Aile Planlaması Yasmin kullananlar yardım lütfen

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

AnlatmayaGerekYok

Ekspresko sıcak içilir lütfen.
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2013
2.182
2.122
Sevgili BDV'ciler... 2 ay sonra düğünüm var inşallah. Doktor bana Yasmin kullanmamı söyledi ben de kullandım ve 1 paketi bitirdim. Bugün 5. gün ve regl oldum. Şimdi problem şu: Eğer böyle devam ederse hesapladım düğün tarihimde regl oluyorum :110: Balayına gidicez bırakın ilk geceyi benim derdim rahat rahat tatil yapmak ve o adet sancısını düğünümde çekmek istemiyorum. Hapı 8. gün değilde 5. gün yani bu akşam yeniden içmeye başlasam bir problem olur mu? Böyle olunca düğünümden 1 hafta önce regl oluyorum sorun kalmıyor. Diyelim içtim 5. gün hep mi 5. gün içeceğim yani 21 gün içip 5 gün mü bekleyeceğim hep, yoksa düğünden sonra 7 gün mü yapacağım. Umarım anlatabilmişimdir. Yardımlarınızı bekliyorum

Sevgili BDV'ciler... 2 ay sonra düğünüm var inşallah. Doktor bana Yasmin kullanmamı söyledi ben de kullandım ve 1 paketi bitirdim. Bugün 5. gün ve regl oldum. Şimdi problem şu: Eğer böyle devam ederse hesapladım düğün tarihimde regl oluyorum :110: Balayına gidicez bırakın ilk geceyi benim derdim rahat rahat tatil yapmak ve o adet sancısını düğünümde çekmek istemiyorum. Hapı 8. gün değilde 5. gün yani bu akşam yeniden içmeye başlasam bir problem olur mu? Böyle olunca düğünümden 1 hafta önce regl oluyorum sorun kalmıyor. Diyelim içtim 5. gün hep mi 5. gün içeceğim yani 21 gün içip 5 gün mü bekleyeceğim hep, yoksa düğünden sonra 7 gün mü yapacağım. Umarım anlatabilmişimdir. Yardımlarınızı bekliyorum
Hapi 21 gün sonra birakma canim, yani ara vermeden iki kutu kullan sonra yine normal sekilde devam et.

Hapı ara vermeden kullanın, balayı dönüşü bırakırsınız.

ben düğünümde taş düşürüyordum ve balayına falan gidememiştik :KK53: yatmıştım. felçli hastalar gibi :KK45:

Anlamadım :KK53: Yani ne zaman başlayayım normalde pazar günü içecektim hapı 21+7 yapıyoruz ya.
Hapi kullanmaya 8. gün basla - 21+7 olsun yine. Dügün öncesi 42+7 olmus olacak, ondan sonra da 21+7 ye devam...
Bunu da anlatmasi pek zor :KK17:

ben de hapı uzun kullanmıştım balayı dönüşü bırakıp adet olmuştum
ginera kullanıyodum baya bi 35 gün falan içip bırakmıştım

benim adetim düğünde olcakti valla bunu da eşime sölemişim bak düğünde adet olabilirim felan derken. düğüne 1 hafta kala adet oldum :KK45:

Hapı ara vermeden kullanabiliyorsunuz ama normalden fazla kanama oluyor. Yani şimdi bu ay bir kutuya başlıyorsunuz, kutu bitince hiç ara vermeden diğer kutuya başlıyorsunuz, o kutu bitince de normal ara ne kadarsa o arayı veriyorsunuz ve regl oluyorsunuz o arada. Bu da düğününüzden 20 gün kadar sonraya geliyor sanırım.

Düğünden hemen önce hap bitiyor ya yeni pakete başla hemen 7 günlük arayı vermeden. İlacı kullanmaya devam edince o ay adet olmayacaksın. ikinci paket bitince 7 günlük arayı o zaman ver. İki paketi üst üste kullan yani düğün zamanı

Hapi kullanmaya 8. gün basla - 21+7 olsun yine. Dügün öncesi 42+7 olmus olacak, ondan sonra da 21+7 ye devam...
Bunu da anlatmasi pek zor :KK17:

2 ay adet olamazsam o daha kötü yapmaz mı beni ? Şimdi pazar günü başlasam yine 21+7 yapsam sonra da balayı dönüşüne kadar hep içsem olur mu. Yani 1 sefer daha regl olurum ardından da balayı dönüşüne kdr hep içerim hap

Hapı ara vermeden kullanırsam 2 ay var daha düğünüme ama o zamanda adet olamıyorum diye kötü olmazmıyım? 1 kutu daha normal içsem sonra ağustos ayında hiç bırakmasam hapı o zaman olur mu?

Düğününüze iki ay varsa bir kutuyu normal için, ikinci kutuda ara vermeyin. Bir ay adetiniz geçikse ya da adet olmazsanız hiçbir şey olmaz emin olun. Ben rahatsızlığım sebebiyle 3 ay aralıksız kullandım regl olmamam gerekiyordu. Bıraktıktan 2 gün sonra regl oldum.

Anlamadım :KK53: Yani ne zaman başlayayım normalde pazar günü içecektim hapı 21+7 yapıyoruz ya.
21 gun ıcıyorsun ya ara verme 22.gun ılacı ıcmeye devam et doğum kontrol hapıyla korunacaksanız eger o kutuyu da bıtırdıkten sonra 7 gunluk arada kanaman olacaktır.

Düğünden hemen önce hap bitiyor ya yeni pakete başla hemen 7 günlük arayı vermeden. İlacı kullanmaya devam edince o ay adet olmayacaksın. ikinci paket bitince 7 günlük arayı o zaman ver. İki paketi üst üste kullan yani düğün zamanı

Evett tamamdır yani şimdi temmuzun sonlarına doğru yine adet olacağım o sorun değil ama sonrasında düğünüme geliyor diye 2 kutu bitireceğim ve 2 kutudan sonra 7 gün içinde olacak reglim. Korunmada bir problem olmaz dimi? Çünkü hapla korunacağız daha ilk aydan hamile kalmak istemiyorum

Bir de ben hapı hep gece 11 de içiyorum ama bazen 11.30a fln geliyor unutuyorum o sorun olur mu?

Düğününüze iki ay varsa bir kutuyu normal için, ikinci kutuda ara vermeyin. Bir ay adetiniz geçikse ya da adet olmazsanız hiçbir şey olmaz emin olun. Ben rahatsızlığım sebebiyle 3 ay aralıksız kullandım regl olmamam gerekiyordu. Bıraktıktan 2 gün sonra regl oldum.

Tamamdır anladım çok teşekkür ederim ben ilk aydan 5. günde oldum belki zamanla düzene girer ilk defa böyle hap içiyorum. 3 ay sonra bıraktınız ya kanamada farklı bir şey oldu mu yani uzadı mı ağrılı mı geçti

X