Aile Planlaması Yasmin doğum kontrol hapı size kilo aldırdı mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Yasmin doğum kontrol hapı size kilo aldırdı mı?

• Evet aldırdı ama iştahım açıldığı için

OY: 15 34,9%
  • Evet aldırdı ama yeme düzenim aynı kaldı iştahım açılmadı

OY: 11 25,6%
  • Hayır aldırmadı

OY: 17 39,5%

• Ankete Katılan
    43
Ben adet sancılarım için gitmiştim dr.a oda yasmin vermişti.Hem sancin olmaz hem korunmuş olursun dedi.4, 5 sene kullandım 2ay oldu bırakalı eskisi gibi sancılarım olmadı ki yerlerde surunurdum sancidan.Hicbir yan etkisini görmedim ne kilo ne sinir, stres başladığımda 1-2 kilo vermiştim hatta sonra bunye alisinca normale döndüm.

kızlar merhaba konu ne zaman açıldı tam olarak bilmiyorum ama doğum kontrol haplarının etkisi kişiden kişiye değişir östrojen hormonunu (kadınlık hormonu) artırırsa bu kilodan kısırlığa kadar birçok etki bırakabiliyor çoğunlukla hormon tahlili yapılmadan kullanılmaması gereken bir ilaçtır ama buna hiç kimse dikkat etmez artı sigara içenler migreni olanlar kesinlikle kullanmamalı ve kitleleri büyütebileceği için memenizi zaman zaman kontrol ettirmenizde fayda var yani aslında kullanmamak en güzeli her halukarda sonuçta ilaç

bende de adet düzensizliği var kızlar ne yapıcam bılmıyorum eylul de dugunum var adet olamadıgım için kılo da veremıyorum zaten kıloya elverişlı vucudum var daha öncekı dogum kontrol hapları kılo aldrmıstı ama yasmini hiç kullanmadım sizce kullanmalı mıyım?

doğum kontrol hapları kısır yapmaz hanımefendi. Yanlış biliyorsunuz insanları korkutmayın. Hiç bir doktor kısır yapan bir ilacı kadınşara tavsiye etmez ama herkeste farklı etki yarattığı doğru ben uzun süredir kullanıyorum ve uzun süredir kullanıp bırakan bıraktığı gibi hamile kalan çok arkadaşım var. İnsanşarı yönlerdirmeyin

1,5 yıldır yasmin kullanıyorum ve tam 10 kg aldım!!! Almaya da devam ediyorum. Rejim yapıyorum vs ama şiştikçe şişiyorum. Çıldırmak üzereyim. Hapı bırakmaya karar verdim, ama acaba başka bir doğum kontrol hapına mı başlasam yoksa farklı yöntemle mi korunsak kararsızım. Yardımcı olun kızlar

Başlığı görünce tam kafamdaki soruyu gördüm merak ettim. Bazı cevaplar o kadar amaçsız ki. yasmin kilo aldırıyor mu soru bu.cevaplar: bende kullanıcam, 2 gündür kullanıyorum, bende aldım başlayacağım. Yahu kafanızda sorunun cevabı yoksa yazmış olmak için yazmayın şuraya.sayfalarca gereksiz duygu durumu okumak istemiyorum ben.kullananlar ne sonuç almış bunu merak ediyorum.forumun genelinde var bu sorun bıktırıyor gerçekten.cidden dolmuşum bu konuda.

Bende bu ilaca başladım. Poliskistik olması nedeniyle adet döngümde sıkıntılar oluyodu, doktor önerdi. İlk kutumun bitmesine 5 gün kaldı. İlk 10 gün aşırı mide bulantısı oldu bende de. Kusturmuyo ama cektiriyodu eşime karşı da bi isteksizlik var bu yüzden de tartışmalarımız olmaya başladı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Önerisi olan ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…