Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende kullandım yasmini göğüslerde sertlik yapıyor ama adetimi düzenledi.İlk ayda az az lekeler gelmesi normal.

:teselli:süpriz77 aramıza hoş geldin.yasmine yeni başlamışsın ama tedirgin olman için çok erken.ilacı doğru şekilde kullandığın takdirde korkmana gerek yok en az 1,2 aydan düzene girer kanamaların.

a.s.Women teşekkürler.zaten bir ay daha kullanıp spıral taktıracağım.5 yıl spıral kulandım mennundum.çıkarılma zamanı geldi.2 ay dinlenme süresinde yasmin kullanıyorum.

Yasmini ilk kullanınca adet kesiliyormu? benim öyle oldu.normalde 10 gün süren adetim 3 günde bitti oda lekelenmeler şeklinde oldu.ilk kutu bitti bugün 4.gün hala hastalanmadım lütfen cevap yazın.

Arkadaşlar merhaba ben de yeniyim :)
Yazdıklarınızın çoğunu okudum ama gözden kaçırmış olabilirim.
Doktorumun tavsiyesiyle korunma amaçlı yasmine başlıyorum. Bugün adetimin 3. günü akşam ilkini içeceğim. :S Merak ettiğim koruma etkisi ne zaman başlıyor. Bu ay korunmasız ilişkiye girebilir miyiz? :) Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler... :teytey:

yasmin dkh nı 10 eylülde adetimin ilk günü kullanmaya başladım.adetim lekelenme şeklinde 3 gün sürdü.normal mi acaba hap 10 ekimde bitti hala hastalanmadım tecrübesi olanlar yardım etsin.

canım 10 ekimde ilaç bitti demişsin kafam karıştı bugün 5 ekim nası yani?

o kadar tedirginim ki şu anda yanlış yazmışım 1 ekimde bitti.

Ben bir yıldır kullanıyorum. Doğum Kontrol olarak kullanıyorsanız muhteşem.
Ama aylık kanamam çok az oluyor. 2 gün sürdüğü, hatta 18 saat sürdüğü bile oldu.
Yalnız, güçlü bir ilaç.
Bir gün unutup, ertesi gün alırsanız ve o ay içinde unutmazsanız gebelik riskiniz yok.
Çok güzel kullanıyorum.
Başka ilaçlar bende aşırı kilo ve kıllanma yaptı.
Bu tür fiziksel bir etkisi olmasa da, memnunum.
Eğer bir gün unutup, ertesi gün ikisini de içtiyseniz sorun yok. Ama iki gün üst üste unutusanız olmuyor.

Pekii bana da cevap verir misiniz? Koruyuculuğu ilk kullanmaya başlandığı ayda başlar mı?klava:Şeniz

Evet, yalnız ilk ay gerçekten dikkatli olmanız gerekiyor. Adetiniz döneminde düzenli aldıysanız ve ilk ay hiç unutmazsanız koruyor. Ama ilk başlangıç önemli. Vücudunuz Yasmin'e uyum sağlarsa, bir günlük kaçmadan birşey olmaz diye düşünüyorum. Bende olmadı. Yasminden çok memnunum. Tavsiye ediyorum. Trigullar, Mcrogynon kullandım ama vücudum uyum sağlamadı. Yasmin güzel. Doğru tercih..yerimseniben

o kadar tedirginim ki şu anda yanlış yazmışım 1 ekimde bitti.

selam canım.
ben de bir yasminkoliğim :)
yaklaşık 3-4 senedir bu hapı içiyorum.
yoksa 6 ayda bir falan adet oluyorum.
geçen ay hapım bitti,ardan 10 gün geçmesine rağmen adet olmadım
hemen doktoruma koştum.
ultrasondan falan baktı herhangi bi şey yoktu.
ben kistten şüphelenmiştim çünkü kistim çıkmıştı 2 ay önce
doktorum hava değişikliğinden olabilir dedi
tekrar başla ilaca dedi
sen de henüz olmadıysan doktora git bi danış. ama endişelenme
ilaclar bazen böyle etkiler yapabiliyor.
öptüm seni şeker:1hug:

canim korumasina korur ama ilk ay ne olur ne olmaz siz yinede dikkatli olun . ikinci ay korkmana grek yok.

canim korumasina korur ama ilk ay ne olur ne olmaz siz yinede dikkatli olun . ikinci ay korkmana grek yok.

İlginiz için çok teşekkür ederim. Akşam ilk kez içtim. Sanırım psikolojik olarak, midem çok bulandı. Zira öyle çok alıştırdım ki kendimi yan etkilerini kafamçokkarıştıfisfisfis:dance:
Bir kaç gün deneyeceğim olumsuz bir şey olmazsa devammm :dance:
Yasminli günler diliyorum :)

bende 1.5 senedir kullanıyorum ve şimdiye kadar bir problemim olmadı çok şükür.ama arakadaşlara tavsiye başlamadan önce mutlaka dr kontrolünden geçsinler.çünkü memede kist yada böbreklerde sorun varsa izin vermiyorlar kullanımına zararlı olabiliyormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…