Yardım edin lütfen...

cansucummm18

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2015
78
12
Merhaba.Nasıl başlayacağımı bilemiyorum.kötü bir dönemden geçiyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum. 18 yaşındayım. Babam 55 yasinda çocukluğumdan beri alkol bağımlısı.Çocukluğumuzdan beri bi dediğimizi iki etmedi her dediğimizi yapar evine ailesini bakar kötü biri değil anlayıslidır sinirli değildir yani icmedigi zaman iyi bir baba ama alkol aldığı zaman o adam gidiyor ve yerine başka biri geliyor etmediği hakaret kalmıyor ben büyüdükçe eziyetleri azaldı ama yinede devam ediyor çocukken çok ilgilenirdim çok bıraktımaya calıştım ama olmadı annemle kaç kez boşanmanın eşiğine geldiler ama yinede alkol almaktan vazgeçmesi yani alkole bizi değişiyor diyebilirim . benimde büyüdükçe ona karşı tepkim değişti artık eskisi kadar sabırlı değilim hazmediyorum ve alkol aldığı zaman ağzıma geleni sayıyorum evden koyduğum bile oluyor ama fayda etmiyor bir hafta iyiysek bir ay kötüyüz.annenle de bu sebep başta olmak üzere anlaşamıyorlar.araları hep kötü. Ben 12 yaşındayken bosanacaklardı ama o dönem ben istemedim annemin bir işi yoktu ve teyzemden yardım almak onların evinde kalmak zorunda kalacaktık. Teyzemin eşi beni daha önce taciz ettiği için o dönem istemedim boşanmalarını ve nedenini söyleyemedim.Annem yıllarca başıma kaktı senin yüzünden boşanamadım diye ben anneme eniştemin beni taciz ettiğini bir yıl önce söyleyebildim. Geçtiğimiz yaz tekrar bosanacak oldular bu sefer annemin arkasında durdum hatta avukata bile kendim götürdüm herşeyle ilgilendim ama annem bir tartışmamız sırasında boşanıpda seni mi besliycem dedi bana babamda boşanmada annemi desteklediğim için bana annenle aramızı sen Bozuyorsun dedi. Ikiside daha neler neler dediler .ondan sonra babam karaciğerinden alkol sebebiyle rahatsızlandı ve boşanma kaldı.Bu arada önceki yaz ben annemi telefonda is yerinden başka bi adamla konuşurken duydum bana bakmıyorsun başka kızlara bakiyorsun falan diyordu. Kıskanç biriyimdir. Tabi bunu duyunca evde kıyamet koptu. Annem aldatmadığına yeminler etti kurana el bastı aklınıza gelebilecek herseyi yaptı ama ben hiç bir zaman eskisi gibi güvenmedim içimde bir süpe kaldı her yaptığını takip etmeye başladım takıntı haline geldi her şeyden süpe duymaya başladım aslında bir yanım anneme güveniyor çünkü tanıdığım kadın böyle bişey yapmaz yapacak olsa daha önce yapardı 21 yıllık evlilikde hep mutsuzdu çünkü. Ama diğer yanım acaba yapıyor mu diyor.9 aydır içim bir türlü rahat etmiyor. Birde suan sınava hazırlanıyorum ve bunun stresi ile sürekli annemle kavga ediyoruz bu sebepten. O hep yapmadığını söylüyor ben sizin yüzünü yere eğdirmem diyor su an tam konuşurken ne anlattığını hatırlamıyor ama mutlaka açıklaması vardır diyor . Ben de inanıyorum ama bir gün sonra tekrar şüphe eder hale geliyorum. 9 aydır takip ediyorum evden ise işten eve gidip geliyor başka bir yere gittiği yok telefonunda da bişey bulamıyorum. Ama geçen gün konuştuğu adama anahtarlık yaptırmış o adam herkese yapıyor ama ben daha önce konuşma onla diye annemi uyarmıştım. O anahtarlıkları annem göstermedi ben face de gördüm fotosunu üzerinde birinde annem babamın ötesinde ben ve kardeşimin isimleri yazıyordu. Ben diyince annem çıkardı ve hoşuma gitti kendi parayla yaptırdım dedi. Ama ben yine de annemle baya tartıştım hakaret bile ettim evden kovdum.Annem ve babam çok ilgisizlik ne zaman kavga etsek bana sen okumazsın diyip duruyorlar benim buna sinirleneceğimi bildikleri halde çünkü ben basarılı bir ogrenciyim ve onlar bana hic destek olmadı bugüne kadar.annem yine böyle demeye falan başladı. Yani baya büyük bir kavga ettik. Babam bi kaç gün önce evden gitti dedemlerde kalmaya başladı sebebi evde huzur yokmuş. Alkolüne karıştığımız için orda daha rahat içerim diye gitti.babam annemle kavga etme sebebimizi biliyor ama bişey yapmadı umrunda olmadı.zaten içince anneme hep kahpe diye hakaret eder yine içinde bu tür hakaretler etti. Dünden annem is cikisi eve gelmedi nereye gittiğini bilmiyoruz hala yok dün gece saat 8 de yağmurda çıkıp onu aradım babam yine içmişti ona bişey söylemedik annem hala ortada yok ama sabah isine gitmis babamda hala dedemlerde ona bugün söyledik telefonda bişey yapmadı eve de gelmedi. Kim haksız bilmiyorum benim haksiz olduğum yerler var ağır konuştum biliyorum ama ben onlara ilgi istediğimi her fırsatta söylüyorum ilgisizlikten tartıştığımızıda söylüyorum kaç kere psikoloğa gitmek istediğimi söyledim bişey yapmadılar intihar etmeye kalktım annem ben evde yokken intihar et dedi gözünün önünde bi dünya hap içtim hiç birşey yapmadı ilgilenmeleri gereken yerde bide şimdi ikiside bırakıp gitti kardeşime yalnız kaldık ne yapıcam kendimi nasıl toparlamaya bilmiyorum 2.5 ay sonra sınavım var kendimi toplayıp ders çalışmam gerek çok uzun yazdım ama rahatlamak için herşeyi anlatmak istedim yardım edin lütfen. ..

Siz malesef bir evlat olarak cok karışmışsiniz aile içi olaylara. Keşke bu kadar dahil olmasaydiniz. Ama artik yapacak birsey yok ordan uzaklasip annannenizde vs bir akrabada kalma ihtimaliniz yok mu bir süre?

evet ama annem kendi başına bişey yapamayan bir kadın mecburen yönlendirmek zorunda kalıyorsunuz hata yapti
Siz malesef bir evlat olarak cok karışmışsiniz aile içi olaylara. Keşke bu kadar dahil olmasaydiniz. Ama artik yapacak birsey yok ordan uzaklasip annannenizde vs bir akrabada kalma ihtimaliniz yok mu bir süre?

Bu kücücük yasında neler yaşamışsın ablacım sen böyle?

Cok fazla karışmışsın elinde olmadan bu mevzulara.

Benim sana verebileceğim tek tavsiye biraz daha sabır olabilir. Sabret ve kendi hayatını ciz. Mutlaka ama mutlaka oku.

Ne desem bilemedim gerçekten Sorunlu bir aile
Alkolik bir aile.. Kızına intihar et diyebilecek bir anne..
Annesine hakaret edebilecek bir kız..
Herşey sarpa sarmış ve bu durumda psikolojinizin iyi olması imkansız zaten..
Aslında en sağlıklı olan bu saatten sonra anneniz ile babanızın ayrılması olur..
Ama siz bu durumlara fazla karışmayın çok karıştığınız içinde içten cıkılmaz bir hal almış
Bir süre kalabileceğin eş dost akraba yok mu ?

Şu an en önemli şey senin geleceğin, bugüne kadar bu olaylara rağmen başarılı bir öğrenci olmuşsun, birkaç ay daha zorla kendini. sınava odaklan, onları da umursamamaya çalış, ne halleri varsa görsünler. Biri icsin biri aldatsin isterse, sen önce kendini kurtar çünkü senin önünde uzun bir hayat var yeni fırsatlar var, daha çok gençsin. Bu zorlukları atlatinca çok daha güçlü ve basarili biri olacaksın. Hedeflerini ve geleceğini düşün, hayallerine odaklan.

Ne denir ki bunların üzerine, içinizi döküp rahatlayıp dersinize dönün, anneniz babanız hayatınızın şimdiye kadarını mahvetmiş olabilirler ama üniversiteden sonra yeni bir sayfa açmak sizin elinizde.

evet ama annem kendi başına bişey yapamayan bir kadın mecburen yönlendirmek zorunda kalıyorsunuz hata yapti
Benim demek istediğim anneniz babaniz yetişkin insanlar sizin bu noktadan sonra yapabileceginiz hicbir sey yok. Kardesinizle kendinize mukayyet olun ve bulunduğunuz şehirden daha uzakta çalışıp para kazanabileceginiz bir sehirde üniversite kazanin. 2.5 ay kalmis birsey kalmamis sıkın disinizi evdeki kimseyi umursamayin anneniz gelmedi mi gelmesin. 20 tane anahtarlik mi yaptırmış yaptirsin. Bunlarla ugrasabilecek güçte değilsiniz malesef. Bir yerde herkes kendi hayatini kendi cizdigi gibi yasar. Babaniz alkolle sorumsuzlukla çizmiş anneniz de farkli sekilde. Sizim suam elinizde imkanlariniz var ama guzel bi hayatiniz esiniz cocuklariniz olabilir. Bu firsati degerlendirin ve ailenizden bisey beklemeyin

Neden bu kadar dahil oldun annen ve babanın konusuna. Annenide evden kovup hakaret etmişsin ne yazsam bilemedim. Yapman gereken şey aslında okumak sadece ona odaklansan.

daha küçücüksün. bırak annen başka adamla mı yatıyor, baban içkiyle karaciğerini mi deliyor, elleme.
sen otur, dersine çalış, sınavı kazan, ailenden uzak bir şehirde oku, part time çalış, bir daha da o eve geri dönme. enişten olacak o döl israfından da uzak dur.
boş ver ananı babanı kendi hayatını kurtar sen, onlar tencere kapak bulmuşlar birbirlerini

Evet haklısınız sadece kendimi düşünmeyi denedim ama bir türlü yapamadım.Ister istemez aklım sorunlarıma takılıyor

Bizde aile ici boyle olmsda sorunlr yasadik.seni onemsemylrsa sende oyle yap madem akli basinda bi kizsn belli bu zamna kadr hep dahil olmussun sorunlrna bundan snra izleyci ol bence.kimse bu anlttklrni gormysa demkki onlra gore bi sorun yok kafalrna gore yasiylr demkki sende cek kendni kenara kardesim sanami kaldi anne baba olmusun resmen onlara.kardesinle iyi ol takma insallah bi meslek sahbide olursnda sende gun yuZu gorursn

Sınav benim için önemli yoksa kurtulamam burdan ve benim küçüklüğümden beri hep ideallerim vardı onları elde etmek istiyorum
İşte bu gerisi hikaye Bu saatler ders çalışman için ideal saatler sınava dek zaman kaybından kaçın son 1 ay kala sadece deneme sınavlarına yönel ve sınavda çıkan hatalarının olduğu konulara göz at . Bir eğitimci olarak bunları öneririm. Hayatta ve sınavlarında başarılar dilerim ...

Evet resmen ben onları büyüttüm ama yine kötü ben oldum artık birazda onlar benle ilgilensin istiyorum ben

Teşekkür ederim evet bu saatten sonra zaman kaybetmemeye çalışıcam..

Evet resmen ben onları büyüttüm ama yine kötü ben oldum artık birazda onlar benle ilgilensin istiyorum ben
maalesef hayat böyle b.ktan bir şey güzelim, keşke bu kadar çabuk büyümek zorunda olmsaydın ama zorundasın bazen kazık kadar yetişkinler çocuk, çocuklar yetişkin olabiliyor. kedilerin köpeklerin yavrularına uzanan eli tırmaladığı bu dünyada senin anan baban böyle yapacak tek şeyin durumu kabullenip kardeşin ve kendin için doğru olanı yapmak.
ne yazık ki zor bir hayatın olmuş ve olacak. kendini kurtarmaya bak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…