Yasminle geçici menopoz?

Minicikfzt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2017
4.169
8.798
30
Arkadaşlar ben endometriozis ameliyatı oldum. Doktorum sonrasında aralıksız Yasmin kullanımı bu sayede regl olmama önerdi çocuk sahibi olmak isteyene kadar önümüzdeki ay evleniyorum ve hemen çocuk sahibi olmak istemiyorum maddi nedenlerden dolayı hem de psikolojik olarak çocuk sahibi olamama düşüncesi beni çok korkuttu ve soğuttu hazır değilim. Nişanlım evlenince ilacı bırakırsın diyor ama ben hastalık tekrar edecek korkusu yaşıyorum. Yasmin doğum kontrol ilacı ama bu şekilde ara vermeden kullanım olduğunda hamile kalma şansı var mı? İlacı bıraktıktan ne kadar sonra regl düzenim normale döner? 2 aydır kullanıyorum. Benim durumumda olan kişiler beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

Geçmiş olsun ben 2 yıl önce miyom amaliyati sonrası 6 ay kullanmami söylemişti doktor korunma amaçlı bıraktıktan sonra rengliginiz düzene giriyor gebelik için hormonal sıkıntınız yoksa bıraktığınız ay bile hamile kalırsınız

Ara vermeden mi kullandınız siz de yani 3 hafta ilacı içip bir hafta ara vermeden hemen yeni kutuya mı başladınız? Hormonal sorunum da vardı ama ameliyattan sonra düzeldi mi bilmiyorum 6 ay sonra kontrol var yani 4 ay kaldı o zaman tekrar bakılacak yumurtalık rezervine falan diğer hormonlara. Evlenir evlenmez bırakmak istemiyorum sanırım nişanlım da hamile kalamam korkusuyla hemen çocuk denemek istiyor ama ben hazır değilim. İlacı bu şekilde ara vermeden kullanmak belki hamilelikten korumuyordur ilacı bırakmadan hamile kalabilirim diye düşündüm ama bilmiyorum tabi

İlaçla hiç mutlu değilim çok yan etkisi var regl olamamak beni duygusal olarak çok etkiliyor ama çocuk sahibi olmak için ilacı bırakmaya da cesaretim yok hastalık tekrarlar diye korkuyorum. İlacı evlenince bırakırsam hemen çocuk sahibi olmak için uğraşmak olmazsa üzülmek de istemiyorum çok zor bir durum ya. Belki ilacın kullanım amacı farklı olunca koruma sağlamıyor olabilir diye düşünmüştüm ama demek ki öyle bir şansım yokmuş teşekkür ederim

Cok iyi anliyorum seni 3 aylik koruyucu igne olurken ben de adet olamamistim. Adet olmamak acayip stres yapiyor. Ama ilac koruyuculuk saglar sadece adet olmazsin

X