Kekler - Pastalar Yaş Pastalar !

En başarılı bulduğunuz pasta tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    878
  • Anket Kapalı .
Verdigi tarifte cikan pandispanyasini kullanmis zaten,diger katlari hazir pastabanla yapmis
Farkettim, dediğim gibi suslemeyi tuakdir ettim.Pasta çok şık.Oylama bitmiş, birinci diskalifiye olsa bile benim elime geçecek bisey yok, öyle kasti değil sorulan soruya yanit benim cevabim.

Son düzenleme:
Ben de yorum yapacağım banane,yarışmadım diye başım kel mi?.Ben de oy veren olarak yazarım.
Herkesin eline sağlık,hepsi birbirinden güzeldi.Kiminin pandisya tarifi hoşuma gitti,kiminin kreması,kiminin süslemesi,hepsinden birşeyler kaptım.Benim için hazır pandispanya kullanımının hiç önemi yok.Çoğu kişi pandispanya tarifi ile pastadaki tarifin farklılığını görmüştür zaten.Marifet pandispanyada değil,o hünerLi ellerde Yoksa ben de hazır pandispanya ile pasta yapıyorum ama yanından bile geçmiyor o pastanınO ganajı öyle pürüzsüz dökmek büyük beceriPandispanyanın hazır olduğu gibi ara kremaların,pastacı kremalarının da hazır olduğu pastalar vardı.Onlara neden laf edilmedi o zaman(edilmemeli de).Çoğunluk detaylı tarifi tıklamıyor,detaylı tarif umurunda olmuyor,damak tadı ,görsele göre oy veriyor zaten.

Yorum yapmıyordum konuyla ilgili ama bir iki kelime ben de etmeden duramadım tekrar açılınca konu. Ben Saricik3 e de daha önce konusunda yazdım, iki yumurtayla çıkar mı böyle pasta diye. Kendisi de kullanmış olduğu kakaolu pandispanyanın hazır olduğunu söyledi. Açıklamasını yaptı. Ben o zaman da dedim hatta ilk sayfada yazsaydın daha iyi olurdu diye, zaten yasak da değil. Malzemeler eksiksiz olmalıdır kuralı var sonuçta, bu sebeple orada yazmalıydı. Eğer ki yazsaydı bu muhabbetler de belki olmayacaktı. Fakat yönetim malzeme eksik olsa da mühim görmedi demek ki, onayladı. Zaten onaylandıktan sonra bize söz de düşmüyor.

Keşke itiraz etmek isteyenler daha oylama başlamadan inceleselerdi diğer tarifleri de oylama bitmek üzereyken birinci için bunlar söylenmeseydi. Oylama başladıktan sonra bunların yazılmasını ben de etik bulmuyorum.

Tebrikler Saricik3 pastan buram buram çikolata kokan bir tarifti.tekrardan Ellerine sağlık.azda olsa bu işten anlayan Harika ev yapımı Pasta olduğunu anlar Tebrikler şefim
Cok tesekkur ederim kakaom
Estağfurullah senin agzindan sef lafini duymak benim icin onurdur

Saricik3 bu arkadaşı yakından tanırım ne emekler verdi bilirim.

Kesinlikle birincilik hakkı.

Hazır pandispanya bile olsa ki bi kısmı öyle, ben yine zor yaparım bi kaç denemeyle anca, bu arkadaşın bu yaşında şu emeğine şapka çıkarıyorum

Diğer tarifler de çok güzeldi keşke herkes hakkına razı olabilse.

Başarılarının devamını dilerim canım

Canim benim iyiki varsin cok tesekkur ederim
Hakkini yeme sende cok iyisin mutfakta mutevazim

Fakat yönetim malzeme eksik olsa da mühim görmedi demek ki, onayladı. Zaten onaylandıktan sonra bize söz de düşmüyor.

Şunu düzeltmek isterim ;

"size söz düşmüyor demek yanlış olur, düşer ama oylama başlamadan yani tarif yayınlandığında bu eleştiri yapılmalıydı. Yarışmacı gerekli değişikliği yapar veya yeniden tarif koyardı. Lakin iş işten geçmiş ama ile başlayan cümleler kurulmamalıydı."

Yeni gördüm, asla mazeret değil burada yarışmacı adayı isen tüm tariflere tek tek bakıp aaa canım çok güzel olmuş demek yerine şurada hatan var diyecek cesur yarışmacıları bundan sonraki yarışlara bekliyoruz.

Son düzenleme:
Cok tesekkur ederim kakaom
Estağfurullah senin agzindan sef lafini duymak benim icin onurdur
Canım benim bu Bir yarışma ve kazanan elbetteki bir dahaki yarışmaya kadar ŞEF dir.tum pastaları incelediğimizde hepsi güzel ve eminim lezzetlidir.herkesin Ellerine emeklerine sağlık . Ama bu Bir yarışma ve tek Bir Birinci çıkacaktır.ben senin tarifini incelediğimde.o Pasta Hangi malzemelerle çıkar bildiğim için . Kendi adıma hazır pandispanyada kullandığını anladimkiii .yorumlarda belirttin zaten .bazen öylesine Bir pasta yaparsın o kadar lezzetli ve görsel olarak güzel şey cikarki ortaya vavv dersin.. aslında diğer yemekler içinde öyledir..ama ne olursa olsun mutfakla uğraşmak her halükarda guzellll.cikolatalarin,pandispanyalarin içine düşesin ŞEFİM

Kesinlikle katılıyorum. Demek istediğim siz zaten gereken düzenlemeleri yaptırıyorsunuz, öyle yayınlıyorsunuz. Biz bir söz söylemek istiyorsak onu tarif ilk yayınlandığında (ben aklıma takılan noktayı hemen sordum kendisine ve o da hemen cevap verdi. Ayrıca tarifiyle bir pasta daha yapıp bana özelden fotoğraflayıp anlatmış, ellerine sağlık çok da güzel olmuş). İyi niyetli olan zaten zamanında konuşmalıydı. Oylama bitmek üzereyken değil...

@Saricik3 arkadaşımı da tebrik ediyorum. Madalyası da, birinciliği de şimdiden hayırlı olsun

Kazen abi bu arada biz yeni yarışmayı da heyecanla bekliyoruz

Kakaom cok tesekkur ederim uzun bir teşekkür yazisi hazirlamistim laf aramizda:) (ortaya yaziyorum gerci aramizda olmasi imkansiz:))
Orada teşekkür edecektim sana da arkadaslara da ama ne guzel yazmissin cok sagol cok duygulandim

Canim benim cok tesekkur ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…