Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
peki 1 ekimde son hapı kulalandım yeni kutuya 8 ekimde 9 ekimde başlayacağım acil cevap lütfen

canım teşekkürler yarın başlıyorum o halde adetim devam etsede hapı alacağım değilmi

bende kullanmak istiyorumda yan etkileri olur diye korkuyorum yan etkileri varmı varsa neler bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşşekürler

bende kullanmak istiyorumda yan etkileri olur diye korkuyorum yan etkileri varmı varsa neler bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşşekürler

CNM BEN DEDİĞİM GİBİ 4 SENE KULLANDIM ÇOK İYİ BİR HAP
BENİM BÜNYEM ÇOK HASSASTIR BANA HİÇ BİR ETKİDE BULUNMADI ÇOK MEMNUN KALDIM VE BEN BU HAPA BAŞLADIĞIMDA DİYETİSYENE GİTMEYE BAŞLADIM TAM 15 KİŞLO VERDİM YANİ KİLO ALDIRMIYOR VE VÜCUTTA SU TUTUMUNU ENGELLİYO YANİ ÖDEM TOPLAMIYORSUN.......
AMA BAŞKA BİRİNDE NE OLUR BİLMİYORUM BENİM DOK.ÖNERDİ BEN ÇOK KARŞIYDIM D.KONTROL HAPINA DAHA ÖNCE DİANA 35 KULLANDIM BERBAT BİR İLAÇDI BENİM İÇİN

ben herhangi bir yan tesirle karşılaşmadım.daha 1 aydır kullanıyorum ama bünyeye bağlı birinde olan ötekinde olmuyor.ama tabiki vucudumuza ekstradan hormon alıyoruz.belki uzun süreli kullanımlarda zararıda vardır.

ben kullandım bir sene kadar,,,yan etkisi en az olan ilaçlardan biri,,,ama bende yan etki yaptı,migrenim var,çok baş ağrısı oluyordu,sonra onu bıraktım spiral kullandım,ama yumurtalığımda büyüme oldu,spirali çıkarttık,doktorum diana 35 verdi,yasminden daha hafifmiş,baş ağrısı yapmıyor bende,yasmin bendede adet süresini kısaltmıştı,ama bırakınca normale döndü,diana35 benim yumurtalığımada iyi geldi,2 ayda normale döndü,,,bünyeden bünyeye değişiyor,senin bünyene uygun olmaya bilir,doktoruna danış bence bu konuyu,,,,

slm
bende 4 yıl yasmin kullandım,ilk kullanmaya adet olduğumun 1.günü kullandım,ilaç bitene kadar devam ettim ancak yaklaşık 10-12 gün adetim devam etti aslında ara ara lekelenme oldu fakat normalmiş bu durum,doktoruma sormuştum,2.kullanımda böyle bir şey olmadı,ilk zamanlar göğüslerim büyüdü,vücudum irileşti ama sonra her şey normale döndü,bu arada cildimi de güzelleştirdi,pürüzsüz oldu,ve nihayet 6 ay önce bıraktım,bebek düşündüğümüz için,2 ay ilaçsız korundum,son 4 aydır korunmuyorum,bekliyoruz inşallah en kısa zamanda hamile kalırım,bıraktıktan sonra adeditim düzensizleşti,bazen 28 günde oldum bazense 35-36 günde ama şimdi artık o da düzene girdi,vücudum eski düzenine geri döndü,benim payşacaklarım bu kadar,kısaca yasmin iyi bir korunma yöntemi olarak tavsiye ediyorum,ilacı içmeyi unuttuğum zamanlar oldu ama hiç bir zaman 2 günü geçirmedim.

7 gun ara verip 8 .gun ilaca başlıyorsun yani söylede olurilaca ilk hangi gun başladıysan yine o gun başlanıyo
yani ben ilk cuma gunu başlamıstım ilaç bitip 7 gun ara verince yeni başladıgım paket 8. gun cuma gununedenk geliyo bu şeklide daha kolay olur cnm
yani bugun başlayacaksın ilaca 8 ekim gunu

7 gun ara verip 8 .gun ilaca başlıyorsun yani söylede olurilaca ilk hangi gun başladıysan yine o gun başlanıyo
yani ben ilk cuma gunu başlamıstım ilaç bitip 7 gun ara verince yeni başladıgım paket 8. gun cuma gununedenk geliyo bu şeklide daha kolay olur cnm
yani bugun başlayacaksın ilaca 8 ekim gunu

cnm 1 ekimde son hapını içmiş arkadaş 8 de tam 7 gün oluyor 9 dada 8.gün oluyo eğer 8 de içmeye başlarsa 6 gün ara vermiş oluyor

arkadaşlar aklımı karıştırdınız ne yapayım şimdi

cnm kendin hesapla ayın 1 dede sen hap almışsın eğer almamış olsaydın 8 sekizinci gün oluyo ama sen 1 ekimde son hapını aldığın için 9 da başlaman gerekiyor yani senin 7 günlük ara 2 ekimde başlıyor ..

ben yaklasık2 sene kullandım.bünyem her turlu ilaca çok duyarlıdır.ancak yasmını cevremdekılerede onerıyorum.için rahat olsun.ayrıca cildinin de düzelecegını goreceksın 3-4ay içinde.ve kıst dıye bır sıkıntında kalmayacaaaaaaaaak........

arkadaşlar ben 1 aydır korunma amaçlı yasmin kullanıyorum aynı şekilde doktora gittiğimde kendisi küçük birkaç kist ve adet kanaması düzeni için vermişti. neyse genelde zaten herkes aynı sebeplerden kullanıyo anladığım kadarıyla :) benim merak ettiğim heryerde farklı birşey yazıyo örn koruma etkisi adetin ilk gününden itibaren kullandığım takdirde bütün 1 ay korunur diyor başka bi yerde 2. kutudan itibaren korunma başlar bazıları 7. gününden itibaren korunma başlar ben anlamadım bu hangi kaçtan itibaren korumaya başlıyo :bbo: birde son sorum :KK70: 21 gün boyunca kullandıktan ve 1 hafta ara verdiğimiz zaman koruma etkisi sanırım 1 hafta boyunca yok değil mi :) bana yardımcı olursanız çok çok çok sevinicemm :)

arkadaşlar ben 1 aydır korunma amaçlı yasmin kullanıyorum aynı şekilde doktora gittiğimde kendisi küçük birkaç kist ve adet kanaması düzeni için vermişti. neyse genelde zaten herkes aynı sebeplerden kullanıyo anladığım kadarıyla :) benim merak ettiğim heryerde farklı birşey yazıyo örn koruma etkisi adetin ilk gününden itibaren kullandığım takdirde bütün 1 ay korunur diyor başka bi yerde 2. kutudan itibaren korunma başlar bazıları 7. gününden itibaren korunma başlar ben anlamadım bu hangi kaçtan itibaren korumaya başlıyo :bbo: birde son sorum :KK70: 21 gün boyunca kullandıktan ve 1 hafta ara verdiğimiz zaman koruma etkisi sanırım 1 hafta boyunca yok değil mi :) bana yardımcı olursanız çok çok çok sevinicemm :)

1 hafta kullanmadığın süre içinde de ilacın etkisi var diye biliyorum canım çünkü ben 1.5 senedir kullanıyorum o zaman içinde ilişkiye girdim ve hamile kalmadım .zaten o bir hafta içinde regl oluyosun ilk 2-3 gün var ilişkiye girebileceğin

1 hafta kullanmadığın süre içinde de ilacın etkisi var diye biliyorum canım çünkü ben 1.5 senedir kullanıyorum o zaman içinde ilişkiye girdim ve hamile kalmadım .zaten o bir hafta içinde regl oluyosun ilk 2-3 gün var ilişkiye girebileceğin

çok sağol birşey daha sorucam benim 28. gün regl olmam gerekmiyor muydu yani tam reglimin başladığı zaman ilaca tekrar başlamam gerekmiyor mu ben çünkü 7 gün ara verilmesine rağmen ara verdiğimin 3. günü yani bugünü regl oldum :) eczane ye sorsam mı acaba fisfisfis ya da yardımcı olabilir misiniz :)

çok sağol birşey daha sorucam benim 28. gün regl olmam gerekmiyor muydu yani tam reglimin başladığı zaman ilaca tekrar başlamam gerekmiyor mu ben çünkü 7 gün ara verilmesine rağmen ara verdiğimin 3. günü yani bugünü regl oldum :) eczane ye sorsam mı acaba fisfisfis ya da yardımcı olabilir misiniz :)

cnm verdiğin o 7günlük arada ister 1.günü istersen 7.günü fark etmiyo ama o 7 gün içinde olman gerekiyor 7 gün içinde günler yer değişitirebilir.
ben 4 sene kullandım

X