Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bu ilac kac yil ara vermeden kullaniliyor arkadaslar
kardesimde kullaniyor hormon bozuklugu var adetleri duzelsin diye 1 yildir kullaniyor herhangi bir sorun yaratirmi saglik sorunu bir süresi varmi bilen varsa biraz yardimci olabilirmi ?

bebek düsünmesemde keske yeniden yasmin kullansam diyorum bazen...
bebek gibi mükemmel bi cildim vardi,kilo vermistimmm....
en güzel dogum kontrol ve adet düzenleme yöntemi bence...
sevgiler

Ya peki benim cildim neden bozuldu yaa :uhm: acayip akneler çıktı.1. kutu yeni bitti ama cildimde bitti nerdeyse çok acıyo ve kaşınıyo bide çıkan sivilceler...düzelirmi acaba bi kaç kutudan sonra:çok üzgünüm:

canimm her bünye elbette fakli ama üzülme ne olur,doktoruna bu durumu söyledin mi?belkide bünyen alisana kadar gösterdigi bir etkidir,gecer bitanem asma suratini oke:1hug:

bende başlıcam bu ay yasmin'e..bişeye inanıyorum insan kendini ne kadar şartlarsa o kadar olumlu yada olumsuz etki görüyor.olumsuz yan etkisi olmayacağına inanarak başlıcam bu ilaca,eğer olumsuz düşünürsem biliyorum ki bütün yan etkileri yaşıcam sırayla.kendinizi şartlamayın sizdea.s.

meraba ben yasmin kullanmaya bugün başladım adet düzensizliği için kullanıcam.önceden 3 ay diana 35 kulladım kistim wardı o kayboldu ve 4ay düzenli adet gördüm fakat 3aydr adet olmuorm yine kist oluşmuş.diana 35 kullanırken adetimin 5.günü yeni kutuya başlardım benim sorum yasmin kullanırken ne zmn diğer kutaya başlamam gerekior adetim bitincemi tam zmnı nedir bunun?? birde yasmin içmeyi kaç ay sonra bırakmam gerekior yine 3aymı? cwp werirseniz çok sewincem

Arkadaşlar endişelenmeyin.yasmin en az yan etkisi olan hap.ayrıca ilacı kullanırken yoğun adet günleri beklemyin. 21 gün ilacı kullanarak aylık mensturuel yumurtlamanızı engellemiş oluyorsunuz. sonra yedi gün içinde bir kanama geliyor bu zaten bilindiği gibi adet kanı değil.Renginin koyu kahve siyahımsı olması normal bunlar yumurtalıklarda birikmiş çatlamamış olan kistlerin çatlayarak vücuttan atılmasına işarettir.göğüs büyütmesi hormon dengesizliğinden olur ilacı kesince eski haline döner.

Bikaç kere yarım saat ..1 saat geç içtim.. bundan birşey olmaz heralde ?? buarada cevap alamadım ben ama..acaba illa regl dönemimi başlamak gerekirdi bu ilaca..çünki ben 10 gün sonra başladım.. 10 gündürde kullanıyorum

Okadar geçikmeye bişey olmuyor ben ilacı bırakmak istediğim son 1-2ay saatleri fazla önemsemden içtim bişey olmuyor..Regl dönemind başlaman gerekirdi onunda nedeni yumurtalama dönemini 28 günde 1 olabilmeisi için zararı yoktur tabii geç başlamanın..

3 ay kadar kullanıp bırakmıştım, tekrar vaşladım ve bugün 6. gün içmeye başladığımdan beri, bende felaket göğüs sızlaması yapıyor.

yasminiden 21 hapı aldıktan sonra sonraki 7 gün herhangi bir korunma yçntemi gereksi zaten ilacın özelliği tamamen koruması ama 7 gün için koruma yapmanız gerekne yani extra korunma gerekecek durumlar ilacın almayı unutulması olması haline gereklidir.

toprak eğer son tableti alıp bir daha kullanmayacaksan ancak 7 gün korur sonraki her gün riskdir hamile kalman açısından.

ya benim 1. kutu biteli bugün 5 gün oldu ama hala hasta olmadım.Yalnız iki gündür kahverengi akıntı bazende pembemsi akıntı oluyo normalmiş galiba buda ??? bıktım sürekli duş almaktan :bbo: mübarek gün orucumda içime sinmiyo namazımda :çok üzgünüm: olsamda kurtulsam....

bende memnunum yasminden ilk ayım daha ama öle yan etkisi yok
sızlama haricinde inş reglimde düzenli gelir çünkü normalde çok düzenlidir
sadece ondan endişem var.benim ara lekelenmelerim bile olmadı olması normalmiş
ama ben görmedim son hapımı bugün alıcam ve bırakıcam.

oleyy hasta oldum hihoyyyt demekki olucamın belirtsiymiş bu 2 gündür olanlar (kahverengi-pembe akıntılar) oh be demekki yasminin benim üzerimdede her hangi bir yan etkisi yokmuş bugün adetimde başladına göre herşey yolunda:içelim: sadece sivilcelerim geçmedi halaa:uhm:

ben yasmin kullandığım sürede tüylerim daha geç çıkıyordu vede cildim gayet düzeldi ayrıca kilo almadım verdim hatta.amabırakmak zorunda kaldım mecburen bu kadar iyi yan etkisi olmasına rağmen bende kuruluk yaptı:çok üzgünüm: ve bırakmak durumunda kaldım.

meraba önceden sorumuştum bunu cwp alamadım tam olarak ben yasmin kullanmaya

yeni başladım adet düzensizliği için kullanıcam.önceden 3 ay diana 35 kulladım kistim

wardı o kayboldu 4ay düzenli adet gördüm fakat 3aydır adet olmuorm yine kist

oluşmuş.diana 35 kullanırken adetimin 5.günü yeni kutuya başlardım benim sorum

yasmin kullanırken ne zmn diğer kutaya başlamam gerekior adetim bitincemi tam zamanı

nedir bunun?? CEVAP BEKLİORUMM LÜTFEN

Hastalandığınız ilk gününden itibaren yasmini kullanmaya başlıyorsunuz.21 günlük tablet bitince 7 gün araverip 8.gün ilacı tekrar kullanmaya devam edeceksiniz.

bende kist war we adet görmediğim için bu ilacı içiorm ztn nasıl hastalandığımda başlıcamki.ztn 2gün öncede başladım kullanmaya.adet görmediği için kullananlar yokmu burda kafam biraz karıştı ya

siz ilacı 21 gün almaya devam edin yine.7 gün aradan sonra 8.gün tekrar yeniden almaya başlayacaksınız.
Benimde aynı sorunum vardı bu şeklde kullandım.3 ay sonunda sorunlarınız devam ederse doktora gidin yeniden.

tşkr ederim inş yine aynı sorundan gitmem gerekmez bıktım bu kist sorunundansenağlama

Arkadaşlar,az önce bir sitede yazı okudum yasmini bıraktıktan sonra 3 ay korunun doktorum 1 ay dedi.Artık korunmayı bıraktım aklım karıştı zararlı mı bebek için acil cevap

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…