yaşadığım neydi (kimyasalmı düşükmü)

eylul01

oysa bir umuttu
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
446
6
45
herkese merhaba;
benim SAT'IN 43 Gününde beta hcg 30sonra 2şer gün arayla 55-95-185 oldu pazar günü kanamam başladı o gün biraz şiddetliydi son 2 normal denecek gibi devam ediyor .beta hcg 75e düşmüş.
arkadaşlar kimyasalmı bu düşükmü?
doktor müdahalesine kürtaja gerek varmı?
ara vermemiz gerekiyor mu?

cnm kimyasal yaşamışsın müdahaleye gerek yok .geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlıklı bebişini alırsın kucağına

öncelikle çok geçmiş olsun canım.kimyasal gebelik yaşamışsın.doktoruna mutlaka görün bence.allah yardımcın olsun canım.

aynı sekilde 6 ay önce yasadım böyle bişey 35-48-90-158 derken inmeye başladı kanamayla birlikte geçmiş olsun canım ama bir-iki adet dönemi beklersen iyi olur bence gerçi benim kanamam uzun sürmüştü vücut atana kadar 15 gün kadar erik suyu gibi kanamam olmustu

sen beklemişmiydin ceyrem? bide doktor müdahalesine gerek yok sanırım değil mi?

canım aynı şeyi 9 ay önce ben de yaşadım, değerlerim seninkine benziyordu, ardan 14gün geçti kanamam geldi , çok korktuk, meğerse adet görüyormuşum, kimyasal gebelikte bebek oluşamadığı için doktor müdahalesine gerek yok, adet şeklinde hafif şiddetli bir düşük yaşıyorsun, yani aynı adet, çok önemli bir mevzu değil, sıkma canını, normal adet görüyosun, yani beklemene falan gerek yok, çünkü rahmin büyümedi, yorlmadı ki, dinlensin, aynı yolunda hiç bişey yokmuş gibi devam et... kolay gelsin...

canım ben onun üstüne hamile kaldım, tabi biz bebeği düşünene kadar 4 ay geçmişti ama ilk denemeizde tutmuştu , 4 ay önce düşük yaptım, bu 3. deneme Allah nasip ederse, gerçi ben kimyasal yaşadığımda, bebek için çalşımamız yoktu, sürpriz oldu, hatta imkansız dedik, bu nasıl oldu şimdi dedik, hatta adet gördüğümde sevinmiştim bile bebek istemiyordum çünkü ,

ama 2. gebeliğimi çok istiyordum, kısmet değilmiş, Allah inşallah bunu bize bağışlar, elim yüreğimde inan kiii, Allah herkese sağlıklı bebek nasip eder inşallah, annelik zor derlerdi yaa, inan zorluğu gebelikte başlıyor, her an bebeğine bişey olacakmış gibi tetiktesin... çok zor ...

benim bildigim çok emin olmamakla birlikte kimyasal gebelik adet gecikmesinden once yasanan onceden tahlil vs yapıp da ogrenilen normal seyrinde adet olunan gebelik sekli. ama s enin 45 gun gecmis normal dusuk gibi geldi bana ama adet olup atıldıgına gore bir mudaheleye gerek yok diye dusunuouyrm ama gidip bir muayne olmakta fayda var içerisi tam temizlenmismi vs rahim durumu nedir baktırmalısın bence. ssk vs guvencen varsa artık birçok hastanede çok cuzzi miktarlara muayne olunuyor herhangi birdr bile olsa gidip bir muayne olmalısın bence adetin bitiminde

X