Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

canım merhaba,
sanırımyenisin hoşgeldin.
düzenli içilemiyordan kastın ne ya ben sordum ama kimse cevap vermedi ben de kaçmalar olabiliyor saatinde problem olurmu sizce:uhm: yarım saat 2-3 saat unuttuüum oluyor sizce nedir durum??

cnm yasmin kullandım 4 sene ama doktorların acıklamasına göre saati saatine alınması iyi
ama saati geçtiğinde korumaz anlamına gelmiyor cnm o gün unutsanız bile hatırladığınız anda 2 tane için diyolar ve 12 saat geçmediki ek kormaya gerek yok ben 4 sene içinde 2 kere unuttum ertesi gün aldımmm bişey olmadı genelde tlf alrm kurduğumdan saati saatine içerim ama bazen aksilik oluyor içemiyordum o gün içinde içiyordumm sorun olmadııı genel olarak düzenli olamsı iyi ama yukarda saydığım olası durumlarda bişey olmuyorrrrrrr

canım sağol öncelikle verdiğin bilgiler için ben 2 aydır kullanıyorum sadece 1 gün unuttum 2 tane birden aldım ama bunun dışındada yani şöyle oluyor saat 11 se aldığım saat bazen 11:30 oluyor bazen çeyrek geçe oluyor bu yüzden sordum yani 15 20 dakikalık 2 ssaatlik gecikmeler olabiliyor sonuçta bu yüzden problem çıkabilirmi diye düşünmeden edemedim ama:uhm:

:teytey:merhaba egem03 bana msj yazan ilk sen oldun sağol içilemiyordan kastım bazen unutuluyor ya da o an misafirlikte falan oluyoruz çıkarıp içmek istemezdim soruyorlar falan başlıyorum anlatmaya yeni evlendim hemen istemiyoruz diye o yüzden zamanında içemiyordum prospektüste 36 saati geçerse ek korunma gerekiyor ben unuttum hatırlayınca hemen içtim bir şey olmadı sevgiler

arkadşlar merhaba yenı üye oldum bu siteye 1 ay sonra düğünüm var.6 gundur yasmın kullanıyorum.doktor kontrolunden sonra bu ilacı kullanmamı önerdı.ama yınede tereddutlerım vardı.bu sıtedekı yorumları okuyarak tereddutumu attım ve basladım.göğüslerımde agrılar basladı.insallah baska yan etkısı olmaz.düğün üzeri kilo aldırmaz bana.

yan etkisi en az olan ilaç bir yan etkisi vajinalkuruluk yapıyor her bünyede yapar mı bilmem evliler kervanına şimdiden merhaba

sana ilk mesajı yazan ben olmama sevindim ya şimdi okudum vajina kuruluğu yapıuyorumuş hakketen bendede var neden oluyor dşye düşünmüştüm hep
sevgiler canım

ya öyle sorunun kendimde olduğunu sanıyordum sonradan internette okudum yapıyormuş ne yapalım kullandık memnundum şimdi bıraktım ama kullanırken sürekli internette araştırıyordum uzmanı oldum yasminin sevgiler canım egem03

bende de folükül kisti olmuştu.1 ay düzenli aldm sorun kalmadı. yanlız yatmadan önce al bence çünkü iştahı artırıyor

selam arkadaslar fikrimce yasmin en iyl dogumkontrol hapi insani sismanlatmiyor biraz ilk ay miyde bulantisi olsada sonraki aylarda geciyor ben kulanirken cok memnundum simdi artik bebis istiyoruz birakdim. dogumkontrol hapini hic cocugu olmayanlara pek tavisye etmiyorlar aslinda biraz gec hamile kalma sansin varmis.. tabiki bilemiyorum bünyeden bünyeyede degisebilir hos doktorlar bisey yapmiyor diyorlar ama benim tanidigim bir kac kisi var ilk evlendiklerinde haplan korunmuslar sonra bir kac sene calismalari gerekdi bebis icin.... saygilar

Yasmini kullananlar bir sorum var: Yasminin 21 gün sonunda 2-3gün içinde adet görüyorum,ama ben bu 21 günün sonunda 1-2gün daha hapa devam edip adet günümü geciktirmek istiyorum acaba herhangi bir yan etkisi olurmu?? Yani sadece 2 gün için??böyle birşey yapan yada doktoruna soran oldumu??bir zararı olurmu adet geciktirmekten başka??CADIARZU acilen cevaplarınızı bekliyorum,teşekkür edrim..

merhaba siyah ve beyazım kaç ündür nete girip bakma imkanı bulamadım.işallah hamile deilimdir gerçekten yıkım olr benm için çünkü yaşım daha 20 ve 5 aylık ewliyis. ilacımın bitmesine 4 gn kaldı.,laç bitince 4, gn adet oluorum yüsde yüz işallah olurum.:) haberleri yazarım:)

merhaba ilk kutuya başladığım zaman ewet aynı saatte almaya çok özen gösterdim ama 2, aydan ititbaren mesela gece 1 de yatıosak birde 2 de yatıosak 2 de gibi aldım bi sorun olmuo:)

Yasmini kullananlar bir sorum var: Yasminin 21 gün sonunda 2-3gün içinde adet görüyorum,ama ben bu 21 günün sonunda 1-2gün daha hapa devam edip adet günümü geciktirmek istiyorum acaba herhangi bir yan etkisi olurmu?? Yani sadece 2 gün için??böyle birşey yapan yada doktoruna soran oldumu??bir zararı olurmu adet geciktirmekten başka?? acilen cevaplarınızı bekliyorum,teşekkür edrim..

merhabalar...

bu yaz evleniyorum ve hemen çocuk istemiyorum. hangi hap ın beniim için uygun oldugunu ogrenmek icin doktora gittim. yasmin i önerdi. ilk kutuya adetim 3. günüyle başlamamı, devam eden aylarda ise, hapı bıraktıktan sonra adet olup 5 gün beklememi, adetin 5. günü hapı almaya başlamamı söyledi. oysa burada okudugum yorumlara ve ilacın prospektüsüne göre baktıgımda, ilk kutuya adetin 1. günü başlanmalı ve 7 günlük aralarla devam edilmeli. sizce en dogrusu hangisi? benim aklım karıştı.:sm_confused:

prospektüse göre kullan bana dr öyle dedi sana neden böyle dediki

ben de yasmin kullandım etkisi en az olan ama senin yerine eşin korunsa keşke ben öyle yapsaydım zararını henüz görmedim ilacı bırakınca vücut tekrar eski haline geliyor ama bıraktıktan sonra en az 3 ay korun

yasmin in adeti kestiği tamamen doğru. bende kullandım tamamen adeti kesiyor sadece bir leke şeklinde geliyor.

hiç bir şey olmaz ben sürekli yapıyorum ve doktorada sordum iş seyahatlerimden dolayı adetimi istediğim gibi düzenliyorum

doktor o şekilde tavsiye etti , tanıdıklarımın 7 gün arayla kullandıklarını söyledim ama o kesinlikle o şekilde kullanmanın doğru olmadıgını adet olmayı beklemem gerektiğini ve 5 günü içmem gerektiğini söyledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…