Yardıma İhtiyacım Var :(( Sık Sık İdrara Çıkma Hele ki Geceleri

latichya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
52
0
44
Merhaba arkadaşlar, aslında sık sık idrara çıkma sorunum varmı ondan emin değilim ama benim tek şikayetim gece yatmadan önce tuvaletimi yapmama rağmen yattıktan 5 dakika yada 10 dakika sonra tekrar tuvalet isteği geliyor ve çok az boşaltım oluyor belki 10 dakika sonra yine aynı olayı tekrarlanıyor. çoğu kez tuvalet hissiyle uyuyorum.
bilgilerinizi bekliyorum.

canım idrar yolları iltihabı olabilir... aynı sorun bendede vardı dr gidip idrar tahlili vermen gerekiyor...

idrar yollarınızdaki bir problem yüzünden tam idrar yapamıyorsunuz,dolayısıyla sık sık ve az az yapıyorsunuz...bilmiyorum yanma şikayetiniz var mı ama maydonozu kaynatıp akşamları 1-2 bardak şekersiz içerseniz sizi rahatlatır...maydonozun idrar söktürücü ve iltihap söktürücü özelliği var...ama bir tahlil yaptırın ve doktorunuza da göstermeyi ihmal etmeyin...
geçmiş olsun...
sevgiler...

sistit olabilir
kronikleşme tehlikesi var bildigim kadarıyla
bence ılk fırsatta dra gidip tahlil yaptırmalısın

merhaba arkadaşlar, aslında sık sık idrara çıkma sorunum varmı ondan emin değilim ama benim tek şikayetim gece yatmadan önce tuvaletimi yapmama rağmen yattıktan 5 dakika yada 10 dakika sonra tekrar tuvalet isteği geliyor ve çok az boşaltım oluyor belki 10 dakika sonra yine aynı olayı tekrarlanıyor. çoğu kez tuvalet hissiyle uyuyorum.
Bilgilerinizi bekliyorum.

canim ayni şeyleri birebir bende yaşiyorum dr. A gittim herşey normal dedi bir sorun yok dedi çok sivi tüketiyorsundur dei yatmadan önce fazla sivi tüketmemeye dikkat et dedi bende yatmadan önce 1 2 saat önce sivi almiyorum geceleri uykum bölünmüyo önceden geceler kabus gibiydi ama şimdi normale döndü yinede sen bi dr. A görün herkesinki bir olmaya bilir

merhaba latıchya ,muhtemelen idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsun. bir an önce idrar tetkiki yaptırsan iyi olur.bu arada ağız kuruluğun da oluyor mu?ailende şeker hastası var mı?doktora gidersen bunlardan da bahset.çünkü şeker hastalarında da gece sık idrara çıkma ,ağız kuruluğu şikayetleri olur canım.geçmiş olsun.

ilginiz ve bilgiler için çok tşkler, ancak benim sorunum sadece gece yatmadan önce tuvalete girsemde mutlaka yattıktan sonra 5 yada 10 dakika sonra yine gelmesi, ağız kuruluğu yada yanma yaşamıyorum. ama dediğiniz gibi tahlil yaptırmalıyım

Gün içinde aşırı sumu tüketiyosun? çünkü alınan sıvıları vücüt onu bi şekilde dışarı atacaktır...Dediğin şey bazen bendede oluyo ama ben çok su ve çay içince oluyo,ama herzaman olmuyo tabiki,doktora gitsen iyi olur...geçmiş olsun...

bende hep olur.
hatta abdestli uyumaya çalışsam birl uyuyamıyorum diye dert yanarım.
bir keresinde her tuvalete kalktığımda abderst aldım ,ben pes ettim o etmedi.
yani var ve başımda
hatta bazı güneşr çok artar.
üşütmek ile alakalı bir süre kendini sıcak tuut, sırtını tere karşı koru,ayakların sıcak olsun,
durumunu takip et ve bir doktora git yani bir idrar tahlili bir iki tık tıkçöüerler.
ama bende bir şey yok diyorar.idrar yollarını üşütmüşüm sende araştır herkes te farklı olabilir.
ama geç kalma .
çünkü her şey geç kalınca artıyor
geçmiş olsun.
hstalık oalrak düşünme ama kendinmi sıcak ve kuru tut

kızlar aynı durumdan bende şikayetçiyim ve özellikle gece olması daha beter bir durum çünkü sabaha kadar bazen 5,6 kez kalkıyorum ve sabah yorgun olarak uyanıyorum.İşin ilginç yanı ben fazla sıvı tüketen biride değilim bazı günler sadece bir bardak su içtiğim oluyor.çok bunaldım artık doktora gittim söledim üşütmekten dedi ayağını sıcak tut dedi tamam kışın üşüyordum normaldi ama şimdi hala aynı.yaşlılar gibi zırt pırt tuvalete çıkmak sinirimi bozuyor bu yaşta deliksiz bir uyku çekmek istiyorum.

gece tuvalete kalkmak kesinlikle patolojik bi durumdur mutlaka bi doktora gidip tetkiklerinizi yaptırın ihmal etmeyin..

Offf aynı sorun bende de var. Hemde 10kere kalkıyom geceleri bi kaç damla için.Hele hele ramazan ayında sahurdan sonra hiç uyuyamıyorum bu tuvalet belası yüzünden. Ürologa mı gitmek gerek? bilen var mı?

idrar yolu ilitihabı kesinlikle geç kalma doktora git elinin altında antibiyotik varsa gidene kadar başla ve vakit geçmeden git ilerlerse zor iyileşiyo..

Offf aynı sorun bende de var. Hemde 10kere kalkıyom geceleri bi kaç damla için.Hele hele ramazan ayında sahurdan sonra hiç uyuyamıyorum bu tuvalet belası yüzünden. Ürologa mı gitmek gerek? bilen var mı?

üroloğa gidiyosun ve sadece idrar tahlili veriyosun bu kadar vakit kaybetme ilerlemesin ilaçların bitene kadar kullan geçti diye bırakma..benimki ilerledi ve kronik oldu hala uğraşıyorum..vakit geçirme..

ilginiz ve bilgiler için çok tşkler, ancak benim sorunum sadece gece yatmadan önce tuvalete girsemde mutlaka yattıktan sonra 5 yada 10 dakika sonra yine gelmesi, ağız kuruluğu yada yanma yaşamıyorum. ama dediğiniz gibi tahlil yaptırmalıyım

aynısını ben de yaşıyorum
artık psikolojik olduğunu düşünmeye başladım

seker hastaliginda da geceleri en az 3 kere tuvalete kalkilir diye biliyorum...bence sekerini de olcturmelisin ...

gece idrar için uyanmak hastalık belirtisidir.mutlaka doktora gitmelisin.anlattığın şey daha çok bir idrar yolu infeksiyonunu falan düşündürüyor.

bir de sık idrara çıkmanın başka sebepleri de olabiliyor.çocuk doğurmuş kadınlarda idrara kesesi düşüklüğü de neden olabiliyor.

ya bende de oluyor,garip tarafı evlendikten sonra oldu.ama tuvalette yanma vs. olmuyor.(sistit mi diye araştırdım ama ondaki belirtileri taşımıyorum)nedir anlamadım.devam ederse bayramdan sonra artık bi dr mecburen...

X