Yardım edin bana....

ya canım neden olayları hiç bilmeyen
sadece senin anlattıklarından yola çıkarak yorum yapan
bizlerle konuşmak yerine eşinle konuşmuyorsun

evliliğin ilk yılları çok güzeldir ama bir o kadarda zordur kavga ve alınganlık çok olur
bunu aşmanın en güzel yolu birbirinize rahatsız olduğunuz davranışları güzellikle anlatmaktır.
bir kere bu sorunları konuşarak halletme durumunu evliliğine yerleştirdinmi
gerisi inan çok kolaylaşır. ve evlilik rayına oturur.
hiçbir zaman biriktirme sorunlarını anında hallet işte altın kural bu bence

mutluluklar canım

guzel dıleklerın ve ıcten yaptıgın yorumların ıcın sag ol canım

ortada oyle ciddi bir sorun yok. taze gelin kızımız eşini çok seviyor, kıskanıyor, haliyle eşinin her zaman aynı modda olmasını bekliyor. eşinin de ciddi bir suçu yok aslında. o mahalle baskısı kurbanı. bi de bazı eşler ailelerinin yanında biraz değişirler gözlemlediğim kadarıyla. seni çok iyi anlıyorum guzelim. ben de 1,5 yıllk evliyim. nişanlıken eşim bir tek bana aitti. benle ilgilenir, bana güler, yalnız benim gozlerime bakardı. evlendik hoooooop kayınpederin evine ziyaretler başladığında benim nabız sayım artmaya başladı. kıskançlık krizlerim, küsmelerim başladı. genelde memleket ziyaretleri kalabalık oluyor ve ben eşimi pek goremiyorum. yanyana oturamıyoruz bile. onların orda ayıp. karşılıklı konuşmuyoruz pek, kalabalık ortamlarda. ben ilk başlarda çok yadırgadım bu durumu. ben kocamın yanına bıle oturamıyorum ama kuzenleri oturabiliyo. kardeşine sarılıp opebiliyo. bu durumlar beni manyak etti anlayacağınız. hala da alışmış değilim. anne olmak beni değiştirip olgunlaştırmadı, çok beklerler. gerçi kimse bilmiyo ki içimde ne fırtınalar kopuyo. benim ailemin yanında el ele tutuşuruz. abim annemlerin yanında karısını oper, el ele otururlar. bu bana normal geliyo elbette. ama eşimin ailesinin yanında durum başka... kocam bana yabancı durmalı.. düğünüzde bile elimi tutmadı. ancak koluna girebildim o da gelin olmam ayrıcalığıyla. yoksa elini kolunu zor gorurdum. sana derman olayım derken kendime dert oldum gene sevgili kardeşim. ama demek istediğimi anladığını düşünüyorum. eşin de senin çok seviyordur, art niyet yoktur. ben şahsen küssemde bişey diyemiyorum melek kocama. napsın, töreler boyle

anlıorum guzelım.sag ol ama malesef bızım burda tore degıl,herkes ıcınden geldıgı gıbı davranıo emın ol.tabııkı davranıslarda bı art nıyet yok tabııkı bende emınım esımın benı cok sevdıgını sadece o ılk basta yazdıgım sorunlarım yok kı emın ol.kayınvalıdem bı yere gıdılecegı zamn yada bıze geleceklerı zaman oglunu arar bılıo musun.sankı ben hıc yokmusum gıbı.ne demek ya.o evın kadını bensem onlar gelkdıgınde ben hızmet edıosam bana sorulmalı dıe dusunuorum.ınsan saymazlıktan baska bısey degıl.
sonra sen yazmıssın ya hanı benım aılemde bole olur ama esımınkılerde durum farklı dıe.sen bızdekı farklılıkları gorsen.bızde bı sorun varsa yada gordugun bısey varsa guzelce alırsın karsına nedenı sorarsın konusursun derdını anlatırsın ama burda laf sokarsan ısler yuruo.nerde nasıl kımlerle oldugun onemlıdeıl sureklı dıken ustundeymıssın de tetıkde beklıolar gıbı oluo.bı baska konuda da yazmıstım daha balayından geldıgım gun ılla kayınvalıdemde kalmam ıcın ısrar etmıslerdı.oooo daha neler neler sorunlar bıter mı yanı.bı de ark. evlılıkte egıtım konusunda davul bıle dengı dengıne mı dıe bı topık acmıs.ne egıtımı ya kulturler gorguler gelenekler ayrı olduktan sonra napıım ben o kagıt parcalarını.

bizdede aynı bi yere gidilcek veya akrabaları gelcek oldumu kocama
söylerler ona haber verirler
çünkü o hazırlık yapacak hizmet edecek ikram hazırlayacak ya
bana niye söylensin ama yavas yavas ipleri elime alıyorum
ben istersem gideriz istersem gelirler maalesef bunu istiyolar

Sanırım toplulukta senınle ılgılenmıyor eşin.Unutuyor seni.Aslında coğu esın yaptıgı bişey,yalnız kalmak hoş değil.Tek care konusmak gıı gelıyo,benı nerde olursak olalım ılgısız alakasız bırakma de,sıkılıyorum yalnız kalıyorum de,illede değişmezse gelmıcem senınle böyle böyle davranıyosun de,esınle başbaşa kalıyosunuz sonucta yatakta bıle olsa,nazlan bıraz.üzüldüğünü dile getir ki her yerde yanından ayırmasın seni.:1hug:

Sanırım toplulukta senınle ılgılenmıyor eşin.Unutuyor seni.Aslında coğu esın yaptıgı bişey,yalnız kalmak hoş değil.Tek care konusmak gıı gelıyo,benı nerde olursak olalım ılgısız alakasız bırakma de,sıkılıyorum yalnız kalıyorum de,illede değişmezse gelmıcem senınle böyle böyle davranıyosun de,esınle başbaşa kalıyosunuz sonucta yatakta bıle olsa,nazlan bıraz.üzüldüğünü dile getir ki her yerde yanından ayırmasın seni.:1hug:

sag ol canım ya ne guzelde anlatmıssın ama naz da nıyazda konusmada 2 gun en fazla 1 hafta suruo ıste.o surede de zaten aılelerle bır araya gelmıoruz kı.geldıgımızde ıs ıcten gecmıs oluo malesef.aslında kendı kendımızeyken bı problemımız yok hatta en mutlu cıftlerdden bırıyız ama olmuo ıste.kesın bı cozumu olmalı ama ne?

X