluyormus gıbı bı hıs var ıcımde bı kıpırtı var sankı yaa meme basındakı hassasıyet bendede var aslında tum bu belırtılerın gebelıkden olabılecegını dusunmemıstım tabı hepsı psıkolojık de olabılır

Son düzenleme:
bir çok tanıdıgım ve hastlarım arasında yasmını bıraktıktan sonra ilk ay gebe kalıp sağlıklı bebeklerı olan var.. o konudda içini rahatt tutabilirsin, zaten bir bebek düşüyorsa yada anne karnında sebepsız kaybediliyorsa o bebekte bır anomalı var demekktır.hayal kırıklıgına ugramak ıstemedıgım ıcın bu belırtılerın psıkolojık oldugunu dusunuyorum ancak ıcımdekı o hıs mahvedıyor benı:)

ayyyy cok heyecanlandımmm yaaa suan senınle konusurken ıcı kıpır kıpır oldu gercekten hamıle olabılırmıyız ozellıkle sen yazdıktan sonra su meme bası hassasıyetıne dıkkat ettım ve gercekten acayıp acıyor dokununcaaaa yaa ne yapsak test ıcın erken degılmı

Son düzenleme:
bak işte o his kıpır kıpır:) ama hiç boşuna test yaptırıp canını sıkma şayet kendını tutabılıyorsan:) çünkü sonucu soyleyım ben sana gebe olsan bile negatif cunku henuz ne kanına nede idrarına gecmedı beta hcg.. niye bu kadar emın konuşuyorum cunku nerdeyse hergun test yaptım ve negatif :) ama biliyorumki o içimde:)

canım tabıkı oyle bir ihtimal var egerki gec döllenme olmadıysa.. ben cok kez meraktan baktım ama sonucu negatıf gorunce cok uzuldum..daha gunume 6 gun var ve negatf cıkması normal. bunu bıle bıle cok hayal kırıklıgına ugrayıp uzuldum,sende yasama aynı seyı dıye soyluyorum

hımm saol canımm evet 1 kerede olsa hayal kırıklıgı yaşamak istemıyorum mm ama ne bılıyım yaa ıste sabretmek cok zor 1 hfta daha sabredecegım artık bayaramda cıfte bayram yapabılırzzz

inşallah canım benım en guzelı bol bol dua etmek benım ılk ayım korunmadıgım ama sankı yıllardır bebek ıstıyormusm ve olmuyormus gıbı cok korkuyorum negatıf cıkmasından

kızlarrr ben 4 yıl boyunca yasmin kullandımm...bırktım diğer ayy hamile kaldım...çok sevindim çünkü 4 yıl uzun bir süre olmaz hemen diye korkuyordum..ama maalesefff bebeğim karnımda öldüü kalbi durmuşşş....neden oldu bilmiyoruzzz....sadece kan pıhtılaşması yapıyormuş d.kontrol haplarııı bir anlık bir sorun bebeğimin kalbinin durmasına neden olmuşş...günde 1 aspirin içseydimm belki bebeğim şimdii bnimle olurdu.bir daha hamile kalırsam doktor günde 1 asprin içmemi söyledii....bilmiyorum belki de başka bir sorun vardı.ama tahlillerde bişey çıkmadı..yaniii moral bozmak istemiyorum ama yasadıklarım çok üzücüydü.

senın le aynı durumdyız hem fızıksel hem ruhsal olarak benımde korunmadıgım ılk ayın ve bende aynı duyguları yaşıyorum

yaaa senin adına cok uzuldum cok gecmıs olsun allah korusun bizide ve ısteyen herkes boyle bısesey yasamasınn hayırlsı inşallah

çok gecmıs olsun gercekten zor bı durum neysekı atlatmıssınız. aspırın bende duymustum doktoruma sorup oyle kullanmayı planlıyorum once bı sonucu pozıtıf cıkaralımda:) pekı gebelık belırtısı olarak neler hıssettınız

saolun kızlarrr.....evet atlattık şimdi yinee bebek düşünüyoruzz...bence siz de hamile kalırsınız çünkü ilaçtan sonra hemen çocuk olmazz diye düşündüğüm için hiç özen göstermemiştim ara sıra olmuştu ilişkii tatildeydik çünküüü....ben pek bir belirti hissetmedimmm bence adetten öncee belirti yaşanmıyor..adet gecikmesinden sonraaa başlıyor gebelik belirtilerii....ama zaten belirtilerle adet belirtileri de aynııı yaşayanlar göğüs hassasiyeti,kasık ağrısı falan diyolar.ben hiç birşey yaşamadım....şuan sizlerle aynı heyecanı yaşıyorum..bir hafta kaldı adete inşş adet olmam.yine ilki gibi hemen hamile kalırmıyım.

yaaa senin adına cok uzuldum cok gecmıs olsun allah korusun bizide ve ısteyen herkes boyle bısesey yasamasınn hayırlsı inşallah

çok teşekkürler canım allah düşmanıma bile yaşatmasın .....inş bu sefer ki hamileliğim sorunsuz geçer...tabii hamile kalırsammm

amin inşallah valla bizimde bu ay ilk umutluyuz bakalım değişik belirtilerimizde var da ama 1 hfta kaldı bat a.. bence seninde belirtilerin muhakkak olmuşdur ama sen tatil filan bırde hıc beklemıyormussun yaa oyuzden bence belırtılerını anlayamamıssıdır biz şimdi pür dikkat kendimizi dinliyoruz tabıkı oda ıyı degıl belkıde kendı kendımıze belırtı uretıyoruz psıkılojık olarak

haklısın beklediğim ve kendimi dinlediğim bir dönem değildi...benim de tam bir hafta kaldı bugün test yaptım ama negatiftri tabiiii siz ben gibi yapmayın kızlar adetin geçmesini bekleyin...bir dahaki testimi haftaya yaparım eğer adet olmazsam....ayyyy çok heyecanlıyım....bir bebek kaybettikten sonraa onun acısıyla daha çok ister oldum o zaman anlattığım gibi beklemeden hamile kalmıştım.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…