Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
arkadaşlar ben yasmine başlıyalı bugun 12 gün oldu yan etkilerini hemen görecekmiyim su anda göğüslerimde acayip bi şişkinlik var ve çok acıyo karnıda şiş bunlar normalmi bilen varmı

bu yaz evleneceğim için kontrol hapı olarak yasmin kullanmaya başladım. ilk kutu yarın bitiyor. ilk kullanmaya başladıktan iki hafta sonra lekelenme yaşaya başladım ( hala devam ediyor.) bu sadece başlangıçta vücudun adaptasyon dönemine has bir yan etki mi yoksa hap kullanımı boyunca devam edebilir mi?

merhaba arkadaşlar; bende 9-10 ay kadar yasmin kullandım. ilk kullandığım dönemde halsizlik uyku falan yapmıştı, doktorumla konuştuğumda en az yan etkisi olan ilacın bu olduğunu söyledi ve başka ilaç kullanırsam daha kötü olabileceğimide ekledi. ama bu yaklaşık 2-3 hafta kadar sürdü sonra normale döndüm. başka yan etkisini görmedim. Kullanan bikaç kişinin kilo aldığını duydum ama tabi bu her bünye için değişir. Herkesde farklı yan etki gösterebilir.

evt normal bi durum bu, ilk ay 15 gün kadar bana da olmuştu.daha sonra düzeldi. 3. kutumu bitirdim ve 4. kutuya baslamakta kararsızım.çünkü sekerim ani yükselmeler göstermeye basladı ve ben bi yerde bu hapların sekeri yükselttigini okudum.bilgisi olan varmı? eger alakası yoksa 4. kutuya devam etmek istiyorum sadece 3 günüm kaldı..

canım bunu bir doktora sorsan daha ii olur bence. hem sağlığın açısındanda daha ii olur. eğer senin için sorun yaratıcaksa bence bir an önce bırak. ama dediğim gibi bunun cevabını en iyisi sen bir doktordan al..

evt sanırım en dogrusu doktoru aramak,kimsede de böle bi problem yarattıgını duymadım belki de hastalığımın ortaya cıkacagı vardı bilemiyorum. buarada kilo kaygısı tasıyan arkadaslar, bu ilac kilo filan aldırmıyo hatta kilo aldırır die korkarsanız zayıflarsınız bile :) ben de öle oldu 3 ay kullandım 4 kilo verdim hem de diyetsiz

kızlar bende yasmiı kullanmaya basladım bu 3. gunum,acaba yan etkısı olsa cıkarmıydı 3 gunde, ve ciddi yan etkılerı varmı???

korkulcak bi yan etkisi yok cnm, yorumları okuduktan sora öle bi psikolojiye girdim ki midem bulanıcak sanmıştım o yüzden ilk basta gece içmeye basladım yasmini bi süre sora da sabah içmeye basladım ve bulantı yapmadıgnı gördüm.belki ilk günlerde hafif bir bas agrısı yapabilir. bgn doktora sordum yan etkisi en az olan ilaç buymuş.. hiç takma kafaya, cunku taktıkca psikolojikolarark etkilenio insan

b arada doktor yasmin için kan sekerini de etkilemedigini söyledi ve rahatladım. 2 gün sora 4. kutuma baslıcam:) cünkü cok rahat gecio regl dönemim bırakmak istemem

saol canım benımde içimi rahatlattın bende baslayalı bır hafta olucak ama sag bacagım agrıdı bıraz sence haplanmı ılgısı var??

adet döneminden dolayı agrıyo olabilir mi? damar tıkanıklıgı yaptıgını duymuştum ama bir haftada öle bişey olması mümkünmü bilmiorum bence devam et bu ay agrı devam ederse bırakırsın

adet döneminden dolayı agrıyo olabilir mi? damar tıkanıklıgı yaptıgını duymuştum ama bir haftada öle bişey olması mümkünmü bilmiorum bence devam et bu ay agrı devam ederse bırakırsın

dogrusoyluyosun canım adetten heralde 1gunde gecti, ve suan rahatım inş. boyle devam eder :) öptüm:1hug:

Arkadaşlar merhaba
bugün yasmin kullanmaya başladım (adetimin dördüncü günü) ve 21 tabletlik ilaç bittikten 7 gün sonra düğün gecem olacak, yani ilaca 7 gün ara vericem 7 günün sonunda yinede korur mu?
Ve asıl sorum: düğün günü adetimin ilk gününe denk geliyo bunu nasıl engelleyebilirim. Doğum kontrol haplarıyla adet geciktireniniz var mı aranızda?? böyle birşey duymuştum iki kutu arasında hiç ara verilmezse o ayki adet kanaması ilaç ne zaman bırakılırsa o zamandan sonra olurmuş böyle bişey bilen deneyen varmı? çok kafam karışık ya napıcam ben :1no2:

ya benim ilgi alanıma pek girmiyor ne bu yasmin doğum kontrol hapı falan mı ilaç gibi bişi mi ee bekar olunca bunlarla uğraşmıyoruz merak ettim ama

rüyasu merak ettim profilinde evli yazıyor ama kaç gün sonra düğünüz var diyosun ne bu şimdi evli olanlara ayrıcalık mı tanıyolar burada öle bişi varsa bende değiştireyim.

canım benim bildiğim hap alamaya devam edersen regli olamyacaksın diye biliyorum..ama yinede doktora yada tanıdığın bir eczacıya sor..

arkadaslar slm
ben yasmıne yenı basladım fakat 21 tane hap btınce bırakıp ne kadar beklıycem bı turlu anlamadım o mantıgı kafam karsıtı ya bana yardımcı olurmusnuz yada bırakınca o donemde nasıl koruncaz

arkadaslar yasmının koruma etkınlıgı kaç saat bılen var mı yanı ben her gece saat 10 da ıcıyorum sabah cinsel ilişkide bulunsam hamıle kalırmıyım acaba bılgısı olan var mı acıl cvp yazın lutfen

rüyasu merak ettim profilinde evli yazıyor ama kaç gün sonra düğünüz var diyosun ne bu şimdi evli olanlara ayrıcalık mı tanıyolar burada öle bişi varsa bende değiştireyim.
canım 6 mayısta nikahım kıyıldı yani resmen evliyim düğünüm haziranda işlerimiz dolayısıyla nikahı biraz erken yaptık
saolun bu arada cevaplar için

hadi cvp verecek olan yok mu arkadaslar beklıyorum yardımlarınızı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…