yaşamak için hiç nedenim yok

gxuxlçinperi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
20
6
yaşamak...neyi neden yaşaamak...uyanmak istemeyen bir bedenim...gülmek istemeyen bi dudağım var artık...
bugüne dek hep insanlar suçluydu beni hayattan soğutmak için ellerinden geleni yaptılar derdim...bende tutunmaya çalışırdım kendimce kendi çapımda.........
şimdi ise artık kendimi mutlu edemiyorum.......
hiçbi şeyden zevk almıyorum...
ya sürekli ağlıyorum...
ya herşey için ben dahil herkes suçlu diyerek dıdır yapıyorum..
yada yerli yersiz herşeye öfkeleniyorum...
çaremi arıyorum burda daha onu bile bilmiyorum...

ya hayattan beklentilerin büyük
yada kendini üzmeyi bir görev edinmişsin
çok klişe bir cümle olucak ama hiç bardağın dolu tarafını görmeye çalıştın mı?
silkelen ve kendine gel! ömür senin ömrün ve zaman öyle çabuk geçiyorki
hiç bir şey için ne o bedenine nede o ruhuna daha fazla zarar verme
ruh sağlığı herşeyden önemli güzelim. Yalnız başına kendini hayata bağlayamıyacaksan uzman bir kişiden yardım al..

profesyonel yardım al derim ...inan çok faydası oluyor...onlar nasıl mutlu olacağını ve yaşamak için hangi nedenlere sahip olduğunu gösteriyorlar..

çevremdeki herşey aynı olduktan sonra benim aldığım ilaç yada psikolojik yardım ne işe yarayaacak ki!!!!!!!
psikolktan gülerek çıkıp eve gelip herşeyin aynı olduğunu görüp uyudumu...ve ilaç kullandım zamanlarda...ilacın etkisinin bitmek üzere olduğu anlarda yine aynı olan şeyleri görmek...
uğraşmak ama yaşamak için neden bulmamak.........

Sevgili Gülçin
Sana senden başka kimsenin ama kimsenin faydası olmaz
Anca sen istersen bu durumdan çıkabilirsin..
Evliymişsin ne eşin ne ailen nede bir başkası
Kimse seni anlayamaz..
eger doğduysan yaşamalısın
Kaç yaşındasın bilmiyorum ama
bir daha asla bu zamana geri dönmeyecegiz
bende genelde ümitsizim...yarınlardan gelecegimden
ama Allah ın bir bildiig vardır diyorum...dünyaya gelmişsem vardır bir sebeb...
Biraz böle takıl....ve sonra bu ruh halinden çık
Bizle takıl gel geyik yapalım olanları unut...
Senin tek dostun gene içindeki sen
İçindeki senle mutlu olmaya çalış
Mutlu etmeye çalış kendini
olumsuz düşünme arkadaşım...

canım en başta sakin ve sabırlı olmalısn..herkes hergun inan ki kahkalarla gülmüyorlr insanların türlü türlü dertleri var ki bazıları dermanı olmaan sonu ölümle sonuçlanacak dertler..buna rağmen o halde olan insanlar bile gülmeyi son zamanlarından zevk almayı başarabiliyorlar..
bu mutsuzluğunun illa ki bi sebebi olmalı hiç bir mutsuzluk sebepsiz değildir..geçmişte yasadığın seylerin birikimi olabilir korktuğun şeyler olabilir herşey olabilir öncelikle kendine dürüst ol ve seni neyin mutsuz ettiğini bul..
psikolaga gitmenin faydasız olduğunu söylemişşin ama emin ol değil.benim de senin gibi bir dönemim oldu ailemin beni psikologa götürme çabalarına de ben deli değilim diyerek sürekli karşı çıkıyordum ve en sonunda bir gün tak dedi tamam dedim sadece siz istiyorsunuz diye gidicem faydasını olmadığını size göstermek için gidicem dedim ve bir kaç seans sonra kendim için hayatım da yaptığım en iyi şey olduğunu gördüm..
insanın beyn kimyasalları değişebliyor ve bunu ilaçla normal hale getriyorlar ve insan bir süre sonra eskiden duyduğu heyecanları tekrar yaşamaya başlıyor..bu ilaçlar öyle bilinen uyku yapan insanı uyuşturan haplar değil..
gerçekten mutlu olmak istiyorsan ki olmaman için hiç bir sebep yok kendin için iyi bir şey yap ve psikiyatriste git..çünkü söylediğin şeyler benim eski halimin başlangıç hali ben senden daha kötü haldeydim ve su anda allahıma şükürler olsun sorunlarıma rağmen kendimi arada sırada kötü hissetmeme rağmen gülmeyi başarabiliyorum sanırım senin durumun sorunlarını kendi başına çözebilme durumundan çıkmış..
kendin için eşin için ve çevrendeki sevdiklerin için kendini bu durumdan bir an önce kurtar canım..hayat herşeye rağmen çok güzel neden zehir edesin ki kendine bu hayatı a.s. :emir_bebek: :1hug:

mutlu olmak için çok sebebin var aslında!!

kolun bacağın kırık olsa Allah korusun felçli olsa

Allah korusun kör olsa gözlerin görmese

ne bileyimm yaa Allah ne nimetler vermiş şükredip hayata bi yerinden tutunmak lazım..!a.s.

bende düne kadar aynı şeyleri düşünüyordum yaşamak için sebebim yok!hayır yaşamak için bir sebebim var dedim kendime bu dünyanın tadını çıkarmam lazım ben dert ettikçe dertlerim azalmıyor aksine beni bitiriyor giderek kalk ve silkelen bu hayatta senden daha önemli kimse yok yaşamak için bi dolu sebep var onlardan birini seç ve hayata sıkı sıkıya tutun.dermansız hastalığı olanlar bir gün daha fazla yaşamak için çırpınırken nankörlük etme...hayata tutun seni mutlu edecek meşgaleler bul...ama asla vazgeçme...

yaşamak...neyi neden yaşaamak...uyanmak istemeyen bir bedenim...gülmek istemeyen bi dudağım var artık...
bugüne dek hep insanlar suçluydu beni hayattan soğutmak için ellerinden geleni yaptılar derdim...bende tutunmaya çalışırdım kendimce kendi çapımda.........
şimdi ise artık kendimi mutlu edemiyorum.......
hiçbi şeyden zevk almıyorum...
ya sürekli ağlıyorum...
ya herşey için ben dahil herkes suçlu diyerek dıdır yapıyorum..
yada yerli yersiz herşeye öfkeleniyorum...
çaremi arıyorum burda daha onu bile bilmiyorum...

sana söyleyeceğim tek şey,hayat bi şekilde devam ediyo,sencede hayatı iyi yada kötü yapmak bizim elimizde değilmi,hayat o kadar kısa ki her dakikanın tadını çıkar,her olumsuzluğa ragmen hayat yaşamaya değer....
sevgilera.s.

Dünyadaki en tehlikeli insan kaybedecek hicbirseyi olmayan insandir!!!:nazar:

Düsün bakalim kaybetmek istemedigin neler var :uhm:

Sagligin, Ailen, Esin, Yuvan, Maddi durumun, Arkadasin, kedin vs. vs. bunlar böyle sürer gider.......

Bunu düsündükten sonrada kendine bir sor bakalim yasamak icin bir sürü nedenlerin oldugnu anlicaksin!

Mutlu olmak kendi elimizide, Hayatan ne bekliyorsak ona göre mutsuz ve mutlu oluruz.

Sevgiylea.s.

baş ağrılarım nedeniyle çekilen mr filmlerimi göstermek için gittiğim beyin cerrahlarından biri beni muayene ettikten sonra şunları söylemişti:

-kızıma da söylüyorum senin yaşında. bir babayım ve siz gençlerin bu halini gördükçe üzülüyorum. elinizdeki imkanların birçoğu yoktu bizde ama mutluyduk. neden kendinize bunu yapıyorsunuz? sizi neyin mutsuz ettiğini bulun! eğer işse, o işten çıkın. sevgiliniz,eşinizse sizi mutsuz eden ayrılın. yaşadığınız yerse, taşının. ama bir şeyler yapın, çok geç olmadan.

hala sık sık aklıma gelir o dr.un söyledikleri. şimdi tekrar gördüm, ne kadar da doğru söylemiş!a.s.:enbuyukkk:

Gülçinperi arkadaşım seni çok iyi anlıyorum. Ama inan bana gececek bu ruh halinden kurtulmak sadece senin elinde...bence biraz bulunduğun yerden uzaklaş imkanın varsa kısa br tatile yada yakının yanına git ve sıkıntılarını kesinlikle içine atma canım paylaşkaydirigubbakcemile5 evlisin sanırım eşine drumunu anlat oda yardımcı olsun. Canını sıkma hayat çok güzel ne beter insanlar var onları düşün çok şükür elin ayağın tam gözün görüyor. Allahın gücüne gider bir an önce ya bir yardım al yada kararlı ol, düzelmen dileğiyle iyi bak kendine :enbuyukkk:

hepinize tavsiyeleriniz için tşk ederim...
dün benim için farklı bi gün oldu...
genelde herşeyi içine atıp ağlayan ve ağladığı için eşinden azar işitip bitirelim diye söz duyan biriyim...
ama dün beni üzen v e eşimin en ii arkadaşları olan kişileri tek tek arayıp bağırdım kan kustum onlara ssonrada eşimi arayıp arkadaşlarına küfrettim dedikten sonra ben gidiyorum dedim...
eşim eve geldi ve ' aferin sana onlar benim arkadaşım senin değil,onlarla ii geçinmek zorunda değilsin.kendini kenddin savunacakssın ben değil ii yapmışssın ve ağlamak yerine bana bağır ki ben de derdini bileyim ' diyereek bana sarıldı..
ama asıl hayata şimdi başlıyorum çünkü artık beni mutsuz eden şeyi biliyorum:eşim!
sadece acıktında ismimi hatırlayan..yatakta sarılmak yerine iten..sadece gidiyorum dediğimde 'seni seviyorum herşey düzelecek değişecem ' diyip sabah oldunda aynı öküzle uyanmak...
artık biliyorum benim seviye ihtiyacım var beni mutsuz eden aynı çatı altında sevgisizlik...

GÜZEL KIZIM BU YIL 1.SINIFA BAŞLADI .... 19 AYLIKTAN BU ZAMANA GELENE KADAR YA KREŞTİ ANA SINIFIYDI DERKEN ARTIK ÇOCUK BÜTÜN ETKİNLİKLERE DOYDU.. ŞİMDİ DERSLER BAŞLADI AMA KESİNLİKLE YAPMAK İSTEMİYOR YAPAMIYORUM DİYİP İŞİN İÇİNDEN ÇIKIYOR. YADA BİR SAYFAYA 6 SAAT HARCIYORUZ BİTİRMESİ İÇİN HER YOLU DENEDİM ÖDÜL CEZA AMA FAYDA ETMİYOR... BU BÖĞLE DEVAM EDERSE İŞİMİZ İŞŞŞ ÖDÜL VE CEZDAN BAŞKA TAKTİK VARMI.....ÇÜNKÜ SİNİRLERİM HARAP OLDU.....:Saruboceq:

Merhaba canım seni anlıyorum ama bunun tek çaresi yine sende önce sen karar verip ben düzelicem demelisin yani sen istemelisin,sen istemedikten sorası boş.......kim ugraşırsa ugraşsın seni geri döndüremez birazda elindeki varlıkların güzelliklerini gör, senden daha beter durumda olan insanları tanı,hastanelere git,moral olur ve elinde var olan güzel şeyleri farket. hayatın sanırım tek düze gidiyor bi değişiklik istiyorsun bu değişikligide sen yapıcaksın......RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN,O GÜZEL YÜREGİNE FERAHLIK VERSİN..........:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

X