Aile Planlaması Yasmin mi ? Ginera mı ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Ipenk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2011
3
0
Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var doğum kontrol hapı olarak ilk 3 ay Yazz24 diye bir ilaç kullandım kilo aldırdığı için Yasmin e geçtim 2 ay bitti memnunum ama sanki cinsel soğukluk yapıyor gibi şimdi de Gınera ya geçmek istiyorum ama tehlikeli olurmu yani ilerde çocuk sahibi olmak istesem zararı olurmu bu kadar değişiklik yapmanın :KK43:(

yasminde uzun süren kanamalar yazzda uzun kanamalar ve kilo artışı yaşayan ben ginerada buldum aradığımı çok rahatım şimdilik ama her bünye aynı olmaz aklınızda bulunsun ....

6 yıldır doğum kontrol hapı olarak Ginera'yı kullanıyorum. İlk korunmaya başladığım zamanlarda çok farklı haplar denedim ancak bünyem çok hassas olduğu için bir türlü kendime gelemiyordum; bulantılar, başdönmeleri,... Benim kadar bünyesi hassas olanlar var mıdır içinizde bilmem ancak Ginera tartışmasız miimum yan etkili hap bence. Hatta her ne ise o yan etkisi yıllardır hala beni bulmadı:) Kilo aldırdığı dedikoduları falansa tamamen hikaye. Arkadaşlar doğum kontrol hapı kadınların vücudunu belirli bir düzene sisteme oturtur, düzenli bir metabolizmaya ölçüsünden fazla verdiğiniz her şey yarayıp kilo olarak döner. Boğazını tutamayıp suçu Doğum Kontrol Haplarına atanlar kendilerini kandırmasınlar.

X