Aile Planlaması Yasmin doğum kontrol hapı size kilo aldırdı mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Yasmin doğum kontrol hapı size kilo aldırdı mı?

• Evet aldırdı ama iştahım açıldığı için

OY: 15 34,9%
  • Evet aldırdı ama yeme düzenim aynı kaldı iştahım açılmadı

OY: 11 25,6%
  • Hayır aldırmadı

OY: 17 39,5%

• Ankete Katılan
    43

Mikerinos

ATAM izindeyim...
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2011
1.131
21
Arkadaşlar yasmin doğum kontrol hapını kullananlara soruyorum... Ne zamandır kullanıyorsunuz kilo aldırdı mı veya aldırdıysa bu yan etkisi kaç ay sürdü? Alanlar iştah açılmasından dolayı mı aldınız yoksa aynı yeme düzeninde devam etmenize rağmen mi aldıınız?

Not: iştahım açılmadı seçeneğinden kastım hani bazı ilaçlar insan fazla yemese bile kilo aldırır ya o. Yani eğer iştah açılmasıysa sebep bu diyetle kontrol altına alınabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ben de kulanıyorum yeni başladım eğer böyle bi durum varsa kötü
Düğüne kadar zayıflayalım diyoruz bi yandan da bu etki çok kötü olur

Ben de kulanıyorum yeni başladım eğer böyle bi durum varsa kötü
Düğüne kadar zayıflayalım diyoruz bi yandan da bu etki çok kötü olur

Evet lütfen kullanan arkadaşlardan yardım bekliyoruz... Ne kadardır kullanıyorsunuz,kilo aldıysanız geçici miydi ve iştahınız arttığı için mi kilo aldınız?

Ve prenses sen de böyle bir durum oldu mu acaba? Ben dha başlamadım ama gelişmeleri buraya yazarsan çok sevinirim.

kızlar ben yaklaşık 10 aydır kullanıyorum 2 ay daha kullanacağım bende sadece 2 hafta çok yoğun mide bulantısı yaptı o da geçti çok şükür başka hiçbir yan etkisini görmedim çok memnunum

kızlar ben yaklaşık 10 aydır kullanıyorum 2 ay daha kullanacağım bende sadece 2 hafta çok yoğun mide bulantısı yaptı o da geçti çok şükür başka hiçbir yan etkisini görmedim çok memnunum

Yaa çok sevindim kilo almak ya da şişkinlik en büyük kabusum

Ben uzun süredir yasmin kullanıyorum hiç bir yan etkisini görmedim.Kullanmaya başladığım ilk 6 ay içerisinde 5 kilo aldım ki benim kilo almaya ihtiyacım vardı.
Daha sonrasında kilom sabitlendi ve 3 yıldır aynı kilodayım.İştahımı açtı evet ama daha sonra yine eski yeme düzenime döndüm diyebilirim.

Hiç Kilo Aldırmadı..
Ama Kimseye Hap Kullanmasını Tavsiye Etmem..

Hiç Kilo Aldırmadı Bence de ben grip olunca bile ilaç kullanmamaktan yanayım herşeyi doğal yollardan halletmeye çalışırım.. Bu hapla vücudumun bütün dengesini bozmak da istemiyorum ama başka çare yok... Keşke tıp daha çok ilerlemiş olsa bu konuda

Hiç Kilo Aldırmadı..
Ama Kimseye Hap Kullanmasını Tavsiye Etmem..
Makaram neden tavsiye etmiyorsun:44:
Yaa çok sevindim kilo almak ya da şişkinlik en büyük kabusum

Şişkinlik benim de kabusum ama ben ilk kullandığım güne göre bakınca iştahım çok fazla şu an..
Ve o haptan mı bilmiyorum tam ama vücudumda bi şişlik var özellikle karın bölgemde:26:

1 hafta kadar kullandım daha fazlasını bünyem kaldırmadı. Aşırı şişkinlik, istek kaybı ve duygusallık yaptı bende. İştahımı da çok açtı. Baktım iş kötüye gidecek bıraktım. Ama kullanan ve memnun olan arkadaşlar da var. Bünye işi biraz dene olmadı bırakırsın canım.

kızlar temmuz ayında düğünüm var adet dönemimde tam düğün tarihime denk geliyordu mayıs ayında kadın doğum uzmanına gittim ve bana yasmin hapı verdi hazirandaki adetin başlayınca ilacı kullanmaya başla dedi 2 haftadır kullanıyorum adetim bitti ama her gün mutlaka ara kanama gibi kanama yapıyor bende ilaç bu normalmi ki yoksa tekrar gidip doktorla görüşmem mi gerekiyor:44: ilacın içerisinde 2-3 tane kalınca bırak hemen adet olucaksın dedi aklım çok karıştı:26: bitimine kadar beklesem mi acaba 10 tane kaldı içmem gereken :44:

Canım ara kanama oluyormuş bazen böyle hap kullananlarda..
Sen devam et ama bi doktora da görün yine de bence....

Bende bugün itibariyle bu hapa başlıyorum.
hastalandım bugün. kistlerimin tedavisi için içmek zorundayım. yan etkileri olursa burda paylaşırım.

Bende Hayatımda İlaç İçmemiştim..
Şu An da Hamileyim Folik Asit Kullanıyorum..
O da Boğazımda Kalıyor..
Cahillik Başa Bela Dostlar..

Makaram neden tavsiye etmiyorsun:44:
Kuzu Sonuç İtibariyle İlaç Bu..
Bende Bir Değişiklik Yaratmadı Fakat Yaratanlar O Kadar Çok ki..
Hiç Gerek Yok Vücudun Kimyasını Bozmaya..

Diğer Yöntemlere Başvurunuz..
Geri Çekilme, Prelenme Gibi..

Allahım ameliyat olacak olsam şu ilaçtan korktuğum kadar korkmazdım... Şişkinli, kilo, isteksizlik, bulantı vs vs vs... Korku filmi gibi yaa YASMIN by Bram Stoker....:18:

Allahım ameliyat olacak olsam şu ilaçtan korktuğum kadar korkmazdım... Şişkinli, kilo, isteksizlik, bulantı vs vs vs... Korku filmi gibi yaa YASMIN by Bram Stoker....:18:

sağlık sorunun yoksa içmek zorunda değilsin canım bu kadar sıkıntı yapıcaksan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…