Aile Planlaması Yardımcı olur musunuz?(korunma)

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

pureness

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2010
5
0
Arkadaşlar merhaba,
Ben 22 yaşıındayım. 1 senedir düzenli bir birlikteliğim var. 4 ay önce, yumurtalıklarımdaki kist sebebiyle iki kutu doğum kontrol hapı kullandım. Dolayısıyla da korunmam için fazladan bişey yapmama gerek kalmadı. Erkek arkadaşım buna rağmen prezervatif kullanımında ısrar ediyor, maalesef ki doğum kontrol hapının adı üzerinde 'kontrol'.. bize yeterli olacağına ikna edemiyorum. Çok fazla panik yapıyor. Sizce nasıl ikna etmeliyim?

İnternette dogum kontrol haplarıyla ilgili yazıları okutabilirsin. Uygun kullanıldıgında %99 a kadar korur. Prezervatifin yırtılma veya cıkma ihtimali vardır hapın koruma oranı daha yüksektir.

ilacı kullandın bitti mi,hala kullanıyor musun?yazdığına göre böyle anlaşılıyor,4 ay önce kullandığın ilaç şimdi etki etmez tabi..hapı günlük ve aksatmadan kullandığın sürece tam koruma sağlar..

aynen arkadsın dediği gibi..hapı kullanmayı aksattığın yada bıraktığın anda hamile kalırsın canım..cok dikkat etmen gerekiyor yoksa daha zor durumlarla karsılasabilirsin..

Şu anda kullanmasan da olur dedi doktorum. Kistler gecmiş çünkü ama eğer korunmak istiyorsan adetinin ilk günü başla dedi şu an için zaten tek korunma yöntemi prezervatif..mecbur internetten birkaç birşey okutucam yoksa dediğiniz gibi diğerinin de kesinliği yok. cok sağolun kızlar

arkadaşım güldürdün beni
doktor kistin geçmiş kullanma demiş ama ilişkiye girdiğini nerden bilsin adam. Hapı hergün kullanırsan korur yoksa sonuç gebeliktir Istersen iyi düşün bunu erkek arkadaşın haklı prezervatif kullanın eğer bebek istemiyorsanız

Hap kullandığımızda vücut kendini hamile sanıp spermlere karşı kendini kapatır. O ay içerisinde hapın bitirileceği var sayılırsa kullanıldığı günden itibaren koruyulucuk etkisini gösterir. %97 oranında koruyuculuğu vardır. Gün içinde kullanmayı unuttuğunuzda bu yüzde düşer.

Evet de sonucta kist haricinde hapların esasında koruyucu özelliği var değil mi, ben bu konuda erkek arkadaşımı ikna edemiyorum. hap kullansam da prezervatif kullanmaya devam ediyor ben de buna gerek duymuyorum ancak o ikna olmuyor. tek sorun bu yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…