Yardımcı olurmusunuz?

pasiftiryaki

karışık dondurma
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2014
77
8
Herkese selamlar arkadaşlar..Benim sorunum şu ki; ilk kez kolonoskopi çektirecek olmam..Bikaç gün önce devlet hastanesine gittim,afedersiniz makat bölgesinde bi çıkıntı vardı fistül diye düşündüm..Çok ihmal etmiştim çekindiğim için..Sonunda zar zor olsada gittim..Bayan doktor tercih ettim ama o bile benim için çok sıkıntı yani..Neyse doktor baktı,sonra şikayetimi sordu ve kan tahlili,konoskopi yazmış(sonra haberim oldu). Sekreter elime bi kağıt verdi aşagıda kan ver sonrada A bölümünden randevu al dedi..(Kolonoskopiden hala haberim yok) Aşağı indim tahlilden sonra bölüme gidince kolonoskopi çekileceğini öğrendim..Ordaki sekreter zaten ölü balık gibiydi ne açıklama ne bişey,sadece tarihi söyledi ve o da elime kağıt tutuşturdu..Yani ne doktor ne hemşire ne sekreter kimse bana şunu yemelisiniz yemelisiniz,işte şu diyeti uygulamalısınız falan hiçbişey yazmadı söylemedi..sadece bi ilacı gelmeden bi saat önce lağman yapmam gerektiğini söyledi..Onuda Allah razı olsun, eczacı, sakın bi saat önce yapmayın yollarda sefil olursunuz,evde yapıp bi süre sonra bağırsaklar boşalınca çıkın diye uyardı..
Sonuç olarak ;
-Ben şimdi kolonoskopiden önce nasıl şeyler yiyeceğimi,kolonoskopiden önce napacağımı hiç bilmiyorum..(Girenlere bikaç gün önceden uygulayacağı bi diyet vermiş doktorları..)
-İnternette araştırdığım kadarıyla,devlette yaptıranları bayıltmıyolarmış,çok da acılı bi tetkikmiş,üstelik yaptıranlar pekde hijyen olmadığını yazmışlar..
Of bu kadar zor ve acılı olduğunu bilmiyordum..Arkadaşlar devlet hastanesinde çalışan veya daha önce devlet hastanesinde kolonoskopi yaptıran varmı..Lütfen yardımcı olurmusunuz...Birde ben bayan doktor tercih etmek istiyorum sekretere sordum O da, iki doktor var bi erkek bi kadın,artık hangisi rastgelirse dedi...Kolonoskopiye tek doktor mu giriyo acaba..Off hiçbişey bilmiyorum..
Ankarada bildiğiniz özel veya devlette olan iyi bi bayan doktor varmı?

Son düzenleme:
Çok çok geçmiş olsun. Babam kolon kanseri oldugu icin kolonoskopiyle tanıştım bende. Canım benim evet sıkıntılı hir süreç fakat sağlığın için gerekli. Babama bir şişe içinde ilaç veriyordu Dr. Bunu gitmeden bir gün önce içiyordu babam. Mesela yarın ogleye doğruysa randevu akşamdan içiyordu ve o gece sürekli lavaboya kalkiyordu. Sakin gitmeye yakin icme Ilaci çünkü ishal benzeri boşaltım oluyor. Ilaci belirtilen şekilde ve miktarda icmelisin. Sonra bagirsaklarin tam bosalmaz operasyon tekrarlanir başka bir güne. Babamın doktoru erkekti özele gidiyor babam ama ne kadar muayene ücreti bilmiyorum değişiyor her yerde. Inan çok çabuk olacak bir operasyon bagirsaklarin boş olduğu sürece. Bu arada bayiltarak yapılıyor babama. Sonrasinda ise ayilma çok kısa sürede oluyor. Ama yalnız gitme sen yinede eşyaların filan sorun olabilir yanında biri bulunsun. Çok geçmiş olsun. Korkma doktorlar bunun sağlığın açısından daha iyi olacağını soylemislerdir. Allah şifa versin. Çabucak girip çabucak çıkarsın inşallah.

Bu arada sanırım hir hemşire bir doktor bulunuyor içeride. Babamda öyle olmuştu.

Teşekkür ederim canım okudum.Diyet için bahsedilenlerden yararlandım..Yalnız orda işlem öncesi alınan ilaç çok farklı bahsedilmiş bana verilen ilaç farklı..Standart değilmi uygulanlar..
Sanırım ilaçlar yaşa,boy ve kiloya göre değişiyor.Birde doktora göre.Genelde hekimlerin anlaştığı ilaç kurumları oluyor.

Çok çok geçmiş olsun. Babam kolon kanseri oldugu icin kolonoskopiyle tanıştım bende. Canım benim evet sıkıntılı hir süreç fakat sağlığın için gerekli. Babama bir şişe içinde ilaç veriyordu Dr. Bunu gitmeden bir gün önce içiyordu babam. Mesela yarın ogleye doğruysa randevu akşamdan içiyordu ve o gece sürekli lavaboya kalkiyordu. Sakin gitmeye yakin icme Ilaci çünkü ishal benzeri boşaltım oluyor. Ilaci belirtilen şekilde ve miktarda icmelisin. Sonra bagirsaklarin tam bosalmaz operasyon tekrarlanir başka bir güne. Babamın doktoru erkekti özele gidiyor babam ama ne kadar muayene ücreti bilmiyorum değişiyor her yerde. Inan çok çabuk olacak bir operasyon bagirsaklarin boş olduğu sürece. Bu arada bayiltarak yapılıyor babama. Sonrasinda ise ayilma çok kısa sürede oluyor. Ama yalnız gitme sen yinede eşyaların filan sorun olabilir yanında biri bulunsun. Çok geçmiş olsun. Korkma doktorlar bunun sağlığın açısından daha iyi olacağını soylemislerdir. Allah şifa versin. Çabucak girip çabucak çıkarsın inşallah.
Sağol canım benim,devlette bayıltmıyolar sakinleştirici de vermiyolarmış çok acı çektiğini söyleyenler var..Birde bana içecek değilde makattan alınacak bi ilaç verildi onuda bi saat önce al gel dendi..sonradan öğrendim bi saatten daha önce almam gerektiğini..yanlış bişey yaparım diye çok korkuyorum..gittiğim hastane çok ilgisiz..hasta çok..
Yazdıkların için teşekkür ederim canım..Sizede geçmiş olsun..

Özel çok masraflı olurmu acaba,bu günlerde diş ile ilgili çok masraf yaptım o yüzden kolonoskopi özelde çok tutar diye gitmedim..

Benim ablam özelde yaptirmisti 150ydi sanirim. Tam hatirlamiyorum ama bence hic devlette o eziyeti cekmeyin.
Ablam 2 3 gün hicbir sekilde kati yiyecek yememisti. Hastaneye gitmeden lagman yapmisti.. Boyle yani..

Sana bir reçete vermediler mi? Bol miktarda sıvı alman lazım su içmen lazım, ayrıca ilaç vermiş olmaları lazımdı benim erkek arkadaşıma verdiler. O da devlet hastanesinde oldu, bunun devletin özeli yok. Kişilerle alakalı bazıları ilgilenmiyor işte. Bizimkiler gayette ilgilendi. Reçete vermişlerdi erkek arkadaşıma. İlaç kullanmıştı diye hatırlıyorum. Katı şeyler yememişti birkaç gün. Bol su iç hatta sordu su içtin mi diye içmemiş olsa serum vereceklerdi. Özele fiyat sorsan devlet ödüyor zaten bir kısmını.

Devlet hastanesinde bazen özelden daha iyi doktorlar olur,araştırma hastanelerindekiler daha deneyimli deniyo ama bende şaşırdım neye inanacağımı..
Araştırma hastaneleri iyidir lakin güleryüzlü doktor bulmak zor be.Bilemedim ki eğer durumunuz varsa özelde yaptırın.Çok büyük bir meblağ değildi.

Benim ablam özelde yaptirmisti 150ydi sanirim. Tam hatirlamiyorum ama bence hic devlette o eziyeti cekmeyin.
Ablam 2 3 gün hicbir sekilde kati yiyecek yememisti. Hastaneye gitmeden lagman yapmisti.. Boyle yani..
Sanırım hastaneye göre değişiyo ücretler,sorup öğrenecem artık..İnşaallah düzgün bi yer bulurum..Masraf olmasın,deneyimli de olur diye devlet hastanesine gittim ama çok korkuyorum okuduklarımdan..Üstelik bayan doktor tercih edebilirmiyim diye sordum,sekreter ne çıkarsa bahtına dedi..Zaten kalabalık bi hastane,millet sıralarda bekliyo,yirmi gün sonraya gün verdiler o gün lağmandır diyettir yapıp gidip bide erkek doktor denk gelirse naparım..Dert bir değil ki bende..

Araştırma hastaneleri iyidir lakin güleryüzlü doktor bulmak zor be.Bilemedim ki eğer durumunuz varsa özelde yaptırın.Çok büyük bir meblağ değildi.
Güleryüzü bıraktım,ilgilenip düzgünce açıklama yapsalar keşke..Duruma bakıp özeli arayacam artık..Buraya yazınca daha çok emin oldum

Sanırım hastaneye göre değişiyo ücretler,sorup öğrenecem artık..İnşaallah düzgün bi yer bulurum..Masraf olmasın,deneyimli de olur diye devlet hastanesine gittim ama çok korkuyorum okuduklarımdan..Üstelik bayan doktor tercih edebilirmiyim diye sordum,sekreter ne çıkarsa bahtına dedi..Zaten kalabalık bi hastane,millet sıralarda bekliyo,yirmi gün sonraya gün verdiler o gün lağmandır diyettir yapıp gidip bide erkek doktor denk gelirse naparım..Dert bir değil ki bende..

Bence siz tek tek ozelleri arayip sorun. Saglik bu yani azicik maddiyatinizi zorlayin bence. Cok gecmis olsun..

X