Yaş 42 hamile kalmak istiyorum..tecrubenize ihtiyacim var hanimlar..

proing

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
596
281
Merhaba hanimlar, 39 yaşımda dogal yolla hemen hamile kaldim,cok şukur saglikli bir kiz evladim var, kardesi olmasini cok istiyor, yaklasik bir yildir deniyoruz ama olmadi, dr kontrolunde hersey yolunda dedi, amh degeriniz 0.13 ama diger degerleriniz iyi umutsuz degilim dedi, ek takviyeler verdi, bir ay sonra yumurta takibi catlatma ignesi, olmazsa asilama, olmazsa tup bebege yonlendiririm dedi, tedirginligim yasimdan dolayi, catlatma ignesi olumlu sonuc verir mi yoksa benim icin zaman kaybi mi olur, tecrubeli arkadaslarimin tavsiyesine ihtiyacim var , bu tedaviler ne kadar surer ve surec nedir?

Muayene olun hormonlar güzel mi bakılsın. Her şey yolundaysa bir süre denersiniz kendiniz. Beklemek istemezseniz tedavi olursunuz.

42 yaşındayım yaş aldıkça hem rezerv azalıyor hem kalite düşüyor tüp bebekte bile şans oldukça azalıyor maalesef ben 41 yaşında evlendim amh 0,6 idi 1 yılı aşkın süredir korunmuyorum ve hamile kalamadım yaştan sebep direkt tüp bebek denedim ilk denemede sağlıklı embriyom olmadı 2. Denemeyi yaptım ve 1 embriyomun genetikten normal gelmesini bekliyorum inşallah.. diyeceğim o ki 42 yaşında imkansız değil ama çok düşük bir ihtimal yüzde 5 ihtimal veriyor doktorlar …bebek istiyorsanız zaman kaybetmeyin 1 ay bile çok fark ediyor bir zaman sonra

Ben 42 yaşımdayım 36 yaşımdayım ilk evladımı kucağına aldım daha sonraki yıllarda 2 kez düşük yaptım ve elhamdulillah 42 yaşımda babamın öldüğü hafta hamile olduğumu öğrendim şükürler olsun.

1yildir olmuyorsa çok vakit kayb etmeyin derim zaman aleyhimize işliyor çunki.3 4 ay normal yollarla deneye bilirsiniz baktiniz olmuyor tüp bebek denersiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…