yardim nolur?

ayse_on

canim kizim..
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2008
1.830
0
ben suan 7+3haftalik hamileyim..ve senelerdir paroxetin kullaniyorum.. bu ilacin yan etkisi olmadigini bazi yerlerde okumustum..doktorumda tam net bisey söyleyemiyor..ve icim icim yiyor..acaba bebegime bi zarar verirmi diye..beni rahatlatin nolur..bu ilac gercekten hamilelikte kullanilabiliyormu bebege zarar vermeden..:çok üzgünüm:

meltem hanim ne olur cevap verin icim icim yiyor.. cevap vermemenizin bi sebebimi var yoksabenneyaptımki

canim bak bence kulanma doktorun bsiey demiyorsa iyid egil anlatmasi alzim ben hep sey kulaniyorum paretecmol ama onun yarisi fazlasini doktor yasakladi iyid egilmis bebek icin beyni icin o yuzden doktorun onermedigi hic bir hapi kulanma bak ben kizimida dogum yaptim ama agri kesiciden baska bsiey almadim aysak cunku bebek icin onunda yarisini yutacaksin cok agrin olmadikca yutma sagolasin

Merhaba Ayşe Hanım, Paroxetin de dahil olmak üzere antidepresanlar gebelik ve süt verme döneminde yarar ve zararları iyi düşünülerek önerilmelidir. Çok zorunlu olmadığı hallerde gebelik ve süt verme dönemlerinde antidepresanların kullanımını önermiyoruz. Bu konuda psikiyatrınız ve jinekologunuz ile görüşerek bir karara varmalısınız. Sizi takip eden doktorlarınızın bu konuda fikir beyan etmeme hakları yok. Sizi mutlak bilgilendirmeli ve yönlendirmeliler.
Eğer gerekiyorsa, gebeliğiniz boyunca sadece düzenli psikoterapi görün.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…