Yaşayanlar yorum yapın lütfen

Normalde kana bakarken böyle olmuyorum ama hatta özellikle bir gün kan aldırırken yine bakmadım belki de kan tutuyordur diye kafamo başka yöne cevirdim ama yine oldu yine baygınlık hissi o kadar alıştım ki artık kendimi kontrol etmeyw başladım.
Kan tutmasiiiii 😅

Kimisi vücuduna iğnenin girme hissindende kötü oluyor birkaç hastam aynı sizin dediğiniz gibiydi sebebi buydu yani
Bende psikolojik olduğunu düşünüyorum artık çünkü hastaneye gitmeyi de sevmiyorum hiç hastane ortamı beni geriyor garip bir şekilde ve sanırım korkmama sebep oluyor.

Tam anlam veremedim cünkü kan görünce bayılmıyorum sadece kan aldırınca bayılıyorum ben. Sebebini anlayamadım ondan dolayı. Evde bir yerim kanasın bakarım yani korkmam ya da birinin bir yeri kanasın bakarım bayılmam aynı şekilde ama kan verince bir şeyler oluyor bana.
Kan çekilirken basıncı mi hissediyorsunuz o his mı sizi korkutuyor panik yapıyor ? Herşeyi söyledik valla bilemedim ki 😂

Eskiden iğne olduktan sonra dediğiniz gibi 2-3 saniye bayılıp geri ayılıyordum😂

Tüp bebeğe başlayınca alıştım, son dönemde kendim vurmaya başladım demek ki psikolojikmiş diyip geçmiştim.

Sizi de kan tutuyormuş

Beni anlatmışsınız resmen. En son geçen ay kan verdim hersey guzeldi ta ki pamuğu kaldırıp o kanımın akışını görene denk. Kanımın çekildiğini hissediyorum anında. Ben iyi hissetmiyorum , bayilacagim diyip yığılıyorum olduğum yere. Ayildigimda ise doktorlar , hemsireler sımsıkı olan ellerimi acmaya calisiyorlar . Sizde de oyle oluyor mu merak ettim acikcasi ? Genel olarak evde ufak tefek yaralanmalarım oluyorken hiç umrumda olmuyor. Bu kan aldirirken ne oluyor ise :olamaz:

Eskiden iğne olduktan sonra dediğiniz gibi 2-3 saniye bayılıp geri ayılıyordum😂

Tüp bebeğe başlayınca alıştım, son dönemde kendim vurmaya başladım demek ki psikolojikmiş diyip geçmiştim.

Sizi de kan tutuyormuş
Evet bende öyleyim hemen geri uyanıyorum ve böyle inanılmaz bir rahatlık hissiyle beraber uyanıyorum. Hala anlam veremiyorum umarım bende atlatırım ilerde Allah korusun bir ameliyat gecirsem vs napıcam bilmiyorum. Hep bunu düşünüyorum.

Hiç yaşamadım birden bire oldu bu bende ilk kez dişçi de bayılmıştım dişimi cektirecektim ve dişetime uyuşturucu iğne yapmışlardı. Hiç korkmazken bi anda stres oldum ve bayıldım üstüne kustum babamlar falan cok sasırdılar böyle bisey yaşamamıştım daha once cünkü cok garip sacma sapan seylere bayılır oldum
Yasamissin işte dişçide . Herşey disciden sonra olduysa onun etkisinde kalmışsınız.bilincaltina supurduklerimiz bir süre sonra vücudumuzdan tepki olarak çıkar.

Kan verirken yatar pozisyonda vermek gerek aslında, doğrusu bu yani. Otururken kan alinmaz, ama ben genelde hep sandalye uzerinde rahatsiz bir biçimde kan alındığını görüyorum, oturur vaziyetteyken bin tane Reaktion olabilir ve bu bayilmanizi sağlıyor. Kan tutmuyorsa sebebi bu olabilir.

Gerçekten çok kötü bir durum ya. Yaşadığım için cok iyi anlıyorum sizi
Gebelikte oksapar kullanıyordum hergün şimdi tekrar başlayacağım okadar yakan bir iğne daha olmadım.
Pazartesi kan vereceğim her sabah uyandigimda buz gibi titreyerek kalkıyorum . Hepsi korkudan oluyor korku insana herşeyi yapıyor bayılmanızda tamamen psikolojik

Beni anlatmışsınız resmen. En son geçen ay kan verdim hersey guzeldi ta ki pamuğu kaldırıp o kanımın akışını görene denk. Kanımın çekildiğini hissediyorum anında. Ben iyi hissetmiyorum , bayilacagim diyip yığılıyorum olduğum yere. Ayildigimda ise doktorlar , hemsireler sımsıkı olan ellerimi acmaya calisiyorlar . Sizde de oyle oluyor mu merak ettim acikcasi ? Genel olarak evde ufak tefek yaralanmalarım oluyorken hiç umrumda olmuyor. Bu kan aldirirken ne oluyor ise :olamaz:
Evet evdeyken benimde asla umrumda olmuyor ya da başkasında da görsem korkmuyorum ama hastanedeyken bende öyleyim ben o kadar kötü şeyler yaşadım ki bu konuda rezillik türden😀 ama ellerimi açmaya calışma gibi bir şey olmamıştı sadece benim yüzüm cok beyazlıyormuş bundan dolayı cevremdekiler cok korkuyorlar.

Yasamissin işte dişçide . Herşey disciden sonra olduysa onun etkisinde kalmışsınız.bilincaltina supurduklerimiz bir süre sonra vücudumuzdan tepki olarak çıkar.
Demekki Gerçekten etkilemiş beni o kadar farkında değilim ki aksine eskiden cok iğne yaptıran hastanelerden cıkmayan bir cocuk olarak büyümeme rağmen nasıl böyle olduguma anlam veremiyodum bir türlü.

Gebelikte oksapar kullanıyordum hergün şimdi tekrar başlayacağım okadar yakan bir iğne daha olmadım.
Pazartesi kan vereceğim her sabah uyandigimda buz gibi titreyerek kalkıyorum . Hepsi korkudan oluyor korku insana herşeyi yapıyor bayılmanızda tamamen psikolojik
Evet bende psikolojik olduğunu düşünüyorum her gidişim de kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum ama sanki hastaneye girince beni birden basıyorlar. Gerginleşiyorum.

Kan verirken yatar pozisyonda vermek gerek aslında, doğrusu bu yani. Otururken kan alinmaz, ama ben genelde hep sandalye uzerinde rahatsiz bir biçimde kan alındığını görüyorum, oturur vaziyetteyken bin tane Reaktion olabilir ve bu bayilmanizi sağlıyor. Kan tutmuyorsa sebebi bu olabilir.
Evet bende öyle hep sedye üzerinde oturarak vermişimdir. Artık kan verdikten sonra bir on dakika sedye üzerinde yattıktan sonra kalkıyorum.

El birliğiyle sorunu bulmuş olduk. geçmiş olsun. Kan alınırken video açın ,o yöne bakmayin ,nefes alıp verin , hemen ayağa kalkmayın aklıma sadece bu öneriler geldi.
Demekki Gerçekten etkilemiş beni o kadar farkında değilim ki aksine eskiden cok iğne yaptıran hastanelerden cıkmayan bir cocuk olarak büyümeme rağmen nasıl böyle olduguma anlam veremiyodum bir türlü.

Cok mu zayıfsınız ? Ben bir dönem cok zayiftim 42 kiloydum ne zaman kan versem bayılırdım bayilirken de anne ben bayıliyorum galiba derdim küt yere düşerdim 😄 Dişim bir keresinde apse yapmıstı agrisi cok şiddetliydi fazla agridan da bayılmıstım defalarca kez kilo aldiktan sonra hic olmadı bende bulanti da olurdu kilo alma probleminiz varsa ondan olabilir bünye zayıf düsüyorsa

X