Yaşım sizlere göre küçük ama lütfen bi yol gösterin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Theeessraa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2024
30
3
19
Merhabalar direk konuya geçmek istiyorum ben 18 yaşındayım ve 3 abim var ikisi evlendi büyük olanın 6 aylık çocuğu var diğeri 9 ay önce evlendi. iki abimind evlendikleri kişiler kardeş yani iki yengem kardeş. aslında ilk başlarda büyük yengem bize karşı çok iyiydi ama kardeşide bizim eve gelin olunca iyice saçmalamaya başladılar. Az önce alışveriş için evden çıktılar ve büyük yengem telefonunu evde unuttu. Bende anlık bi merakla (lütfen yargılamayın) sadece diğer yengemle olan mesajlarına baktım ve mesajlarda bana, küçük kız kardeşime ve anneme karşı ağıza alınmayacak küfürler ve kötü sözler söylemişler. Yani ben annemi bana kötü davrandığı için sevmem sürekli döver felan ama yengelerime karşı öz evladıymış gibi benden iyi davranır. şu an çok şaşkın ve kötü durumdayım diğer küçük kız kardeşim 10 yaşında onu pek saymazlar etmezler ama bana ve anneme karşı çok çok kötü sözler etmişler yani kötü bir davranışımız olmasa bile anneme onlarca küfür etmişler mesajlaşırken. Yani benim hakkımdada slk kız hiçbir işe yaramıyor, kendisi ve iki kızıda slk gibi, kızlarını kimse almazve daha büyük sözler etmişler ne yapacağımı bilmiyorum abilerim çok kılıbıktır ikiside birbirinden kılıbık anneme söylesemmi söylemesemmi bilmiyorum çok kötü hissediyorum ne yapmalıyım? Ya zaten gelinlerin görümceleri ve kaynanaları sevdiği pek bilinmez ama annem beni dövmesine rağmen gelinlerine karşı aşırı iyi davranıyor öz evlattan daha fazlası ne yapacağımı hiç bilmiyorum aşırı kötüyüm şu an neye uğradığımı şaşırdım

Seni döven annene karşı gelinler arkasından sövsüyse hiç annenin hakkını arama yazık değil mi sana ya ne demek annem beni dövüyor diyosun. Annen iyi biri değil gelinleride salla gitsin onlar kim ki senin hakkında düşündükleri önemli olsun, iki kardeş kendince dedikodu yapmışlar.

Ama dedikodu dedikleri şey namusuma kadar gelmiş yani iğrenç insanlar annem beni dövüyor felan ama safmıyım bilmiyorum onuda sürekli savunmak istiyorum

Ama dedikodu dedikleri şey namusuma kadar gelmiş yani iğrenç insanlar annem beni dövüyor felan ama safmıyım bilmiyorum onuda sürekli savunmak istiyorum
Yengen gibi insanlar önemsiz kişiler ve özel olarak konuştukları şey için suçlayamazsın, telde değilde yüz yüzede konuşuyodurlar buna engel olabilir misin? Hayır. O yüzden önemsiz kişiler olarak göreceksin. Annenin savunulcak yanı yok berbat bi insan arkasındam edilen kötü sözleride hak ediyor. Sen kendi kızını döv elin kızına iyi davran sonra böyle görür işte el kızı nasıl konuşuyo. İyi olmuş annene. Ayrıca sen bunu dersin elinde kanıt yok mesajları siler bize iftira atıyo derler, ortalık karıştı diye kabakta sana patlar

Ne yapardım biliyor musunuz, konuyla ilgili olarak hiç bir şey.
Birilerine söylemekle, hesap sormakla, ne yapmayım diye düşünmekle enerji harcamazdım.
Enerjimi dövüldüğüm, hor görüldüğüm evden kurtulmak ve kendi hayatımı kurmak için harcardım.
Yaşınız 19'sa tam üniversite çağındasınız demektir, çalışın başka şehirde okul kazanın.
Bu arada part-time bir iş bulup kendi paranızı kazanın ve kendi hayatınızı kurmaya odaklanın.
Değmeyecek insanlar için de "ne yapmam lazım" diye düşünmeyi bırakıp kendi hayatınızı güzelleştirmeye odaklanın.

Bilmiyorum valla abilerim işe giderken ve işten gelirken kahvaltısını yemeklerini hepsini ben hazırlıyorum sesimi çıkartıncada hem abilerim hem annem hemde babam dövüyorlar beni resmen sıra sıra dövüyorlar yinede yengelerimin anneme ve bana olan küfürlerini görünce kendimden çok anneme edilen sözler zoruma gitti

Bu devirde şifresiz telefonmu var nasıl açabildiniz telefonu

Ynegelerine karsi mesafeni koy muhatap olma hayatina bak annene söylesen ne degisecek ki en fazla gerçek yüzlerini görür ama kötü yine sen olursun sevin cunki gercek yüzlerini görmüş oldun

Galiba şuan kendimi kurtarmaya bakmalıyım derslerim iyi ve çalışmayı devam ettirip yksden iyi bir puan alıp bu şehirden gitsem iyi olacak urfa işte geri kafalılarla dolu

Ynegelerine karsi mesafeni koy muhatap olma hayatina bak annene söylesen ne degisecek ki en fazla gerçek yüzlerini görür ama kötü yine sen olursun sevin cunki gercek yüzlerini görmüş oldun
Kendimi kurtarmaya bakıcam artık derslerim zaten iyi çalışmayı devam ettirip yksde iyi bir puan alıp gidicem burdan

Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

ben annemi bana kötü davrandığı için sevmem sürekli döver felan ama yengelerime karşı öz evladıymış gibi benden iyi davranır.
Haksız degiller ki, öz kızını döven kadin öz kızı gibi sevdigi(!) Gelinlerine ne saçmalıklar yapıyordur. Size uzaktan güzel geliyordur annenizin davranışları. Ama hayatının her anında dengesiz olduguna emin olabilirsiniz. Düzgün biri olsa kizini dovmez
Ayrıca telefon karıştıracak, açık arayacak görümceyi sevecek değiller ya. Tabii gıcık oluyorlardır. Ben normal karşıladım.

*yengem yok eniştem var. Allah şahidim bir ay telefonu bende kalsa bir ay merak edip tuş kilidini açmam. Haklı bir tarafınız yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…