Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
slm bende yasmin kullanıyorum ama doğum kontrol haplarının yaptığı etkinin aksine sanki iştahımı kesti hatta bayağı bir zayıflattı beni bu yüzden ve 9 ay olcak kullanalı 2 aydır bıraktım hala daha yeni yeni iştahım eski haline döbnmeye başaldı gerçekten sebebi yasmin olabilirmi çok memnundum aa eğer öleyse başka bişey kullanırım çünkü 49 kilodan 44 e düştüm ...

teleşlanmana gerek yok valante.....olabilir kımyasal bunlarr...bendede kasık ağrısı yaptı...zaten adet süresini uzattığını duymuştum.....

mide bulantısını bilirim .o yüsden özellikle yatarken alıodum ilacı unutyıroum diye bigün akşam 5 te almıştım gece yatacağm zaman iğrenç midem bulanmıştı.ayrıca yatarken içincede gece uyanırsam gece mide bulantısı ile uyanıodum

ben bıraktım yasmin kullanıyodum 2 aydan sora içemedim aşırı şiştim bıraktıktan sonrada balon gibi söndüm sinir yaptı hiç sevmedim alışamadım sigarada kullanıyorum yan etkisi çok oldu bırakmak zorunda kaldım iş eşime kaldı kendi korunuyo ben başedemiyorum artık hapı sprali hepsini denedim olmadı malesef iki tane çocuğum var üçüncüde olursa korkuyorum ama ne yapim kısmetimizde varsa olur zaten sağlık olsun diyorum herkese iyi akşamlar

birisi bana cevap yazabilir mi ?daha yasmine yeni başladım başladığım günden beri midemde inanılmaz derecede bulantı oluyor.normalde adedim 4 gün sürerdi ama bugünle 7 gün oldu akıntı şeklinde ama...

Ben de uzun bir süreden beri yasmin kullanıyorum. İlk başladığımda bende de feci bir bulantı yapmıştı hatta bırakmayı düşünmüştm ama daha ilk kutu bitmeden geçti bulantı sorunu. Ayrıca birde yine kısa süreli deri döküntüsü yapıyor ama o da bir kac gün içinde geçiyor. Ama adetin uzamasına sebep olduğunu sanmıyorum. En azından bende normal....

yasmine yeni başladım....tüylenme yaptığı doğrumu acaba_?

Tüylenme falan yapmıyor, korkmana gerek yok :)

bende yasmını kullanmaya başladım 1 ay sonra evlenıyorum bende su anda göguste şişlik ve hafıf baş agrısı yaptı okadar......bu 7 günlük arada 7.gun mu 8.gun mu ılaca başlanıyor??içenler cevap verırse sevınırım... bende sıgara kullanıyorum yazılanları okuyunca baya korktum bacaklarımda agrı var ama inş biriey olmaz

bende 10 kullandım ama yan etkısı yok hatta tüylenmeyı azaltıyor ve fazla adet kanaman olmuyo öyüzden bıraz sıkıntın olabılır yaşını bılmıyorum ama 35yaşınüstündeki kadınlar için asprınle kullanılmasını öneriyo doktorlar günde 1tane bebek asprini kullan bence

22 yaşindayım ama dr agrı devam ederse dr danısıp kullanırım aspırın yüzmekten de agrı olabılır bıraz zaman gecsın danışicam bu aranın 7.gun mu 8.gun mu ılaca baslıyorusunuz ben kararsız kaldım:nazar:

bende yasmını kullanmaya başladım 1 ay sonra evlenıyorum bende su anda göguste şişlik ve hafıf baş agrısı yaptı okadar......bu 7 günlük arada 7.gun mu 8.gun mu ılaca başlanıyor??içenler cevap verırse sevınırım... bende sıgara kullanıyorum yazılanları okuyunca baya korktum bacaklarımda agrı var ama inş biriey olmaz

canım bende bir ay sonra evlenecem ilacı kullanmadan ultrasona girmek gerekiyomu yoksa ultrason olmadan mı kullandın?

canım bende bir ay sonra evlenecem ilacı kullanmadan ultrasona girmek gerekiyomu yoksa ultrason olmadan mı kullandın?

cnm hayırlı olsunn..ben düzenli giriyorum(kist olduğu için) ultrasona girerek kullandım kistte vardı zaten hem tedavi hemde korunma amaçlı

Son düzenleme:
ben kısa bir süre kullandım, benimde bi kaç aydır çok düzensiz.hiç olmuyor gibi birşey

nişanlım , eşim diyelim.. başka birşey kullanmak istemiyor .. illaki doğum kontrol hapına taktı..aldım yasmini ama geç başlamışım söylediğinize göre..şimdi bıraksammı devam etsemmi kararsızım..haftayada evleniyorum..malum gece.. kafam karıştı..o kendide araştırmış yok bişey olmaz diyor..wallahi .. ilk geceden hamile kalcam bu gidişle :S

bende yasmin ilacını kullandım 2 ya boyunca 2 yumurtalıgımda da kist vardı hemen gecti bana cok ii geldi

perşembe günü kutu bitti 3. gün daha hasta olmadım ama eşimle ilişkiyede girdik korunmadan bu 7 günlük dönemdede korurmu yoksa ???? teşekkürler.....

bende kullanıyorum 4 ay oldu ılk sıralar mıde bulantısı yapıyodu suan oda yok adetimide aza ındırdı cok memnunum yanı anlıcan..

bebek düsünmesemde keske yeniden yasmin kullansam diyorum bazen...
bebek gibi mükemmel bi cildim vardi,kilo vermistimmm....
en güzel dogum kontrol ve adet düzenleme yöntemi bence...
sevgiler

perşembe günü kutu bitti 3. gün daha hasta olmadım ama eşimle ilişkiyede girdik korunmadan bu 7 günlük dönemdede korurmu yoksa ???? teşekkürler.....

ilacın acıklamasında 7 gün ek korumu önlemleri alın diyor öyle okumustum burada ben 4.günü hasta oldum kişiden kişiye değişiyor galiba CADIARZU

kızlar hanı hap bıtıyo 7 gun ara verip 8 gun baslıyonya ben 8 gun ıcmeyı unuttum 9 gun ıkısını bırden ıctım dikkat etmem lazımmı sakata gelmıyım bıde hapa baslayalı 4 ay oldu:

kızlar bende bişey sorcam ilk kutumun bitmesini bu aksam 4. gün olcak. ben hala adet görmedim ne zaman görürüm tekrar ilac baslayıncada görebilme ihtimalim varmı? düzene soksun diye basladık ama inş düzene girer :KK43:

X