Yardımm

En fazla teyze amca denir..
Hatta ona bile gerek yok..
Siz denirse daha iyi olur..
Olurda bir gün oğlum büyürde kız arkadaşı olursa..
Anne falan demesini istemem..
Tut ki,ondan ayrıldı,başka bir kız anne diyecek..
Ooooo.Kaç kişinin annesi olayım.CADIARZU.
Ne zaman nişan,düğün o zaman..
Hatta nişan düğün olduktan sonra bile ilk zamanlar insanın diline yabancı geliyor Başkasına anne baba demek..Tabi sonra alışıyorsun..

Küs olduğumuz için iletişim kurmuyorum kendileriyle.
Ama eskiden bi kere konuşmuştuk telefonda, nasılsınız iyi misiniz şeklinde konuşmuştum.
O da bana "kızım" demişti. Ama bi daha asla olmadı, olmuycak :'(

tatlım tanışmadım sewgilimin ailesiyle we tanışmayı da düşünmüyorum.fakat siz'li biz'li konuşabilirsin.samimiyete gerek yok bence...

ne kasmıştım ama nişandan sonra falan anne baba diycem diye telde konuşurken en ufak sesimle anne derdim çıkmazdı bir türlü. onlarda ağzımın içine bakardı söyliyim diye evlendik ondan sonra rahat olmaya başladım biraz daha şimdi anne kııız derim ne utandım başlarda biliyonmu sen diye doğrudur der güler. kaynımın kız arkadaşı aramıştı anneler gününde garibine gitti. öyle pek hoşlanmadı. normal değil anne baba demek bassın nikahı dersin. teyze amca siz en güzel kelimeler bekarken. öyle her kız arkadaş anne baba derse o kelimelerin bi anlamı kalmaz ki.

valla cok samimi olmam heralde siz diye hitap etmek daha dogru
anne baba cok kendinden emin olundugu bı durumda kullanılmalı diye dusunuyorum.
sahsi fikrim yani

Uzun zamandır birlikteyiz ama nişan öncesi konuştum ailesiyle. Ben gaziantepteyim onlar Aydında. Resimlerimi göstermişti nişanlım ve benimle evlenmek istediğini söylemişti. o zamanlar siz diye konuştum.Nişandan sonra ki çok sevdim onları ve çok içimden gelerek anneciğim, annem ve babacığım derim. Onlarda bana kızım, yavrum diye konuşurlar. Aman allahım bozmasın.

ben istemeye gelmeden 1 ay önce annesiyle tanıştım,teyze bile demedim,siz dedim.istemeye geldiklerinde de siz dedim.anne demek çok alakasız

Ben evlendikten sonra bile Teyze diye kaciriyordum....:1ninca:

Kaynanam ahh yeter ama kizim artik Anne de diye üzülünce....ehh kem küm agiz aliskanligi iste kusura bakma Anne diyordum...:kedi:

Bencede kesinlikle ortada resmiyet olmadan Anne Baba diye hitap etmemeli!

ben eşimle sevgiliyken teyze derdim.babasıyla görüşmezdik pek zaten.nişanlandık,anne baba demeye başladım.

ben nişandan önce 1 kere tanışmaya gittim, bikaçç kerede tlfda konuştum hepsinde siz die hitap ettim , skııştığım zamanda teyze.. şimdi ise anne diorum tabiki..

babamı tanıyamdım malesef, wefat etti tanışamadan :çok üzgünüm:

Dügüne 1saat dahi kalsa "anne baba" deme taraftari degilim...
Bu iki kelime benim icin cok özel; kolay kolay esimin annesi dahi olsa bu sekilde hitap edemem...edemezdim daha dogrusu...
Dügünden sonra tabii ki "anne baba" diye hitap etmeye basladim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…