Yaşadıklarımdan yoruldum:((((

yarennkara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2007
1.514
2
42
26 yaşımdayım....ama sankı rakamlar yer değiştirmiş gibi.
içim kapkaranlık..genç değilim gibi..
çözmeye çalıştım,kendimi bu bunalımdan kurtarmaya çalıştım ama olmuyo..
hayal kırıklıkları..
umduğun gibi bi evlilik yapamamak...
aileden uzak kalmak..yalnızlaşmak..
git gide artan huzursuzluk...
koca bi mutsuzluk..
beni daha bi itti uçurumun kenarına..
geçen sene bu zamanlar psikiyatriste gittim...
10 ay ilaç kullandım..tamam düzeldim iyiyim dedim ama yok değilim..
olmuyo...kırgınlıklarım geçmiyo..unutamıyorum olan biten herşeyi...
napıcam nasıl çıkıcam işin içinden bilmiyorum..eşime karşıda artık yaklınlık duyamıyorum..
onu çok suçluyorum...
olmadık yerlerde ağlama krizlerine giriyorum...
en son geçen hafta alış-veriş merkezinde herkezin içinde aniden ağlamaya başladım..
korkuyorum delirmekten..
bi gün yenik düşüp intihar etmekten..

Çok çok üzüldüm arkadaşım..
Tüm dertler üstüste gelmiş maalesef..
Ailenden uzak olmak zaten başlı başına büyük bir zorluk..:çok üzgünüm:
Ama evindeki huzuru yakalamak için eşinle beraber hareket etseniz,sorunları güzellikle tartışıp tatlıya bağlasanız ne iyi olur..
Bilmiyorum büyüklüğünü problemlerin tabii.. İnşallah aşılmayacak kadar kötü değildir..:teselli:

canım benım ya ınsanlar neler yasıyorlar canım kendı kendıne ıyı etmeye calış
kotu seyler dusunme evet zor zamanlar gecırmısın yada gecırıyorsun...
eve kapanma cık gez dolas...kıtaplar oku ve allaha sıgın..dualardan vazgecme...
canım...allah yardımcın olsun ve isallah bır an once ıyılesırsın..
hene olursa olsun ıntıharı sakın ama sakın aklına getırme.....

Oyy kiyamam...
kotu bir donem desek ? :teselli:
aileden uzak olmak çok zor...bunun çaresi pek yok rabbimden sabir dilemekten baska :çok üzgünüm:
fakat kocanla olan derdini bilmiyorum ve neden onu suçluyorsun, seni bu kadar aglatan nedir bilemiyorum ama...yokmu çaresi ? :sm_confused:

Derdini anlatmayan derman bulamazmis...
Eger anlatmak istersen, dinlerim.
Umarim çok kotu seyler degildir, ve en kisa zamanda asarsiniz sorunlarinizi

Allah yardimcin olsun :1hug:

beklediğim gibi bi evlilik olmadı..eşim hakkında yanılmışım..çok üzüntüler yaşattı bana..
aldatmak değil..ama geçmiş ilişkisi hep üzerim çöreklendi....çok tartışık..
çok kırıldım..çok ağladım..zamanla bunlar bende büyük yaralar açtı..
en son geçen hafta konuştum onunla...
olmadığını söyledim..bu şekildede ona bişi veremeyceğimi söyledim..hatalarını vurdum yüzüne..
depresyonda olduğum için.dinledi..çözüm bulmaya çalışıyo ama ben düzelmiyorum..içim çok acıyo...

caım benim seni çok iyi anlıyorum aynı durumdayım bende sanki kendimi gördüm eşim bana da çok şey yaşattım çok şükür artık düzeldi ama bazen unatamıyo insan haklısın şimdi çok iyiyiz sorun şimdi bende bir türlü bu korkuları atlatamadım bende bu gün gittim dr 45 dk falan konuştuk o kadar rahatladım ki anlatamam sende ilaç kullanmak yerine bunu denesen belki yardım cı olur sana haa... ama sakın intaharı düşünme sakın allahın verdiği canı ancak allah alır bunu unutma ahiretinide yakma bol bol dua et.... inan bana herşey çok güzel olacak sınanıyoruz bunu unutma bu sınamadan geçmeye bak hayat o kadar güzel ki ufacık şeyleri takmaya deymiyooo inan üç günlük ömrümüz var bunu doya doya yaşamaya bak ben bu gün bunları öğrendim bir kez daha ve bir kez daha umarım başarırsın ve bizimle paylaşmakta nasip olur a.s.

Dinlemiş olması ve değişmeye çaba göstermesi iyi birşey değil mi arkadaşım...Ama yaşamadan anlaşılmıyor.Bence başka şeyler daha var.Sırf eski aşkdan olmaz bu kadar bezginlik...Ama insan sıkılıyor anlatamıyor hatta unutuyor artık bile..değil mi?:1hug:

inanmıyorum yarennkara aynı sorunları yaşıyoruz. senin adna üzüldüm. ama yalnız değilsin. senin gibi olan bir sürü kadın var. bende şuanda depresyondayım. 5 aydır tedavi görüyorum. ama hiç düzelemedim düzelemiyorumda. hayat bana çok boş geliyo. çok yalnızım. bir çocuğum var 4 yaşında. eğer o olmasa kesilikle kendimi öldürürdüm.yaşamak istemiyorum artık. sanki deliriyorum.bundan çok korkuyorum. delirmekten ((

Canım bak çok üzdün beni.Ne demek intiharı düşünüyorum:mymeka:
Ne olursa olsun hayata tutunmak zorundasın. Seni sevenleri düşün olur mu?
Anneni, babanı, kardeşini, DOSTLARINI.........
Sen herşeyin en iyisine layıksın eminim....

Evet hayat öyle şeyler yaşatıyor ki insana elini kolunu bağlayıveriyor sanki.Kendini yaşamdan kopmuş hissediyorsun.Yalnızlık hissine kapılıyorsun.Ama her yaşadığı insana farklı bir nitelik kazandırıyor.Direnme gücün artıyor.Her insanda yaşadığı sorunlara karşı koyabilecek güz gizlidir.Pes edip çekilmemek gerek.

HERSEY SENDE GiZLi

Yerin seni cektigi kadar agirsin
Kanatlarin cirpindigi kadar hafif..
Kalbinin attigi kadar canlisin
Gozlerinin uzagi gordugu kadar genc...
Sevdiklerin kadar iyisin
Nefret ettiklerin kadar kotu..
Ne renk olursa olsun kasin gozun
Karsindakinin gordugudur rengin..
Yasadiklarini kar sayma:
Yasadigin kadar yakinsin sonuna;
Ne kadar yasarsan yasa,
Sevdigin kadardir omrun..
Gulebildigin kadar mutlusun
Uzulme bil ki agladigin kadar guleceksin
Sakin bitti sanma her seyi,sevdigin kadar
sevileceksin.
Gunesin dogusundadir doganin sana verdigi deger
ve karsindakine deger verdigin kadar insansin
Bir gun yalan soyleyeceksen eger
Birak karsindaki sana guvendigi kadar inansin.
Ay isigindadir sevgiliye duyulan hasret
ve sevgiline hasret kaldigin kadar ona yakinsin
Unutma yagmurun yagdigi kadar islaksin
Günesin seni isittigi kadar sicak.
Kendini yalniz hissetigin kadar yalnizsin
ve guclu hissettigin kadar guclu.
Kendini guzel hissettigin kadar guzelsin.. iste budur
hayat!
Iste budur yasamak bunu hatirladigin kadar yasarsin
Bunu unuttugunda aldigin her nefes kadar usursun
ve karsindakini unuttugun kadar cabuk unutulursun
Cicek sulandigikadar guzeldir
Kuslar otebildigi kadar sevimli
Bebek agladigi kadar bebektir
ve herseyi ögrendigin kadar bilirsin bunu da ogren,
SEVDIGIN KADAR SEVILIRSIN

insan bu dünyaya bir defa gelir...lütfen yaşadığın her saniyenin kıymetini bil,giden zaman geri gelmiyor...hiçbir şey için canını bu kadar sıkmana kendini bu kadar üzmene değmez...sen mutlu ol ki çevrene mutluluk saçabilesin,insanlar mutluluğu senin gözlerinde arasınlar,eşin eve geldiğinde huzur bulsun senle ,sadece senin yanında...tabi ne zaman dertleşmek istersen hepimiz burdayız,gönül istiyorki mutlulukları paylaşalım ama üzüntüleride o kadar güzel paylaşıyoruzki burda...:enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk:

evliliğinde birçok sorun yaşamış ve bunları zorda olsa çok az zararla atlatmış biri olarak sizi nasıl teselli edebilirim bilemiyorum.herkesin yapısı tahammül sınırı, gücü, kuvveti farklı.hayata sıkı sıkı tutunun demekle olmayacak bunuda biliyorum.ama gerçekten ölmeyi isteyecek kadar ne olmuş olabilir.herşey biz insanlar için.kaç kişinin yaşamı pembe bulutlar üzerinde geçiyor.tabiki çok az.hiç geçmeyecekmiş gibi görünen sorunlar zamanla geçiyor yada insan onula baş etmenin yollarını buluyor.kolay pes etmeyin.kendinize mutlu olabilmek için zaman ve şans verin:teselli:

kuşum ya ne demek intiharı düşünüyorum, çılgın mısın sen, bu dünyada çekiyorsun, niye öbür dünyada çektircen kendine, Allah ım insanlara baş edemeyeceği dert,yük vermezmiş bu yüzden de intihar etmek çok günahmış canım Rabbim seninde herkesinde derdine derman olsun

geçmiş olsun....

psikiyatristin ilacını değiştirmeyi düşünmüyor mu? ya da sen psikiyatristini değiştirmeyi?

Canım ilacı doktor tavsiyesi ile mi bıraktın?
Kullanırken kendini iyi hissediyormuşsun-bırakmaman gerekirdi.
Bazı durumlarda yıllarca kullanmak gerekiyor.
Kendiliğinden bıraktıysan tekrar başlamanı tavsiye ederim
Eğer doktorun bırakmanı önerdiyse-tekrar gidip durumunu anlatmalısın.
Anladığım kadarıyla kendi kendine aşacak durumda değilsin canım.
Hemen doktorunla görüş lütfen ve doktorunun tavsiyelerini yerine getir.
Geçecek canım. Allah yardımcın olsun.

a.s.

herkesın hayatında zorluklar var kımse gule oynuya yasamıyor bu dunyada canım.bende senın gıbı cok bunalıma gırdım aılemden uzak tek basıma yasıyorum burda ve cocuklarımıda burda yasattıgım ıcın kendımı suclu hıssedıyorum.ama yınede yasamak mucadele etmek guzel.olmek ıse en kolay yolu secmektır herzaman.hayatta hıc bısey senden onemlı degıl.bellkı doktorun sana faydalı olamamıstır dr degıstır bence tabı yınede hersey sende bıtıyor ılk basta kendını sev .

Neler yasadin bilmiyorum ama mutlaka agir seyler olmaliki bu denli yipratmis seni...:teselli:

Her ne olursa olsun birazda doktorumuz kendimiz olmaliyiz arkadasim, hayatimizdaki kötü ve olumsuz seyleri tabiki unutmamamiz lazim fakat sürekli kötü ve olumsuz düsünmek icin degil onlardan ders cikarmak icin...bir daha ayni hatalari yapmamak icin..a.s

Kendini sallmak kolay birak ipi in dipsiz kuyulara, ama unutmaki senden baska kimse seni ordan cikarmaz cikaramaz güzelim, olan sana olur kimseye birseycik olmaz, hastalandin, allah etmesin intihar ettin öldün gittin bu dünyadan, 3 gün aglar herkez 4 gün unutulur gidersin...

Hepimizin hayatinda kara sayfalar var ve ömür sürdükce olacak
Yapacagimiz tek sey, yilmamak, allaha siginmak, sükür etmek ve her iste elimizden gelen en iyisini yapmak

Allah yardimcin olsun.:Saruboceq:

hayatta hiç bir üzüntü kalıcı değildir canım....
zor bir dönemdesin belli, herşeyi bu denli olumsuz düşünme...
eşini karşına alıp konuşmuşsun seni dinlemiş ve senin farkında...
anladığım kadarıyla üzüntünün en büyük etkeni eşinden kaynaklı...
evlilik terapistine gitsenize...
onların yardımıyla evliliklerini düzeltebilen birçok insan var...
özel bir kanalda bir bayan var bazen denk geldiğimde seyrediyorum,o sizlerin farkedemediklerinizi bizler size çıkartıyoruz,her zaman için evliliklerde üstten değildir iyileştirme alt yapıdan başlanmalıdır,ancak o sayede sorunlar yok olur diyor...
hani istersen bilmiyorum burdan ismini vermek doğrumu olur özelden yollarım sana adını falan...oda istanbulda millet gün alıp uzaksa haftasonu uçakla falan gidiyormuş bu bayana dediğim gibi birçok evlilikte sorun çözmüş bi bayan...
yada bir başka terapist bulabilirsen onu değerlendir...
sana ancak bunu öneririm...kendini öldürme düşünceni hiç sevmedim,lütfen güçlü olmaya çalış canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…