yardımm, nihayaet bu başlığı açabildim

kendine vesvese verme canım bol bol dua et.eşimde aynıları söylüyor.eşim eczacı benim ve anlattı bayağı ama yinede tutmadığım için eksiklik hissediyorum.bide dün iftara misafir ağırladım.eşimin arkadaşıyla onun eşi.bebeği var 2 yaşında.tutmadığımı söyleyince,
olur mu tutman lazım dinimizde bunun bahsi var.eğer bayılmıyorsan,sana zararı yoksa tutmalısın dedi.seninki daha çok küçük tut mutlaka,bebekte onun manevi rahatlığını hissetsin dedi
ve ben vicdan azabı duydum ama eşim olmaz diyor,inşallah telafi edersin,keyfinden tutmamazlık yapmıyorsunya.kış ayında olsak günler kısa olsa neyse 17 18 saat bu yaz sıcağında oruç tutmak bebeğede sanada zarar verir diyor.
Cuteheart a katılıyorum.
Benim içim rahat doktorum tutma dedi.illa bayilmayi mi bekliyceZ yani öyle saçmalık olmaz.icini ferah tut hiiiic takilma.
Suan tutmamamiz zaten bizim sağlığımız icin.ben namaz kılarken fln düşecek gibi oluyorum.kan şekerim düşüyor

sayende içim rahatladı cuteheart,Allah razı olsun: )

Cuteheart a katılıyorum.
Benim içim rahat doktorum tutma dedi.illa bayilmayi mi bekliyceZ yani öyle saçmalık olmaz.icini ferah tut hiiiic takilma.
Suan tutmamamiz zaten bizim sağlığımız icin.ben namaz kılarken fln düşecek gibi oluyorum.kan şekerim düşüyor

dün beni suçlar gibi deyince bi garip oldum.bende bi sıkıntı yok şuan.gayet iyi gidiyor hamilelik.
birazda bu yüzden vicdan azabı duyuyorum sanırımm,inşallah rabbim telafi edecek zamanlar nasip eder

Allah nasip ederse yarın gene kan testine gideceğim,inşallah güzel sonuçlar alırım :nazar:

kan testinin sonucu önemli değil her gün 2ye katlaması önemli değer herkezde farklı çıkıyor benim eltimin adeti 2 gün gecikince 500 cıktı benim 3.485 çıktı o döllenmeyle alakalı

kaç gün gecikince yaptırmalıyız bu testi kafam çok karıştı ya

Allah nasip ederse yarın gene kan testine gideceğim,inşallah güzel sonuçlar alırım :nazar:

hadi bakalım inşallah.mutlaka yaz.
ya acaba ben de cuma gitsem keseyi görür müyüm ki, 4+5 haftalık olacağım cuma günü.pazartesiye kadar beklemek istemiyorum, bir yandan da keseyi göremezsek çok endişelenirim.
neyse hayırlısı ya, Rabbim isterse olacak nasılsa biz ne yapsak boş:KK49:

kaç gün gecikince yaptırmalıyız bu testi kafam çok karıştı ya

ya aslında acele etmemek gerekiyor. gecikmeyi beklemek lazım.hatta sabredebiliyosan 5-6 gün geciksin reglin.
ben reglime 2 gün kala idrar testi yaptım, bir gün kala da kan testi. ikisi de pozitif çıktı ama şimdi gergin gergin bekliyorum. doktor bir hafta on gün sonra gel diyor nasılsa.keseyi görmeden, hatta kalp atışını duymadan tam olarak bebek diyemeyiz diyor.
yok dış gebelik yok boş gebelik. bence strese gerek yok, paşalar gibi gecikiceksiiiiin 5 haftalık olcak, doktora gidince keseyi göreceksin en azından

ya acaba ben de cuma gitsem keseyi görür müyüm ki, 4+5 haftalık olacağım cuma günü.pazartesiye kadar beklemek istemiyorum, bir yandan da keseyi göremezsek çok endişelenirim.

az evvel aldırdım kanı sonucu bekliyorum evde: )
kese kaç aylıkken görülür bilmiyorum ama bence bekle 1 2 hafta daha.
bişey soracağım peki sen 4+5 lik olduğunu nereden anladın?
kanda çıkmıyor bildiğim kadarıyla.
bana söyleyen olmadı bende son adet tarihime göre hesaplattım kk dan.
4 hafta gibi görünüyor ama kesin değil tabi.
inşallah keseyi görürsün canım bol bol dua et :nazar:
benim eltimde çok istiyordu bebek.hiç korunmadı.
daha 1 yıllık evli bile değil.ilk gebeliğinde dış gebelik oldu.
aradan zaman geçti geçen ay hamile haberini aldık çok sevindik.
keseyide gördü,kalp atışınıda duydu fakat 8 haftalıkken bebeğin kalbi durmuş :KK14:
çok üzüldü(k).
yani diyeceğim eğer bu dünyada yiyecek ekmeği varsa ne olursa olsun Rabbim onu korur,
fakat dünyaya gelmek nasibi değilsede yapacak birşey yok,bu da anne için imtihan ve sabır sınamasıdır.
dua etmek tek çaremiz...

ben 4+6 dayken keseyi görmüştük cnm, 6+5 te de kalp atışını duyduk. tabi daha öncesinden görülebilir duyulabilir ama ben bu günlerde gittiğim için o zaman görmüştük :)

ben 4+6 dayken keseyi görmüştük cnm, 6+5 te de kalp atışını duyduk. tabi daha öncesinden görülebilir duyulabilir ama ben bu günlerde gittiğim için o zaman görmüştük :)

Andean çok heyecanlıyım ya
diyorum ki önce perşembe günü testi tekrarlasam mı değer yüksekse cuma gidiyim diyorum.ki hesaplarıma göre 1500 ü geçmiş olması gerekiyor.

maşallah subhanallah :nazar:

maşallah maşallahhh çok iyi yaa.KAÇ HAFTALIK Olduğumu ben de SATa göre hesapladım.yoksa bildiğimden değil yani:) benim döngüm 26 gün. SATa göre yapılan hesap tutar gibi geliyor.bakalım ya

bende hesapladım netten doğru mudur emin değilim ama benimkide 4+3 lük: ))
kan testini ne zaman yaptıracaksın?
ben geçen perşembeden sonra anca bugün yaptırdım düşün 4 gün geçmiş ona rağmen 409 çok da yüksek değil açıkçası o yüzden gönlünü ferah tut :KK34:

:

bende hesapladım netten doğru mudur emin değilim ama benimkide 4+3 lük: ))
kan testini ne zaman yaptıracaksın?
ben geçen perşembeden sonra anca bugün yaptırdım düşün 4 gün geçmiş ona rağmen 409 çok da yüksek değil açıkçası o yüzden gönlünü ferah tut :KK34:

işte diyorum ki perş günü yaptırıyım.bana kalsa bugün gene yaptırırım kollarım delik deşik olcak:) 1500ü görüyüm de en az öyle gidiyim doktora bidaha

Andean çok heyecanlıyım ya
diyorum ki önce perşembe günü testi tekrarlasam mı değer yüksekse cuma gidiyim diyorum.ki hesaplarıma göre 1500 ü geçmiş olması gerekiyor.

cnm bhcg değerin en az 1500 olsun öyle git. benim 4+6 dayken bhcg 3660 çıkmıştı. ona rağmen doktor vajinal ultrasonla gördü kesemi üstten göremez zaten en az 5000 olması gerekiyormuş ya.. acele etme bekle biraz daha..

işte diyorum ki perş günü yaptırıyım.bana kalsa bugün gene yaptırırım kollarım delik deşik olcak:) 1500ü görüyüm de en az öyle gidiyim doktora bidaha

cnm bhcg değerin en az 1500 olsun öyle git. benim 4+6 dayken bhcg 3660 çıkmıştı. ona rağmen doktor vajinal ultrasonla gördü kesemi üstten göremez zaten en az 5000 olması gerekiyormuş ya.. acele etme bekle biraz daha..

e benimkide mi düşük o zaman :26:
vajinal ultrasyon tahmin ettiğim şey mi ki :KK17:
ultrason için hafta dolması gerekmiyor mu? 5000 bhcg sınırını ilk kez duydum

e benimkide mi düşük o zaman :26:
vajinal ultrasyon tahmin ettiğim şey mi ki :KK17:
ultrason için hafta dolması gerekmiyor mu? 5000 bhcg sınırını ilk kez duydum

işte diyorlar ki, vajinal ultrason için min.1500 karından ultrason için 5000 i görmek gerekiyor.tabi hafta da önemli.ama aynı haftada herkesin hormon değeri aynı olmuyo, o yüzden söylenen bir alt sınır heralde
vajinal ultrason tahmin ettiğin şey, ben de sırf bu yüzden teee haftaya yani değerim 5000i gördükten sonra giderim belki.tabi dayanabilirsem :KK50:

işte diyorlar ki, vajinal ultrason için min.1500 karından ultrason için 5000 i görmek gerekiyor.tabi hafta da önemli.ama aynı haftada herkesin hormon değeri aynı olmuyo, o yüzden söylenen bir alt sınır heralde
vajinal ultrason tahmin ettiğin şey, ben de sırf bu yüzden teee haftaya yani değerim 5000i gördükten sonra giderim belki.tabi dayanabilirsem :KK50:

vajinal ultrason sanıldığı kadar tehlikeli ve kötü birşey değil cnm. hiç bir acısı sızısı olmayan birşey bence merakını gidermek adına vajinal ultrasyona gir derim

X