Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
günaydın kızlar,
yasmin kullandıktan ve bıraktıktan sonra hamile kalanlar var mı merak ediyorum,ben 4 yıl kullandım,şubat başında bıraktım,hapsız 4 ay daha korunduk,ancak yaklaşık 3 aydır deniyoruz,daha bir şey yok,yalnızca geçen ay adetim çok gecikti,galiba vücudum yeni yeni kendine gelmeye başladı bilmiyorum ama 45 gün sonra adet olabildim,doktora gittim,kist falan yok,her şey normal,stresten olabilir dedi,şu anda 27. günümdeyim ,umarım bu ay gecikme yaşamadan olurum,her şey düzene girer.

VALLA BU GİDİŞLE ŞİŞE ŞİŞE PATLICAM NE OLACAK BU SONUM SENDEKİ SORUNLAR BİTTİMİ?YANİ ŞİŞLİĞİN GEÇTİMİ?

slm ben yasmin yeni başlamıştım doğum kontrol hapını bu gün eczaneye gittim bana desoletin daha iyi olduğunu söyledi ben de onu aldım aranızda desolet kullanan varmı

ya kusura bakmayın kafam karışıktı biraz karışık yazmışım.sorum şu arkadaşlar ben doğum kontrol hapı kullanmaya geçen ay başladım.yasmin kullandım.bu gün aczaneye ilacı almaya gittiğimde bana yasminle eş değerde olduğunu söyledi ve desolet diye bir ilaç verdi.içinizde bu hapı kullanan varmı.bana cevap yazarsanız sevinirim

ilacin ismini hic duymadim ama mademki ayni hap neden degistirdinki. Keske yasmine devam etseydin. Ayrica doktorunada bir sor derim. yerimseniben

arkadaşlar yasmin emzirme döneminde kullanılabiliyormu? ben depo provera iğne kullanıyorum pek memnun değilim ama emzirdiğim için doktorum onu önerdi.emzirirken yasmin kullanan varsa cevaplarsa sevinirim..

ben yasmin kullanmadım ama eşdeğeri miranova kullandım
gerçekten doğum kontrol hapları adet kanamasını çok aza indiriyo benim de bir gün oldu olmadı

benim oğlum 3 yaşında 2.5 senede emdiği için kesinlikle ilaç kullanamadım
ilac sütle mutlaka bebeğe geçiyo doktora da sorabilirsin ama mutlaka bebeğine zarar verir

valla doktora sordum bana 3 aylık iğne depo provera yüzde yüz etkili ve bebeğe kesinlikle zarar vermez dedi sadece bana biraz zararı oldu oda adet olmuyorum ama kullanmaya mecburum büyük oğlum 4 aylıkken diğerine hamile kaldım şimdi biri iki yaşında diğeri 1 i yeni bitirdi tekrar hamillelik falan göze alamam.

Emzirme esnasinda ben (Saniyorum ismi ) Mini28 kullanmistim. . emzirenlere özel korunma haplari oluyor. Doktorum bana yasmini kullanmayacagimi söylemisti. Sakin emzirirken kafaniza göre hap almayin. Sütten bebise gecme riski var Doktorunuza muhakkak basvurun.

evet emzirme döneminde doktorum banada doğum kontrol hapı vermedi
bebek için zararlı olduğunu söyledi
iğneyi dedim onada izin vermemişti

herkese merhaba
bişey öğrenmek istiyorum umarım yardımcı olursunuz. doğum kontrol hapını 21 gün kullanıp 7 gün ara veriyoruzya, yedi gün içmeyip de sekizinci gün içince hapı o günden itibaren korumaya başlıyo mu? yani başka bi korunma yöntemine gerek var mı?

Mrblar Ben Araniza Yeni Katildim:) Sizin önerilerinize Cok Ihtiyacim Var..15 Gün Sonra Düğümüz Var Ve Ben 1 Ay önce Yasmin Kullanmaya Başladim.reglime Daha 1 Hafta Var Fakat Ilk Defa Leke şeklinde Kahverengimsi Bşy Geldi Ne Regli Ne Akinti Sizce Normalmi?

evet canim normal vücudun bu hapa alisana kadar böyle seyler yasayabilirsin . Tüm dogum kontrol haplari ayni canim takma kafana. Bu arada mutluluklar dilerim sana.

ya kızlar ben 21 gün yasmin kullandım 7 günlük aranın 5.günündeyim ama hala adet olmadım adet olmadan ilacı kullanayımmı?yoksa olana kadar beklimmi?çok acil cevaplarmısınız?

7 gun içinde olmalıısn adet eger 7.gun de de olmazsan hemen dr a una sor cm

sinemcim regl olup olmaman engel degil ilaç alman için.sen yeterki 21 günün sonunda 7 gün ara ver ve 8.gün kullanmaya başla regl olurken bile kullanabilirsn yani.için rahat olsun

ben bu yasmini kullanan arkadaşlara bişey sormak istiyorum yan etkisini gören varmı acaba vede göğüslerde şişkinlik yapıyomu inşallah yapıyodur çünkü onları şişirmek için az çaba sarfetmedim ve de kullanmaya başladığınız ilk ay korunmayı bıkabiliyormuyuz yani bazıları diyoki hapı kullanmaya başlayınca 1 ay başka yöntemlerle korun daha sonra bırak doğrumudur acep cevaplarsanız sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…