Yaşayınca anladıklarımız

"Sırtlanları gecmisti beser yırtıcılıkta"

bu misrayi hatirladim, bornovadaki universiteli ögrencilerin masum savunmasiz bir kediye yaptiklarini gördügümde...

Kuranda bir kelime vardir cok tekrar ederim "fe eyne tezhebün (nereye bu gidis)"

hani hep derler teknoloji teknoloji
bizlerin henüz tanik olmadigi ne icatlar vardir kimbilir
yasadikca anliyoruz ki bu insanoglu durmiycak, hep yeni seyler kesfedicek..etsinde tabiki..tabiata insanliga zarar vermedigi müddetce
eminde degilim cümleden " bilim adami tabiatla oynayan büyücü ciragi gibi, ya o tabiat bir gün kiziverirse" sanirim böyle birseydi (cemil meric) (özür dilerim yanlissa)

o yüzdende korkarim aslinda

sunun icin yazdim bunlari, dün gece gülme krizlerime neden oldu..eskiden modemler ses cikarirdi " tiiiiii jiiiiiii trtrtrtrttrtrr ffiiijjiiiijijii" gibi arkadasim gayet ciddi birsey anlatirken bu sesi öylece taklit edince hatirladim .. evet böyle birsey vardi:))) 12 yil önce flndi genelde geceyarisindan sonra kullanirim bilgisayari simdilerde oldugu gibi cok ses cikarirdi ve ben o sesi birsey örterek bastirmaya calisrdim :))

beni asil güldürende sanirim o anlari hatirlamamdi

ben o sesi cok severdim.. simdiki internet o yuzden mi keyif vermiyor acaba diye zaman zaman da dusunurum...

ne bileyim, aliskanlik yapmis o sesi duyunca internete giriyorum bisiler yapiyorum havasi var iste :)

artik kolaylikla ulasabildigimiz icin heycanini yitirmisizdir belki..

cunku o yillarda biz girdigimiz kadar ücretini ödüyorduk ve cok yavasti

dilerim bu site yillarca var olur ve biz yine bu konuyu bir kez daha yeni kesiflerle müzakere ederiz

bence,"oyun" sanacak kadar basit degil..daha tehlikeli sanki
daha uyanik olmali,daha bilincli, daha öngörülü

en son izledigim bir sinema filminde duydum cok hosuma gitti

insanlar dogduklarinda ezan okunur,namaz kilinmaz
öldüklerinde namaz kilinir ezan okunmaz
o namaz, dogdugunda kulagina okunan ezanin namazidir
iste hayat bukadar kisa

o yüzden agahi mütenebbi olunuz , gözünüzü aciniz * bu benden bir feryad

bir de namazını kıldırıp gönderdikten sonra doğdukları günü öğrendiklerimiz var.
dua etmeye elimizi kaldırmaya mecal bırakmayan dudağımızı bükenler var..
öğrenemiyorum bununla yaşamayı işte..
biri silsin içimden geçenleri..

Yılmadan yap.
Fırsatı kaçıracağın için değil, önünde yılgınlık
göstereceğin
her kimsenin bir zorba veya zorba adayı olması yüzünden.
Yılma ki sıcaktan kavrulana gölgen, suda boğulana elin
erişsin.
Önce yap, sonra açıklarsın.
Bilgece yap. Yani koruyarak,
yani için titreyerek, yani yıkılmasın diye.
Tutkuyla yap. Sana verilen yaşama gücünü kullan.
Yılmadan,
bilgece
ve tutkuyla.

ismet özel

simdi yazdiklarim biraz absürt olucak ama yazmaliyim

az önce ulusal bir televizyon kanalinda bir program gördüm.izlediklerime inanamadim.tiksiniyorum ben böyle insanlardan.
bir sarkici kizcagiz bebegini aldirmis,eside sarkiciymis..ayriliyorlarmis,,"yilin bosanmasi" diyor televizyon..bu insanlar kim tanimiyorum..bu insanlar yilin ailesimiydi kimdi de yilin bosanmasi.. bebegini aldirmis televizyon ekraninda aglamak? nedir bunun anlami? sunucu yapay yüz ifadeleriyle(yüzü yapay cünkü) ayni anda konusuyor,,seyirciye oynuyor..arkada sürekli calan bir fon..10 dk da basim agridi..gerildim..yazicak cok sey var cooook..ama ne anlami var? HiC!!!!

ulusal bir kanalin bukadar uzun bir süre böyle iceriklere yer vermesi akil almaz.. bunlar turkiyeyi sevmiyor..halki sevmiyor..köle olmus hepsi..paranin köleleri,köpekleri..

ha birde ne dedi o sarkici kizcagiz "ben disardaki ayse, fatma degilim ki " dedi :)))

anladim ki, halime sükretmeliyim,daha dikkatli olmaliyim,yakinlarimi uyarmaliyim ,,enerjimizi emiyorlarrrr,,beynimizi uyusturuyorlarrrr,,,,allllaaaarrrrrmmmmmmm

Kapıları çalan benim
kapıları birer birer.
Gözünüze görünemem
göze görünmez ölüler.

Hiroşima'da öleli
oluyor bir on yıl kadar.
Yedi yaşında bir kızım,
büyümez ölü çocuklar.

Saçlarım tutuştu önce,
gözlerim yandı kavruldu.
Bir avuç kül oluverdim,
külüm havaya savruldu.

Benim sizden kendim için
hiçbir şey istediğim yok.
Şeker bile yiyemez ki
kâat gibi yanan çocuk.

Çalıyorum kapınızı,
teyze, amca, bir imza ver.
Çocuklar öldürülmesin
şeker de yiyebilsinler.

Nâzım HİKMET

savaslarda yara alan aci ceken sadece siviller

Son düzenleme:
Bu alem, sadece görünmeyen diger alemlerin önünde depdebeli saasaali bir perdedir

gecen hafta dilimde söyle bir cümle yuvarlanip duruyordu " insanoglu kendikendini gaza getirebilen tek mahluk" bu surdan geldi aklima ; etrafimdaki "ergen" tiplerin (bazen onlara cocuk demek icimden gelmiyor)..biz cocuktuk disarida delicesine kosan,, dizleri kanayan ,, nefes nefese susayip annneeeeee suuuuuu diye seslenip ictigimiz iki yudum suyu bile zaman kaybi sayan..bisiklet tepesinde top pesinde..gercekten biz cocuktuk..bu ergenler cocuksa biz neydik biz cocuktuysak bu ergenismuslar ne ..
herneyse mevzu bu degildi aslinda..ama onlarin bu abaza halleri dilime düsürdü bu cümleyi..
13 yasinda kiz cocugu "asik" :)) hemde delicesine yada erkek cocugu. herkesin bir aski var,,benim neden olmasin%? ali veli önemli degil o heyecani herhangi biriyle yasamak onemli olan sadece..sonra ver gazi ..bir bakmissin etraf minik leylalarla dolu..daha iki cumleyi bir araya getiremeyen bu cocuklar sevdigi icin herseyi göze alabiliceginden bahsediyor..gazetelere yada etrafinizdaki ergenleri biraz takip etmeniz yeticek beni anlamaniz icin..

sonra yas sikalasini genislettim
mesela orta yasin uzerindeki insanlar.. bos bos otururken hatta bos bos bakarken "aha galiba nefesim daraliyor,,dur bakim evet evet ben zor nefes aliyorum" sonra birgun komsuna " sorma komsu bendede kalp var nefesim daraliyor yuruyemiyorum" kizim yetiissss gelin sen suussss oglummm yetis benim kalbim baska pitpitliyo fln fln ..resmen kendi kendini gaza getirip hasta olan insanlar varya

"bebegim aglamya basladi yazarken ifade eksikligi olabilir :) "

"Noel ve Yılbaşı üzerimize doğru geliyor yine. O mide bulandırıcı ikili. Televizyon mağaralarından çıkan bütün o kalabalık. Aile toplantıları. Hiçlik, sahte sarhoşlar, sahte gülümsemeler, sahte insanlar. Bir şekilde atlatırız umarım, bir kez daha"

charles bukowski

agzina saglik sevgili bukowski..yasiyoruz tüm bunlari ,ama anlamiyoruz sahteligini!!

Gel seninle bir daha ağlayalım … Yaşanmışlara … Yaşanmamışlara …
Bir de hiç yaşanamayacaklara. / Oğuz Atay

X