Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
1 haftadır yasmin kullanıyorum.adetimin bitmesine rağmen kahverengi akıntılar geliyor.eşimle ilişkiye girdim ıslanmadı kuru olduğu için canım acıdı.şimdi açık pembe rente akıntılar geliyor.nedeni ne olabilir?acil cevap lütfen.........

kızlar yasmin kullanan bayanlar bu ilaç zayıflatıyor diye duymuştum doğrumu acaba

ben 1 hftdır kullanıyorum hiçbir yan etkisini görmedim sadece adetim bitmesine rağmen kahverengi akıntılar geliyor ilk aylarda nrmalmiş o da.beim iştahımı kesti valla yemek yiyemiyorum

slm herkese yeni yei.bende yasmin kullandım bir yıl tam bir yıl.bıraktgmın üstünden üç adet dönemi geçti.ben çok korkuyorum haptan sonra hamile kalınması zor oluyo dendiği için.oyüsden mümkünse burda hap kullanıp hamile kalanlar yazsa daha sağlıklı olur die düşünyrm.aynı sorudan aynı cevaptan yüslerce okudum buraya üye oldum olalı.lütfen arkadaşlar sorun hap kullanıp hamile kalmak cevap buna yönlik olsun ya.ii gecelerkaydirigubbakcemile2

ne kadar çok etkisi-yanetkisi varmış -tatlicadiarzu-

1 hafta önce gittim dr a ..3,5 cm kist varmış..hap tercih etmemiştim ..kist için kullanmalıymışım...şuanda adet düzenleyici kullanıyorum ....ilk adet günümde de yasmine başlamam gerek...

ya normalden daha uzun sürerese regl ? balayım mahvolur...senağlama

riske atmamak için düğünden sona kullanmaya karar verdim..umarım sağlıklı bi karar olur CADIARZU

merak etme uzun sürmüyor.aksine ilk zaman kesiyor sorna sonra düzene gryr.uzatma durumu olmuyor.

Kızlar ya bende yasmın kullanıyorum ılk kutum bıttı,regl olamadım hala,sımdı ben 5 gun sonra hapa baslıcam ve reglıme denk gelırse yıne sacma olmuyomu ya,regl olmam lazım degılmıydı benım?:1shok:

Kutu bitip 7 gün ara verdikten sonra regl bitmemiş olsa da yeni kutuya başlamak gerekiyor. Ben 1,5 yıldır kullanıyorum. Genelde hap bittikten 3 gün sonra gelir adetim. Bazen yeni kutuya başlarken bitmiş olur, bazen bitmemiş olur. Kutunun içinden çıkan prospektüste yazıyor zaten.

ufff duymuymu kimsecikler beni.hap kullanıp hamiş kalan yokmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

ben kullandım o lanet hapı mahfetti beni yan etkileri çok fazlaydı iştahsızlık kusma uyku vs.... bıraktım daha sonra zaten doğum kontrol hapları gebe kalmayı geciktirdiği için doktorlar tarafından pek önerilmiyor ....

bende hangi uzman dr a gittiysem yasmini önerdi.4aydır kullanıyorum ve memnunum

ya sorum hapı kim kullandığı değil ya.ayrıca eft başta yan etkieri çok doğru ama snra herşyi düzene skyr.ktlyrm sana birsam bende memnundum.sorun hap kullanıpta hamile kalnlar ne kdar sürede kalolyolar.yoksa bizene ya hapı kim kullanyo kullanmıyo allam ya.

soruma cvp sorumaaaaa yaaaaa bana ne kimin hapı kullanıp kullanmadığından ayrıca yasmin bence çok ii bir hap.ben merak edyrm kim hapı kullanıpta hamile kalan yokmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

biraz sakin olur musun arkadaşım sen soruna cevap ararken diğer insanların başka yorumlarının daha başka insanlara cevap olabileceğini düşün bencillik etme bekle elbet sana cevap yazan olur yada başka konu aç özellikle sorunu sor bilenler zaten sana yazacaktır saygılar

ne ilaçmış bu yasmin yaaaaaaaaa doktorum yan etkisi çok az dedi sadece iştahını açar dedi okuyorum okuyorum herks kilo vermiş genelde arada birkaç kişi almış cildi herkesin düzelmiş belki 2kişinin bozulmuş tüylenmeyide saysam 5kişi bile yok yazan herkesi farklı etkilemiş şimdi bende merak ediyorum bana neler olcaka diye daha yeni kullanıyorum bakalım şimdilik aynıyım tek çarem buydu korunmak için eşime güvenmiyorum dikkat edemiyor sanki duysa çok kızar ama o da çok memnun omuzlarından korunma yükü kalktı peki sizlerde ilk ay yinede eşiniz korundu mu duyduğuma göre ilk ay güvenmemek gerekiyormuş umarım kilo yapmaz zaten kilo almaya meyilliyim allah korusun doğum yapalı 5buçuk ay oldu daha yheni normale dönüyorum bi de yeniden şişersem yandıkkkkkkkkkkkk moral falan kalmaz ama ben hçbir yan etki olacağına hiç inanmıyorum kendimi çok ii hissediyorum

haklısın güsel kardeşim ama aynı konu yasminin yan etkilerini şuraya grdğimden beri yakşalık beşyüz kez okudum kilo aldırır yok tüylendiri yok zayıflatır.hiç farklı bişi yok hep aynı.sebep belli farklı bünyelerde farklı sonuç eeee daha ne.sayfa ilerler ve benim sorum havada kalır senin sözlerinde kapişşşşyerimseniben

Arkadaşlar, ben geçen ay başladım yasmin kullanmaya. 21 gün içtim hapımı. Dün bitti ve bittiği gün hastalandım. Şimdi 7 gün ara verip tekrar mı başlayayım, yoksa adetim başladığı için yeni kutuya başlamam mı gerekiyo? Acil cevap verirseniz sevinirim.

bihterclk 7 gün beklemen gerekiyor diğer kutu için. sonraki kutuların adetle alakası yok, kullanıp 7 gün ara verip yenisine başlıycaksın. bana öyle demişti doktor.
bende 1ay önce başladım, şuan 7gün bekleme aşamasındayım ama ne zaman başlıycak korumaya emin değilim, hala güvenemiyorum hapa felan. doktor 1ay sonra demişti ama ne zaman diğer yöntemlerle korunmaktan vazgeçmeliyim bilen var mı? bide bu hapı kullanmadığımız 7 günde etkisinde herhangi bir azalma oluyor mu acaba? ve son olarak hergün aynı saatte almam gerekya, ben tam saati denk getirmiyorum bir türlü, yarım saat bir saat oynuyo sürekli, bir sorun olur mu acaba? cevaplar için çok teşekkürler şimdiden...

Nilsu, canım 21 gün kullandığın için 7 günlük arada koruma devam ediyo zaten hapı tamamen bıraksanda etkisi 1 kaç ay devam ediyomuş, aynı saatte almakta fayda var evet ama yarım saatlik oynamayla bişi olmaz merak etme için rahat olsun ... :)

ya evleneli bir yıl oldu, şuana kadar değişik yöntemlerle korunmayı başardık ama sıkıldık yorulduk gibi. hapa yeni başladım ve şu bikaç yılda kesinlikle hamile kalmamam gerek, en başta okulum var hala. o yüzden çok tereddütte kalıp güvenemiyorum bir türlü. doktorum saolsun çok anlattı ama kullanan kişilerin tecrübeleri daha önemli sanırım. ilk kutu bitince tam koruma başlıyor mu yani kesin? içim rahat olabilir mi artık?

merhabalar
ben yeni kullanmaya başladım yasmini.bugün 1 hafta olucak.yalnız kullanmaya başladığımın 2.günü erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ve sanırım bi kaza oldu.acaba kullanmaya başladığım andan itibaren koruma sağlıyor mu çok merak ediyorum.billgilendirirseniz çok mutlu olurum :sm_confused:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…