Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
selam arkadaşlar ben aranıza bugün katıldım yasmini 1.5 yıl kullandım ama vüzutta felakket derecede slülüt yapıyor normalde 46 kiloyum vücudumda hiç olmamması lazım fakat oldu ama şuanda doğal şeyler yapıyorum selülitlerin geçmesi için çok zorda kalmadıkça içmeeyin diyorum sağlıklı günler sizin olsun

arnıza yeni geldim yasmin kullanmaya başladım ilk defa adtimin 1 günü başladım 12. gün oldu ve hala adet kanamam geliyor ilk üç gün leke tarzında geldi şimdi işe normalinden fazla kanaman var sizce normalmi ne yapmam gerekiyo. önerilerinizi bekliyorum

2 yıla yakın kullandım.ama bırakma kararı aldım nedeni ise adet gün sayımın çok kısıalması(2 gün oluyorum sadece)+kullandığım süre boyunca adetlerim sırasında asla ve asla temiz kan göremememdi.sanki zift attım vicudumdan dışarı.ben bırakalı 4 ay oldu ve hala 2 gün sürüyor ama en azından az da olsa kan görüyorum artık.:eek:

kızlar ginera yı kullananlar çok memnun bi de onu denemek lazım

ne kadar çok yasmin kullanan varmış=) peki 21 gün kullanıp 7 gün ara veriyoruzya, e tabi ara verincede hemen o gün adet kanaması başlamıyo. peki bu arada ilacı içmediğimiz 2-3 gün içinde ilişkiye girilirse, ilaçların koruması hala devam ediyo mu yoksa başka bi korunma yöntemi mi kullanmak gerekiyo böyle durumlarda. benim deneyimim yok bu konuda ama bilgisi olan ablalardan öğrenmek istiyorum. 1 ay sonra falan evlenicemde.

merhabalar dün aranıza yeni katıldım.Yumurtalığımda kist olduğu için doktorum bana dün yasmini verdi.fakat forumda okuduğum kadarıyla sigara içenlere bazı doktorlar önermemiş, ama benim doktorum bana hiç sigara içip içmediğimi sormadı bile.Gerçekten sigara içen kişilere zararı varmı? Aranızda bununla ilgili bilgiye sahip olan arkadaşlar varsa beni bilgilendirirse sevinirim.

yaaa arkadaşlar bu reçeteyle 15 ytlye alınabiliyor diye duymuştum ama reçetesiz ne kadar.birde 16 yaşından küçükler kullanmamalı diyordu... ben sivilce ve kıllanmalarım için kullanacağım
saolun şimdiden :eek:şutarafagitti

mrb.bende göğüs büyütmek için üzüm çekirdeğini kullanıyorum.yasmin isimli ilacıda kullansam etkili olurmu bilgi verebilirmisiniz lütfen!

yasmin ne kızlar.. doğum kontrol hapımı..? bende şu an ''implant'' var 1 yıldır ama bana yan tesir etti regl olamıyorum çıkartıcağım..bu yasmini mrk ettim bu bir hapmı ..?

ben de yasminkullanıyorum.gineradan geçtim.ilk ayım ve çok kötüyüm.ayaklarım inanılaz şişiyor ve sancılı kanamam var 3 gündür.üstelik daha hapın yarısındayım.başka böle olan var mı arkadaşlar?lütfen yardımcı olun

arkadaşlar ginera da çok iyi.ben 3sene kullandım.zayıflatma özelliği var.ama çok sinir yapıyo.o yüzden yasmine geçtim.yasmin sinir yapmıyo ama beni mahfetti.

ne kadar çok yasmin kullanan varmış=) peki 21 gün kullanıp 7 gün ara veriyoruzya, e tabi ara verincede hemen o gün adet kanaması başlamıyo. peki bu arada ilacı içmediğimiz 2-3 gün içinde ilişkiye girilirse, ilaçların koruması hala devam ediyo mu yoksa başka bi korunma yöntemi mi kullanmak gerekiyo böyle durumlarda. benim deneyimim yok bu konuda ama bilgisi olan ablalardan öğrenmek istiyorum. 1 ay sonra falan evlenicemde.

evet canım korumay devam ediyo ama yine de sen ipini sağlam tut
valla doktor bana aynen böyle dedi.

Merhaba Arkadaşlar,ben 6 sene ginara,1sene diane 35,1 kullandım, hiç biri göğüs büyütmüyor,sadece vücutta ödem oluşmasına neden olabildikleri için bazıları kilo yapabiliyor,sakın kilo vermek niyetiyle kullanmayın,herkezin üzerinde farklı etkileri olabilir doktora danışmadan sakın gelişigüzel kullanmayın ayrıca bu ilaçları 6 ay ullandıktan sonra 1 ay ara vermeniz gerekiyor sağlığınız için bilgi.

slm arkadslar bugun doktora gıttım sol yumurtalıgımda 6 santım kıst oldugunu oğrendım doktorum bana da 3 aylık yasmın tedavısı verdı. allah hepımıze acıl sıfalar versın...

Jasmini 6-7 ay kadar kullandım sonra bende bi takım yan etkiler gösterdiği ve bünyem hassas olduğu için bırakmak zorunda kaldım..Ve kilo yaptı 10 kilo kadarcık :)

kızlar bu yasmin ilacını kullanan olupta kistlerinden kurtulan oldumu bilgi verirseniz sevinirim

merhaba kızlar bende aranıza bugün katıldım hastalığımın ik günü ve ben ilk defa hap kullanacağım kararsızım yan etki yaparmı diye ve işin komik tarafı cumaya düğünüm var biraz fazla geç kaldım galiba ne yapacağımı şaşırdım kullansammı ki?

X