Aile Planlaması Yasmin doğum kontrol hapı size kilo aldırdı mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Yasmin doğum kontrol hapı size kilo aldırdı mı?

• Evet aldırdı ama iştahım açıldığı için

OY: 15 34,9%
  • Evet aldırdı ama yeme düzenim aynı kaldı iştahım açılmadı

OY: 11 25,6%
  • Hayır aldırmadı

OY: 17 39,5%

• Ankete Katılan
    43
Arkadaşlar yasmin doğum kontrol hapını kullananlara soruyorum... Ne zamandır kullanıyorsunuz kilo aldırdı mı veya aldırdıysa bu yan etkisi kaç ay sürdü? Alanlar iştah açılmasından dolayı mı aldınız yoksa aynı yeme düzeninde devam etmenize rağmen mi aldıınız?

Not: iştahım açılmadı seçeneğinden kastım hani bazı ilaçlar insan fazla yemese bile kilo aldırır ya o. Yani eğer iştah açılmasıysa sebep bu diyetle kontrol altına alınabilir diye düşünüyorum.

tatlım ben zayıf bırısydım bundan 4 yıl önce ve doğum kontrol hapı kullandığımda bı yandanda kg alırım umıdım vardı yasmın kullanmya başladım en ıyısı dıe fakat tam aksıne iiştahımı kestı ve yemek yeme zorluğu yaşadım sonra kadın doğum dr uma danıştığımda ilacımı değiştırdı ve onunla bı 6 kg aldım cokta mutlu oldum yasmın bende kg değil tam aksıne iştahsızlık ve kg kaybı yaptı

Evet ben de prospektüsünde böyle birşey okumuştum diye hatırlıyorum... Siz hasta mısınız peki şu an belki ondandır...

Bugün 6. günüm canım. kanamam az az devam ediyor.
ben hastalanmadan önce hassas olurum genelde.
bir de ilk günü.
hap bende duygusallık yaptı belkide... bir de ben zaten hassas bir insanım. o sebeple olabilir canım.

tatlım ben zayıf bırısydım bundan 4 yıl önce ve doğum kontrol hapı kullandığımda bı yandanda kg alırım umıdım vardı yasmın kullanmya başladım en ıyısı dıe fakat tam aksıne iiştahımı kestı ve yemek yeme zorluğu yaşadım sonra kadın doğum dr uma danıştığımda ilacımı değiştırdı ve onunla bı 6 kg aldım cokta mutlu oldum yasmın bende kg değil tam aksıne iştahsızlık ve kg kaybı yaptı

Benimde iştahım çok açık değil. herzamanki gibiyim.
bu bizim için iyi birşey. :)

Benimde iştahım çok açık değil. herzamanki gibiyim.
bu bizim için iyi birşey. :)

evet tatlım ben 1.70 49 50 kgydım ondan sıkıcı bı durumdu ama dr um el koydu olaya yasmını değiştırdık ay bıde hamılelıkte 30 kg almıştım 10 kg kalsın ıstemıştım cok yok 31 olarak gıttı ışte kımı kg ıster kımı ıstemez

kızlar bıde ıllakı sızın kafanızı karıştırcak pek cok ınsan vardır hap kullanmayın bebek olmaz gıbı sakın bunlardan etkılenmeyın en rahat yöötem ben evlenmeden öncekı sonadetımde başladım 1 yıl korunmuk bıraktığım ay hamıle kaldım 2.sınde ıse tam 4.5 yık kullandım ve bıraktıktan sonra sadece 2 kere adet oldum ve 3.aydaa hamıle kaldım

kızlar bıde ıllakı sızın kafanızı karıştırcak pek cok ınsan vardır hap kullanmayın bebek olmaz gıbı sakın bunlardan etkılenmeyın en rahat yöötem ben evlenmeden öncekı sonadetımde başladım 1 yıl korunmuk bıraktığım ay hamıle kaldım 2.sınde ıse tam 4.5 yık kullandım ve bıraktıktan sonra sadece 2 kere adet oldum ve 3.aydaa hamıle kaldım

maşallah ne güzel. darısı başımıza :)

Kızlar ben ilk evlendiğmde 1 yıl yasmin kullandım bana kilo aldırdı 6-7 kilo aldım hemen hemen zaten iştahlıyım iştahımı iyice açtı herhalde :nazar: ilacı bıraktıktan sonra biraz da rejim yapıp aldırdığı kilolardan kurtuldum ama ben size hap kullanmanızı önermem sonuçta vücudunuza yapay bir madde alıyorsunuz bende baş ağrısı da yaptı migrenimi iyice tetikledi onun dışında bazen hafif miğde bulantısı oldu başka yan etkisini görmedim ama ben hap kullandığımdan dolayı tedirgindim sağlığıma zarar verir miyim diye sonunda da bıraktım 1 yıldır prezervatif kullanıyoruz sıfır yan etki :KK1: onu tavsiye ederim ama hapı etmem :KK25:

sağlık durumum için mecburen kullanmak zorundayım.
iştahım ara sıra açılıyor.
ama herzamanki gibi yiyorum. abartmamaya çalışıyorum.
en çok hamurişleri çekiyor canım.
gerçi hastalanmadan öncede benim iştahım açılırdı zaten.

benim sivilcelerimi geçirir dedim hap ama daha geçirmedi. acaba ne zaman sonra etkisini gösterir?
benim arttı sanki sivilceler. gerçi doktor sivilcelere de iyi gelir demişti.

hapım son 3 tane kaldı. adetim çok sancılı ve çok şiddetli olurdu. bu sefer nasıl olcak burada paylaşıcam kızlar.

hapımı bıraktıktan 3 gün sonra hastalandım yani bugün.
sancın olmıcak demişti doktor.
sanki hafif hafif var. inşallah olmazzz. :KK43:

ben 8 ay kullandım 6 kilo aldım ama sanırım hareketsizlikten oldu.
3 ay ara verdim bu ay tekrardan başladım,
hap kullanmayı hiç istemiyorum damar tıkanıklığı,kilo vb. gibi yan etkiler duyuyoruz inşallah başımıza gelmez.

Ben 1,5 yıldır kullanıyorum 5 kilo aldım. Artık bırakmak istiyorum yeter ya şiştim gerçekten bu ilaç yaptı bana. Muhtemelen bümnyeyle ilgilidir yani kilo almaya müsait bir yapınız varsa bence başlamayın.
Bakalım eşimi nasıl ikna edicem :KK43:

yasmini migren krizlerim nedeniyle bırakmak zorunda kaldım.onun dışında cok büyük bir problemim yoktu.

X