Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
nerden biliyosun diceksin şimdi...evli bi arkadaşımın da başına gelmişti...

Arkadaşlar ben dün başladım yasmin kullanmaya ama sigara içiyorum sigara içipte yasmin kullanan varmı aranızda?

Arkadaşlar ben dün başladım yasmin kullanmaya ama sigara içiyorum sigara içipte yasmin kullanan varmı aranızda?

ben gunde 1paket sigara içip 6ay yasmin kullandım...ama bıraktım sonra ılacı...

alkolde almamak lazım dıyorlar...ama eger 35yasın uzerındeysen sıgara ve dogum kontrol hapları kullanılmamalı

Doğum kontrol haplarını menopoza girinceye kadar kullanabilirsiniz. Ancak, yaşınız 35’in üzerindeyse ve sigara içiyorsanız, veya hipertansiyon yada diyabet hastasıysanız, hap kullanımıyla kalp hastalıkları ve felç riskiniz artıyorsa, sadece progesteron içeren haplardan kullanabilirsiniz.

realage den alintidir...

iki sene boyunca jasmin kullandım.hiç bir yan etkisini görmedim. muhteşem bir doğum kontrol hapı. herkese tavsiye ederim. diğer doğum kont. haplarından biraz daha pahalı ama gerçekten ne kilo yapıyor ne tüylenme.. şuanda hamileyim. hapı bıraktıktan sonra hamile kalmanız zor olur demişlerdi etraftakiler. ama doktorlar bırakır bırakmaz hamile kalabilirsiniz diyorlardı. gerçekten de doktorların dediği oldu:)

senağlama yha nasıl olur napıcam ben hapa dewan ediyorum.gebe olsam kaç günde belli olur peki test alsam belli olurmu? lütfen cewp yazın çok acil

canım panik yapma sanmam yani çok az şansın var hamile kalman için doktorlar birgün bile unutmak risk diyor ama,insanlar normalde istediği zaman hamile kalamıyorlar yani biraz zor gibi ama yinede sen bir test yap.bu defa kalmadıysanda bir daha kalmıycan anlamına gelmez saati saatine hapı içmen lazım.ayrıca ne oldu sonucu haber ver ?

ya ben kullanırken tahlil yaptırdım prolaktin 48 acaba ilaç yaparmı doktor ilacı bıraktıktan sonra 2 ay hamile kalma dedi bana cevap yazın lütfen

geç oldu biliyorum ama yasmin prolaktini artırırmı

arkadaşlar bende yasmin kullanıyorum daha önce 4 sene kullandım hiç yan etkisi olmadı 9 ay sonra tekrar başladım geçen hafta çarşamba adet oldum ve şuan göslerim acıyıor normalde adetim yaklaşırken olurdu ama şimdi başladı neden acaba böle bişey olan varmı????

arkadaşlar yasmin hakkında yazılaların hepsini okudum ve herkes farklı farklı yorumlar yapmışlar.şimdi benim sorum biraz karışık.şimdi benim arkadaşım 10 mayısta evlenecek.normalde her ayın 17 de adet olan kız bu ay 11 de oldu.yani önümüzdeki ay yıne 11 de olursa kötü:KK70:buda adetim gecıksın ve hemende hamıle kalmak istemediği için adetinin 5. günü basladı içmeye.bu ilaç bıtınce sanırsam bu kız yıne adet olacak..dedım adet gecıktırıcı al bu seferde hormonları tamamen bozulur diye vazgecti.bunlar 14 ayısta kuşadasına gidecekler tatile ama bu kızın adet olmaması için yasmin ilacını son haftasını içme yeni kutuya basla dedıler.şimdi bu ilaç bitmeden 2.kutuyu verirlermi.hadi verdiler diyelim öyle yapsa bir sorun olurmu.yardım edin şu kıza ya.hadi ben kıza degıl kocasına acıyorum yazık bea:pşaka bir yana cvbınızı beliyorum arkadaşlar selemlar

ben 1 yil kullandim fakat gerginlik ve sinir yapti ama diger yonden kanamam falan olmadi tuyleri azaltti.herkesin bunyesi farkli sorun yapma.

yasmin kullanımına ara verdim ben
tüylerim azaldı... yok denecek kadar az suanda
sivilcelerim gitti 5 aydır
kullanmıorum
tekrarlama gibi bi sorunum olmadı

canım panik yapma sanmam yani çok az şansın var hamile kalman için doktorlar birgün bile unutmak risk diyor ama,insanlar normalde istediği zaman hamile kalamıyorlar yani biraz zor gibi ama yinede sen bir test yap.bu defa kalmadıysanda bir daha kalmıycan anlamına gelmez saati saatine hapı içmen lazım.ayrıca ne oldu sonucu haber ver ?

merhaba canm çok saol cewapların için.ben her zaman nete giremiorum o yüsden geç oldu cewap.ksura bkma=) yalnız ben şuan ilaca dewam ediyorum ilacımı bitmesine 10 gün kadr var belkide 15 gün acaba risk varmı çok korkuyorm.eğr hamileysem şuanda test alıp öğrenebilrmiyim?

evet arkadaşım bende sigara kullanıorum eczaneci alırken bana sanırım damar tıkanıklığı yapıo felan demişti tam hatırlamıorum ama hem sigara kullanan hemde yasmin kullanan çok kişi var çevremde.

lovexx merhaba günlerdir bakıyorum sana bişey yazdınmı diye merak etmiştim.hamile olduğunu sanmam ama bence sen yinede bir test al bak için rahat eder.,çünkü hapıda devam ettiriyorsun.bu arada öbür yazınada cevap vereyim bende yasmin yaklaşık üç sene kullandım ve sigara içtim ama damarlarımda ağrılar oluyordu belkide psikolojikti bilmiyorum.doktorlar yasmini sigara içen ve 30 yaş üstü kadınlarda risk görüyor oda kalp krizi riskin arttırdığı için.sonuç umarım istediğin gibi çıkar arkadaşım.

kızlar selam yeniden:teytey:
bişey sorucam yasmini dakikası dakikasına alançok azdır herhalde bende sarkmalar çok oluyor mesela şimdiye kadar kullanımlarımda 1 gün almayı unuttum hatırladığım anda aldım,sonra diğer günlerde bazen 10 dakika baezen yarım saat bazende 3 saate kadar rötar yaptım almadasırnaşık şey
yani bu saati sattine alma konusunda ne düşünüyorsunuz??:uhm:

ben yasmini 3 ay kullandım 3 ayda 9 kilo aldım yan etkilerinde kilo alma we werme yazıyo zaten bunyem kilo almaya musaitti belki ondan kilo aldım :) onun dısında kanamalarım azaldı dengem bozuldu bende bıraktım

arkadaşlar ben de yasmin kullandım düzenli içilemiyor amaçok memnun kaldım tek merakım bıraktıktan sonra hamile kalmak için neden en az 2 ay beklemeliyiz bu arada kimseyle konuşamıyorum forumda yani cvp yazan olmuyor:çok üzgünüm: hepinizden cvp beklerim a.s

X