Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben yorum icin gec kaldım sanırım,ama katılmak istedim..ben 5senedir yasmin kullanıyorum,,gercekten yan etkisi en az olan buymus..bende hic bi yan etki yapmadı bile çok memnunum..yalnız tek merak ettigim,özellikle 30lu yaslar sonrasında uzun sureli kullanımda ve bilhassa sigara icenlerde damar tıkanıklıgı yapma riski yuksekmis:S bende sigara kullanıyorum.(..simdilik yasmine devam ama ya ilerde ne yaparım bilmiyorum:S

merhaba kızlar bende bu ay yasmine başladım ama pişman oldum sürekli kahverengi lekelenmem oluyor strese girdim allahtan ayın 25 inde son hapımı içicem.sizdede böyle oldumu?birde başka bir hapa başlıcam ben adetin ilk günümü başlamam gerekiyor yoksa 5.günümü bilmiyorum.yani 7 günlük arayı vermelimiyim yoksa hap değiştiği için ilk günmü başlamalıyım.şimdiden teşekkürler...

ya kızlar bana yardım edin aranızda yasmin kullanıp bırakan varmı hiç? Bıraktıktan sonra ilk ay adet düzenininz nasıl oldu? Ben bu ay ilacı bıraktım adet olalı 10 gün oldu ama karnım ağrıyo sürekli sizce adet olabilirmiyim ya ctesi tatile gidicem ya olmam dimi

sen ara ver başka ilaca başlamadan önce yasmin ilacı cok iyi bi ilac kullandıgın sırada adetin az gelebilir

arkadaşlar kutuyu yarıda bırakınca ne gbi zararları oluyormuş bilen var mı?bna doktor bırak dedi 3 gün kullandım ama mide bulantısı sıkıntı bayılma hissi fln yaptı.bide tek göğsüm şişti.doktor bırak dedi şimdi bn bırakaym mı bırakmayayım mı anlamadm ki:S

slm canım ben yaklaşık iki yıl içti bnce piyasadaki en iyi doğum kontrol hapı hiçbir şekilde yan etkisini görmedim üstelik çok hafif bende lekelenme falan yapmadı.ilacı bıraktığım aydan sonra düzensiz kanamam oldu mesela dr aramıştım normal mrk etme mevsm dönemi ve 2 yıl bünye alışmış buna kolay değil demişti.ilacı bıraktım 4.ayımda hamile kaldım hiç endişe etme.

hiç bir zararı ok dilediğin zaman bırakabilirsin seninkisi psikolojik olabilir bende senin yazdıklarının hiçbiri olmadı çünkü(

nedense bütün doktorlar yasmin hapı veriyor ben ve bi kaç arkadaşım ve tanıdıklarım hiç memnun kalmadık bu haptan .Hem doktorlar diyorki isim farketmez hepsi aynı işi görüyor .BİDE ŞU VAR DOKTORLAR İLAÇ ŞİRKETLRİNDEN NEKADAR SATARLARSA O KADAR PRİM ALIYOLAR BUNU UNUTMAYIN KIZLARRRR Ben 5 yıldır GİNERA kullanıyorum ve bana bir rahatsızlığı dokunmadı

yaa en kullandım ama bıraktım memnun kalmadım insanı mal gibi yapıyo ,unutkanlık da yapt bende

sendeki belirtilerin aynısı bende de oldu kist için kullandım 1 ay kist geçti ama ondan sonraki ay kediliğinde adet olamadım söktürücü bi ilaçla oldum sonraki ay normale döndü.doktora da sordum o lekeyi normal dedi ya azaltırmış ya da leke gibi 1 gün gelir bitermiş..

Yasmin kullanıp da tüylenen var mı acaba aranızda arkadaşlar?,,paylaşırsanız sevinirim.....genelde tüyleri döktüğü yönünde bir rivayet var ama benim tanıdığım bazı kişiler doğum kontrol haplarının aşırı şekilde tüylenme yaptığını söylediler....??? hatta bir vakayı bizzati gördüm,doğum kontrol hapından sonra çenesinde sakala benzer kalın tüyler çıkmış,,,,,kadın çok mutsuzdu bu yüzden.(,,,bilen varsa aydınlatsın beni lütfen,,,,sevgiler......

yasmim piyasada ki yan etkisi en az olan hap.ben 1 kutu bitirdim bend ehiç öle bişi olmadı.

birkaç kutu daha bitir bence o zaman belli olur. benim de arkadaşım kullandı kıllandı :)) şidi lazermi apilasyonmu uğraşıyor. Ama doktorlar 2. olarak merinovayı tavsiye ediyo. Arkasaşım onu kullandı yan etkisi olmamış.

arkadaşlar çoğunuzun yasminle ilgili yorumlarınızı okudum ben de 1,5 senelik evliyim ben de yasmin kullanıyorum hem korunma amaçlı hemde ben de düzensizlik ve tüylenme var o yüzden ama yan etksini görmedim ya da farketmedim bence kişinin yapısından yapısına farklılık gösterio ki en az yan etki gösteren ilaç yasmin doktorların büyük kısmı yurtdışı da dahil bu ilacı tavsiye ediolar...

Sevgili lys bende 4 yıldır kullanıyorum. Kilo alma , varis gibi yan etkiler yaptı ama tüylenme yapmadı. Aksine kalçamın üst bölgesinde. çatı kısmında tüyler vardı onları döktü.

arkadaşlar yasmini 3.gnde doktor tavsiesyle bıraktm ama7.gündeyim hala adet oluorum ve sol göğsümde şişlik ve ağrı yapmştı hala var.bu normal mi?

Merhabalar, ben doğum kontrolü için 11 ay kullandım yasmini bende hiç bir yan etkisi olmadı. Ancak bıraktıktan sonra ilk 2 ay gecikmeli de olsa adet oldum, bu ay 3. ayım 20 gün geçti ve hala adet olamadım, aranızda benim durumumda olan var mı acaba ? endişelenmeye başladım artık...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…