Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

artıyor güzelim ve epilasyonla başın resmen derde gırıyor ve sertleşiyoor kıllar eskiden az olan kıllar şimdi erkek gıbı olduuuuuuu

arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım. Yasmini ben 4-5 ay filan kullandım bu süre içinde hiç bir ya etkisi omadı. 1. kutu bittikten sonra lekelenme tarzında kanamam olmuştu ve 2-3 gün sonra gelmişti doktoruma sorduğumda normal demişti. Bünyenin ilaca alışana kadar mide bulantısı olması çok normal daha sonra yoluna giriyor ve ben çok memnun kaldım

off eger dedıgınız gıbı kıllar artarsa ben maffaldum ((

dimağ ve şekerlik
arkadaşlar bende bu hapı daha salı günü almaya başladım adetimin ilk günü ama normalde adetimin 3. günü az az kanamam olurdu ama şimdi çok. Günde 2 paket orkid bitiriyorum normal mi?

ya benim göndermiş olduğumum mesajı görüyorum ama cevap yazan arkadaşı nasıl göreceğim. En son sayfayamı geliyor.

biraz geç oldu ama cevap yazman için yeni gördüm.
aslında bu tür haplar bozulan hormonları düzenleyebiliyor örneğin benim fsh ve lh hormonlarım düzensiz yasmin kullandım ve hala kullanıyorum bi zararını görmedim ama eğer doğum kontrol amaçlı kullanıyorsanız zaten düzgün olan hormonlara müdahale ediyorsunuz o yüzden kıllanma kilo alma viajinal kuruluk görmek norma,ben çok memnunum 1,5 yıldırda kullanıyorum pco sendromu için ama diane 35 de ki halimi düşündükçe iyi varsın yasmin yoksa ben ne yapardım :)

walla iyiki yasmin var ne adet sendromu ne adet olcaqkmıyım olmucak mıyım derdi hepsi bitti kıllarımda yaz nedeyle zaten 15 gunde bir çıkıyor ilaç kullanmyan arakadaşlarımda aynı dertten müzdarip yani ... cildim pırıl pırıl kayınvalidem bile farketmiş cildin çok guzel oldu diyo sadece bulantım oluyo oda daha önce defalarca yazıdgım gibi benim zaten vara yoğa midem bulanır kiloda aldırmıyo iştah falaqn açmıyo iyiki varsın yasmin . 1 ay sonra evleniyorum başka bir dogum kontrol yönteminede gerek yok tüm kontrol elimde olcak. ben yasmini keşfetmeden önce asla d.kont. hapı içmem derdim ama şimdi düşüncelerim tamamen değişti herkese tavsiye ederim ... kanama olması ilk zamanlar normal ben 1 ay adet lmustum ilk kullandığım ay.

kizlar ben 7 yildir kullaniyorum daha öncede yazmistim. Ne killanma, ne kilo alma hic bir etkisi yok. Yasminden önce kullandigtim ilac beni bayaa bir sisirmisti zaten onuda 3 ay kullanmistim. Yasminin vücuttan su atma özelligi var. Ben sadece hamilelikten 3 ay önce biraktim emzirirkende mini28 diye bir ilac kullandim(emzirenlere özel) sonra hemen yasminime döndüm cok memnunum. Adet günlerimin tarihini bile bilmiyorum hapim bitiyor 3 gün sonra geliyor. Adetleri düzenliyor. Piyasada bulunan en zararsiz hap bu Almanyada gazetelerde bile yazdi yerimseniben .

yasmın kullananvarmı nasıl etkılımi merak ediyorum ben kullanmakta kararsızımdaaaa:sm_confused::sm_confused:

ben 22 yaşındayım...adet düzensizliğim var...oluyorum fakat 1 veya 2 gün ...buda beni rahatsız ediyor....4 veya 5 gün normal süresi olarak biliyorum fakat az sürüyor...doktora gittim testlerim normal cıktı...diane 35 verdi onu kullandım ama yine aynı...bilgilendirirseniz cok sevinirim ...yasmine gececem bu konu hakkında dA BİLGİ VERİRMİSİNİZ...şimdiden tşk:1no2:

yasmin kullanmaya başladım 4 gün önce..Ama doktor leke şeklinde kahverengi akıntı olabileceğini sölemişti.Bende mide bulantısı,sıkıntı,ve kendimi kötü hissettim yan etkilerinde yazıyordu.Sendede bu şekilde yaptımı etkiler?

Canim 5 Yildir Yasmin Kullaniyorum .yasmin Doğum Kontrol Haplari Arasinda Yan Etkileri En Aza Indirgenmiş Bir Hap.korkma Ve Güvenle Kullan

kızlar bende bir haftadır kullanıyorum bende göğüslerde ve karnımda şişlik oluştu ve çok acıyor sanki adet olmuşum yada olucakmışım gibi böyle olupta sonradan geçen varmı?

kızlar bende bir haftadır kullanıyorum bende göğüslerde ve karnımda şişlik oluştu ve çok acıyor sanki adet olmuşum yada olucakmışım gibi böyle olupta sonradan geçen varmı?

bende biraydır kullanıyorum aynı dertten müzdaribim daha yeni hastalandım yani bünyeye göre değişiyor sanırım ben spor yapmasam kiloda alırdım çok iştah açıyo yani en nihayetinde hormon var valla çok korktum hastalanmıcam diye çünkü çok rahatsız oldum bu ay ama piyasadaki en yatetkisiz hapmış doktorumda öyle demişti...

Bu güne kadar hiç kullanmadım. Buradakileri okuduktan sonra da hiç kullanma gibi bir niyetim oluşmadı. Herkese sevgiler.

ya kıslar benimde size bir sorum var.umarım görür ve cevaplarsınız.
yumurta büyütme ilacı bende ters tepti ve yumurtayı aşırı büyüttü ve yumurtam çatlamadı.böylelikle kist oluştu.doktor bana yasmin önerdi ve şu anda kullanıyorum.yanlız bugün adetimin 16.günü ve halen kahverengi ama hafif bir akıntım var.böyle bir durumla karşılaşan varmı??????????

ay bu nasıl ılac yaa bı ay kullandım goguslerım buyudu :S

Kizlar her türlü ilac insan bünyesine yararli oldugu kadar zararlarida vardir. bir ilac bir insana iyi gelebilirken diger insana yan etkiler yapabilir. Dogum kontrol amacli kullanilan tablet, igne , kolun icine uygulanan cip hatta ve hatta spiraller bile her bünyeye iyi gelmiyor bazi olumsuz tebkiler gösterebiliyor. hatta bunlari bir kenera birakalim bir aspirin bile bazi insanlarin bünyelerine asiri zarar verebiliyor. Bence kullanin öyle karar verin. Dogumkontrol haplari ile sizlere hormon veriliyor bünyeniz buna alisana kadar biraz tepki verecektir. Ama sakin kulaktan duyma sözlerle bir hapa baslamayin muhakkak bir uzmandan bilgi alin. Ben Almanyada yasiyorum ve burada daha öncede dedigim gibi gazetelerde bile yazdi en zararsiz dogum kontrol hapi oldugu. Hatta ben simdi Yasminin yeni cikan YASMINELLE isminde hapini kullanmaya basladim doktorumun tavsiyesi üzerine buda yasmin fakat dahada az zararsizi. bence eczaneye yada doktorunuza sorun. VE EN ÖNEMLISI SU UZUN ZAMANDAN BU YANA DOGUM KONTROL HAPI KULLANAN ARKADASLAR LÜTFEN KARACIGER TESTI YAPTIRIN . karacigerimiz bir nevci süzme islemi gerceklestirdigi icin uzun süre tablet kullanimindan sonra zarar görebiliyor. Gecen aylarda doktorum bana yapti . kan aliyorlar ve kanda belli oluyor. Hepinize saglikli günler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…