Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende çok merak ediyorum haziranda düğünüm varve o hapı öneriyolar merakla cvplarınızı bekliyorum duyduguma göre kilo ve tüylenme yapıomuş

bende yasmin kullandım bende hiç kilo yada benzeri bir yan etki yapmadı
9 ay kullandımm hiç bir sorun yaşamadım
buraktıktan sonrada 4. ayımda hamile kaldım

amannnn ne zor işmiş bunlar bee en iyisi evlenmemk nerden kalktım evlenmeye ben yafff

merhaba arkadaşlar benim birkaç sorum olacak;
daha önce yazılışından emin olmamakla beraber mgraynon kullanıyordum son iki ayda da yasmin kullanmaya başladım.doktor değil de yakınımın tavsiyesiyle.akıntıya da iyi geliyormuş pek çok iyi yönü varmış doktoru bunu tavsiye etmiş arkadaşıma.yalnız ben bu ilaca başladığımdan beri ilacı içtiğimde yumurtalıklarımda bir hareketlenme hissediyorum.daha önceleri bu olmuyordu.ilacı ilk kullandığım ay vücudum ilaca ancak alışıyor diye düşünmüştüm ama bu ikinci ay da aynı durum söz konusu.ilacı kullananlar da ilacı içtikten sonra bu tarz bir durum yaşıyor mu?
ve nisanda da evleniyorum ilaç bu acayip hissi yaşattığı için evlendikten sonra koruyabilecek mi emin değilim.ilacı değiştirmeli miyim? tüylenme yapmadı ve akıntıya da engel olmadı bu ilacın vücuda sağlıklı bir şekilde etki etmesi ne kadar sürüyor?

bende çok merak ediyorum haziranda düğünüm varve o hapı öneriyolar merakla cvplarınızı bekliyorum duyduguma göre kilo ve tüylenme yapıomuş

sakın ama sakın jinekoloğa gitmeden kendi başınıza ya da eczacı tavsiyesiyle almayın
ben evlenmeden önce dr a giderek dr önerisiyle kullanmaya başladım.1,5 senedir.
Şu an sadece göğüs hassasiyeti yaşıyorum başka herhangi bi problemim yok çok şükür...

ben 5 aydır bu hapı kullanıyorum ama son kutunun son tabletini alamadım 5 gün falan oldu yeni kutuya başladığımda ek koruma gerekirmi acaba

cnm selüliti bilmem de bırakınca 4 kilo civarı alıyorsun bunu kullanan 10 kişi tanıyorum yakınen 7 si kilo aldı bende dahil bıralktıktan sonra

benimde bir sorum olacak yasmini bıraktıktan sonra herhangi bir koruma gerekiyormu?acil cvp...

cocuk istemiyorsanız tabiki gerekliç. aslında en iyisi eşin korunsun bıraktıktan sonra ama yasın cok genc degilse korunma cnm cocuk dşün ben engel olduguma su an bin pişmanım hiçbir sorun yok ama ilaç kullandıgım için tembelleşmiş yumurtalık ((

ben kullanmayı hiç dşnmedim zararlı dylr

benimde bir sorum olacak yasmini bıraktıktan sonra herhangi bir koruma gerekiyormu?acil cvp...

slm.ben 5 yıla yakın yasmin kullandım doktor bir kaç ay hamile kalmaya bilirsin dedi ama hapı bıraktığım ay hamile kaldım ama bebeğimi 2 aylıkken ölü tanısı ile aldılar.yapılan tahlillerde hiç bir sorun bulunmadı.1 yıl sonra 2 hamileliğimde aynı sebepten 2 aylıkken sonlandırıldı.doktor hapla bir bağlantı olmadığını söylüyor.zaten yasmin doğum kont.hapları arasında en iyisi ben çok araştırıp başlamıştım.birinci hamilelikten sonra hap kullanmayı bıraktım.

cnm selüliti bilmem de bırakınca 4 kilo civarı alıyorsun bunu kullanan 10 kişi tanıyorum yakınen 7 si kilo aldı bende dahil bıralktıktan sonra

5 yıl kullandım bırakınca kilo almadım.

ben 5 aydır bu hapı kullanıyorum ama son kutunun son tabletini alamadım 5 gün falan oldu yeni kutuya başladığımda ek koruma gerekirmi acaba

bence gerekir az öncede yazdığım gibi uzun süre kullandığım halde bıraktığım ay hamile kaldım.yeni kutuya başlamadım ve hamile kaldım.

slmlar, ben yaklaşık 6 - 7 ay yasmin hapını kullandım, pko hastasıyım, adet düzensizliğinden dolayı kullandım, bu ay düzelme var mı denemek için hapı bıraktım ama adetim bittikten 1 hafta sonra yoğun bir şekilde kahverengi akıntı başladı, 3 gündür devam ediyor, normal midir acaba? doktora gitmeli miyim sizce?

kızlar merhaba benim hapım gecen cuma bitti ve çarsamba yani dün regli olmam gerek idi ama olmadım, birkere daha birgün sonra olmustu bugun kasıklarım hafif sancı var adet sancısı gibi ama bilmiyorum korkuyormda hamilemiyim diye, bu ay hapı 2 kere unuttum ama hemen ertesi gün 2 tane aldım daha öncede unuttugum olmustu, böyle bisey basına gelen varmı kızlar

Merhaba, benim kilo sorunum yok zaten. En büyük sorunum doğum kontrol haplarında selülit. Ondan yana derdim var. Selülit olmasa da kilo alsam. Daha önceden kullandığım haplardan da 7 kilo almıştım.

arkadaşlar ben bir aydır sancılı uzun süren regl şikayetimden dolayı bu ilacı doktorum werdi yeni evliyim kısmet olmadı bi ilişki korrkuyorum çünkü.. ilk kutum bitti adetimin 3. gününde başlamıştım ben tekrar 3. gününde başladım bugün 4. gün sancım war sanki içimden bişeyler kopuyor ilişkiye girmeden hamile kalmış olabilir miyim acaba?? bu konularda çok bilgisizim okuduklarım beni tatmin etmio hep bi soru işareti kalıor aklımda ilacı kullanmaya başladıktan sonra kanama süremde azaldı yoğunluğuda bu arada... sizin fikirleriniz nedir ablalarım bana yardım edin...

merhaba kızlar;bir yakınım 41 yaşında yasmin hapı kullanıyor.Ama artık bırakmak istiyor yaşından dolayı,doktoru spiral taktırmasını söylemiş acaba sağlık ocaklağındamı yoksa özel hastanedemi taktırmalı?Hangisi daha güvenlidir?yardımcı olursanız sevinim teşekkürler...

merhaba bayanlar ben aranıza yeni katıldım size bazı sorularım olcak.5 ocakta yasmine basladım bugun 3.günüm.korunma amaçlı kullanmaya başladım.şubat ayında nişanlım yurtdışından gelecek.sizce ek korunma yöntemi kullanmalı mıyım?şimdiden teşekkürler.inş bende de göğüsler de büyüme olur

Merhaba,

3 paket yasmini bitirdikten sonra (7 gün arayı hiç vermeden) yazz kullanmaya başladım. Yani yasmini bitirdiğim günün ertesi günü yazza başladım. Bugün 6. yazz hapımı aldım ama hala regl olmadım. Doktorum yasminden jazza geçerken hiç ara vermememi söylemişti. Yine de düzenli şekilde regl olmam gerekmez miydi? İlaçlar arasında benim gibi geçiş yapan ya da ne zaman regl olacağımı bilen var mı? Teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…