Yaşadıklarımdan yoruldum:((((

simdi yazacagim seyler, sadece teselli amacli ve bos sozler degil inan ki yasanmis, tecrube edilmis seyler....

insan ne sıkıntıya duserse kendisidir aslinda sebebi, biz ne edersek kendimize ediyoruz...Senin artik iyice bunaldigin zamanda bu hayattan cekip gitmen seni kurtarir mi dersin? Bunun seni bu sıkıntılardan kurtarmayacagini, aksine yeni baska bir boyutta sonsuz bir sıkıntıya sebep olacagini biliyorsundur...

Hayat, sen guzel bakarsan guzellesir sadece, kimse ama kimse o hayati sana guzel hale getiremez sen yurekten istemedikce. Simdi sorunlara gelelim ve somut konusalim.

Birincisi ailenden uzaksin, aslinda problem sadece bu sıkıntılarda siginacagin bi liman olmamasi yoksa ailenin uzakta olmasi degil. Yani sen esinle cok mutlu olsaydin, ailenin uzak olmasi bu kadar dokunmazdi. Oyleyse esin problem basta. Esin ve eski iliskisi demissin, tam detay vermemissin ama sanirim evliliginizin ilk yillarinda hala onu unutamamisti. Peki su an durum nasil? Hala onu mu sayikliyor yoksa artik unuttugu halde sen mi gecmiste takili kaldin. Eger oyleyse lutfen sadece bugunu yasa, gecmis bitmistir artik, onu geri getirip duzeltemeyiz, artik cope atilmistir, onu copluklerde aramanin faydasi yok.

Yok eger esin hala gecmisteki sevginde takiliysa, bunu asmadigi surece evliligin yurumeyecegini acikca konusmalisin.

Ilaclar bu sorunlari cozebilir mi acaba bilmiyorum, once beynimizde cozumleri bulup uygulamaliyiz bence...

1) Ben nasil bir hayat istiyorum
2) O hayata sahip olmak icin kendimi nasil degistirmeliyim, dusunce yapimi

Bunlari sil bastan bir oturup dusunursen, goreceksin ki icinde bulundugum durum o kadar zor degil aslinda.

Ayrica sunu demek istiyorum ki senin mutlulugunu, huzurunu esin yonetmesin, esine bagli olmasin biseyler, sen kendini yonet, sen kendini mutlu et once. Sen bu dunyaya bosuna gelmedin, senin bir misyonun var demek ki bir yaratilis amacin var. Sana aslinda ihtiyacin olan hersey verilmis, sakat degilsin goruyorsun duyuyorsun yasiyorsun, herseyin var sadece dusunceleri biraz degistirmen gerekiyor

simdi yazacagim seyler, sadece teselli amacli ve bos sozler degil inan ki yasanmis, tecrube edilmis seyler....

Insan ne sıkıntıya duserse kendisidir aslinda sebebi, biz ne edersek kendimize ediyoruz...senin artik iyice bunaldigin zamanda bu hayattan cekip gitmen seni kurtarir mi dersin? Bunun seni bu sıkıntılardan kurtarmayacagini, aksine yeni baska bir boyutta sonsuz bir sıkıntıya sebep olacagini biliyorsundur...

Hayat, sen guzel bakarsan guzellesir sadece, kimse ama kimse o hayati sana guzel hale getiremez sen yurekten istemedikce. Simdi sorunlara gelelim ve somut konusalim.

Birincisi ailenden uzaksin, aslinda problem sadece bu sıkıntılarda siginacagin bi liman olmamasi yoksa ailenin uzakta olmasi degil. Yani sen esinle cok mutlu olsaydin, ailenin uzak olmasi bu kadar dokunmazdi. Oyleyse esin problem basta. Esin ve eski iliskisi demissin, tam detay vermemissin ama sanirim evliliginizin ilk yillarinda hala onu unutamamisti. Peki su an durum nasil? Hala onu mu sayikliyor yoksa artik unuttugu halde sen mi gecmiste takili kaldin. Eger oyleyse lutfen sadece bugunu yasa, gecmis bitmistir artik, onu geri getirip duzeltemeyiz, artik cope atilmistir, onu copluklerde aramanin faydasi yok.

Yok eger esin hala gecmisteki sevginde takiliysa, bunu asmadigi surece evliligin yurumeyecegini acikca konusmalisin.

ılaclar bu sorunlari cozebilir mi acaba bilmiyorum, once beynimizde cozumleri bulup uygulamaliyiz bence...

1) ben nasil bir hayat istiyorum
2) o hayata sahip olmak icin kendimi nasil degistirmeliyim, dusunce yapimi

bunlari sil bastan bir oturup dusunursen, goreceksin ki icinde bulundugum durum o kadar zor degil aslinda.

Ayrica sunu demek istiyorum ki senin mutlulugunu, huzurunu esin yonetmesin, esine bagli olmasin biseyler, sen kendini yonet, sen kendini mutlu et once. Sen bu dunyaya bosuna gelmedin, senin bir misyonun var demek ki bir yaratilis amacin var. Sana aslinda ihtiyacin olan hersey verilmis, sakat degilsin goruyorsun duyuyorsun yasiyorsun, herseyin var sadece dusunceleri biraz degistirmen gerekiyor

canım fikirlerine yürekten katılıyorum...çok doğrusun...
Ama ne yazikki bazen kuvvetli olan kişiler dahi,çok dibe vurabiliyor
işte böyle durumlarda yardım alınması bu süreci kısaltabiliyor...
Umuyor ve diliyorum kısa zamanda sorununu halleder arkadasımız...

canım fikirlerine yürekten katılıyorum...çok doğrusun...
Ama ne yazikki bazen kuvvetli olan kişiler dahi,çok dibe vurabiliyor
işte böyle durumlarda yardım alınması bu süreci kısaltabiliyor...
Umuyor ve diliyorum kısa zamanda sorununu halleder arkadasımız...

evet ama dibe vurmamasi gerekiyor hicbizaman
ben bunu diyorum

bence sen en çok tutunman gereken insandan bir darbe yemişsin
elbette aile çok önemli
ama evlenince sorumluluk sırasının başını eş çeker
o senin, sen onun ailesi olursun ki hayat yürüsün
bence eşin sana bişey yapmış, ya da bir çok şey..
umarım mücadeleni kazanırsın

çıok teşekkür ederim arkadaşlar sağolun...
eşim benden önce nişanlanıp ayrılmış..
ben bunu ilk zaman hiç sorun etmedim..ama annesi bana kızı çok anlattı..
kızın iyi pek bi tarafı yok..eşimin parasını çalmış..ve ayrılmış benimkide bu sebepten..
kız sülüğün teki çıktı ama biz evlendiğimizde bile arayıp durdu...
eşim bana söylemek istemeden çözmek istemişşş..amaben aramaları gördüm..
yani benden gizli halletmek istedi..
bilmiyorum ne konuşuldu..
güenim sarsıldı...
benimeşimde kalıbının adamı değil...
sanki ben onun arkadaşıymışım gibi ne yaşadıysa anlattı..
anlattıkları aklımdan çıkmadı..
zaman geçti ben aynı kaldım...
unutmadınmı diye bile sordum...
çook oldu unutalı dedi hep..
ama bilmiyorum..yaşadıkları az buz şeyler değil..
ben sanki onun 2,evliliğiyim...
onunla bi çocuk dahi düşünmüyorum..
onu buna layık görmüyorum..
kandırılmış gibiyim..
herkesin kabul edeceği şeyler ayrıdır.
evlenmeden önce anlatsaydı bazı şeyleri..
bende eyvallah buraya kadarmış diyip çekip giderdim ama evlendim malesef..
onu sahiplenmiyorum..kendime ait görmüyorum..eş olarak göremiyorum..
herşeyi baştan açıkaçık anlatabilirdi..
ben onun yüzünden ruh sağlığımı kaybettim..
şimdi elbette sabırla bekleycek düzelmemi..
çaba safetti şimdiye kadar ve edecekde..
etmezse beni kaybedecek bunu biliyo..
beni çok seviyo biliyorum ama bi erkek bu kadarmı saf olur?
neden anlatır..
unutmadığındanmı?
nötr dür de artık ondanmı??? bilmiyorum ya..çok karışık benim için herşey..
çok sevdim evlendim ama epeydir bomboş gibi hissediyorum kendimi..
laf sokmak,canını yakmaya çalışmak tek çabam..
sanki öyle hesaplaşıcazzz.

yalnış yapıyosun canım demesi kolay ama hemen hemen her erkeğin öncesinde mutlaka bir ilişki vardır bu senden önce olmuş bitmiş niye irdeliyosun.Sana detayları anlatması elbette yalnış ama bu onun o kişiyi tamamen unuttuğunu ve o kişiye hiç saygı duymadığını gösterir.İçini ferah tut ve şeytanın verdiği vesveseden uzak durmaya çalış bol bol dua et yoksa eşin zamanla bu tavırlarını kaldıramayabilir onu kaybettiğin anda anlarsın yalnışını.İşte o zaman öyle bir çıkılıyoki bunalımdan gör sen.

evet ama dibe vurmamasi gerekiyor hicbizaman
ben bunu diyorum

belliki sen güçlü bi kızsın,bu fikirleri verebilen sağlıklı bi yapın var
zaten fikirlerinede katıldığımı belirttim
ama herşey insan başına güzelim herkes bahsettiğin kadar güçlü olsaydı yada olmak durumunda kalsaydı şayet psikoloji adında bi dal olmazdı,değilmi......

Anlattığınıza göre eşiniz sizi seviyor ..
Fakat..
İnsanın en zor üstesinden gelebileceği engel KENDİSİDİR
Kurtulamayacağı tek şey...
Sizin sorununuz eşiniz değil,maalesef ki kendinizsiniz
Düşünün ki;
Siz eşinizi affetmişsiniz size yaşattıklarından ötürü
Ama kendi kendinizi affedebildinizmi affettiğiniz için?
Belki de geçmişte sizi çok seven,her ne olursa olsun sizi bırakmayan bir eş hayal ettiniz;
Yani aslında kendinizi gerçekleştirdiniz fakat kendinizle çakıştınız bu noktada.
Unutmayın piramitin tepesinde siz varsınız
Olayları siz yönlendiriyorsunuz..
Kendinizi sevin..ben herşeye değerim demelisiniz..benlik egonuzu öne çıkartın gerekirse
Bu kadar eziyet yaşatmayın size..
Sizi seven bir eş..
Artık onun kadar değer verin kendinize de..
Aşın artık..kırın bu zincirleri benliğinizde.
Onun sizi sevmesindenziyade kendi kendinizi sevmeniz daha önemli.
O zaman herşey çok daha güzel olacak.

canım bencede esın senı sevıyo sevmesydı karsısına alıp senı dınlemez cozum arayıslarına gırmezdi benımden basımdan cok sey gectı sinir krizleri bayılmalar oooo gecmısı hatırlamak gerıye donmek senı ılerletmez zaten yasadıklarından dolayı bunu farketmıssındır devamlı bır dongu ıcınde donup durursun ve kendınden baskasınada zara vermessın ne edersen kendıne edersın unutma bunu.... sen esını sevıyomusun merak ettım eger sevıyorsan gerıye donup bakmayacaksın yasanılanlar eskıde kalmıs bı surelıgıne cok sevdıgın bı arkadsın yanına gıt kafanı ıcını bosalt gerı dondugunde kendın ıcın kararlar al ozelımden msj atabılırsın haberleselım tamammı canım onemlı olan bugundur unutma ............

X