Yara yaktıranlar lütfen yardım

Evet arkadaşlar bugün yaramı yaktırdım Allah'a çok şükür.Hiç korkulacak bir şey değilmiş ya gerçekten.1 haftadır stres içindeydim.Korku panik.Doktorum rahimden iğne yaptı,uyuşturdu ve yaktı.Hiç birşey hissetmedim.5dk içindede bitti.Korkan arkadaşlar lütfen endişe etmeyin.Gerçekten çok basit bir işlem.Ama özelde yaptırın...

Evet arkadaşlar bugün yaramı yaktırdım Allah'a çok şükür.Hiç korkulacak bir şey değilmiş ya gerçekten.1 haftadır stres içindeydim.Korku panik.Doktorum rahimden iğne yaptı,uyuşturdu ve yaktı.Hiç birşey hissetmedim.5dk içindede bitti.Korkan arkadaşlar lütfen endişe etmeyin.Gerçekten çok basit bir işlem.Ama özelde yaptırın...

slm filiz oncelıkle gecmıs olsun daha once sende varmıydı yara ve tedavı ettırmısmıyıdn bu yenıden mı nuksettı ayrıca bısey daha sorucam dogumdan sonramı nuksettı?eger mumkunse yanıtlarsan sevınırım tekrar gecmıs olsun ıı geceler

slm filiz oncelıkle gecmıs olsun daha once sende varmıydı yara ve tedavı ettırmısmıyıdn bu yenıden mı nuksettı ayrıca bısey daha sorucam dogumdan sonramı nuksettı?eger mumkunse yanıtlarsan sevınırım tekrar gecmıs olsun ıı geceler

Saol acnım.Daha önce yoktu ben yeni öğrendim ve tedavi ettirdim.Doğumdan sonramı oldu bilmiyorum ama ben normal doğum yapmadım.Sadece doğumdan sonra olan birşey değil ama bu rahatsızlık.Enfeksiyon oluşması,spiralv.s
Sen ne yaptın?

filizcim ben yaramı dondurttum ve çokta memnunum nerdeyse 9-10 yıl oldu ve bu süre zarfında hiçbir rahatsızlıkta vermedi hiçbir doktorda anlamadı yaramı dondurttuğumu...ablam yaktırdı ve tekrarladı onun için dondurtmanı tavsiye ederim...

slm
bende geçen sene yaktırmıştım.1 tane çocuğum var 9 yaşında.dr um yaraya spiral ve enfeksiyonların neden olduğunu söyledi.benim iyileşmeyen enfeksiyonum vardı birçok kez iğne ve ilaç tedavisi görmeme rağmen iyileşmedi en son dr çok büyük bir yaramın olduğunu söyledi.biraz araştırdıktan sonra dondurma işleminin daha iyi olduğunu gördüm fakat dr um beni yakma yöntemine ikna etti.bu işlemi anestesiziz yaptırdım,rahimin sadece kaslardan oluştuğunu ve acı duymayacağımı söyledi dr bende yaptırdım gerçekten acı duymadım.geçen hafta yeniden dr a gittim yine enfeksiyonum varmış.şimdi tekrar ilaç kullanıyorum ama yaralarımın geçtiğini söylediler umarım bir daha olmaz.herkese acil şifalar diliyorum.buarada birşey daha eklemek istiyorum bu işlem esnasında rahimde yapışmalar olabileceğini ve hamile kalmanın daha zor olduğunu birkaç kişiden duydum bilmem ne kadar doğru

kızlar yapmayın boyle korkunun ecele faydasıvarmı derler.bakın bu sey gıbı evlenmeden once ılk geceden cok korkarız ne oldu geldı gectı .cocuk olunca nasıl dogcak dıoruz oda bı sekılde gelıpgecıyor.eee bunamı dayanamıycaz.gozumuzde buyutmeyelım lutfen unutmayınkı kadın hastalıgı en tehlıkelı hastalıklardanbrtanesı zamanında teshıs ve tedavı hayat kurtarıyor.korkunuzdan gıtmıosunuz allah korusun sonra baska bı hastalıga cvırse bır kere gıtmekten korkutugunuz sey ıcın o zaman defalarca belkı gıdıpgelıceksınız.bayanlar olarak bukadar acız olmamalızyız.korkulacak hıc bırsey yok .Allah herseyın gucunu verıyor canlarım .umarın en kıza zamanda hepınız ıyı olursunuz.

yaa ben yazıları okuyunca korktum bende su an yok yani doktora gitmedim hiç heralde yoktur ama olursa rahime iğne felan yapılıyoo dedinizde ben çok korktum:KK43:

yaa ben yazıları okuyunca korktum bende su an yok yani doktora gitmedim hiç heralde yoktur ama olursa rahime iğne felan yapılıyoo dedinizde ben çok korktum:KK43:

Anlamıyosunki zaten hiç bir şey hissetmiyorsun.Ne iğne ne birşey..Sadece spekulum denilen şu alet rahatsız ediyo o kadar.....yerimseniben

Hafta içi yaramı yaktırmaya gideceğim arkadaşlar.Bu işlemi yaptıran varmı?Acıyomu?doktor iğne yapacağını söyledi hissetmezsin dedi ama işte yine korkuyorum.Genel anestezi altında yapılmıyomu acaba?:kahve:

ŞEKERCİM BENDE EYLÜLDE YARA DONDURDUM İŞTE İĞNE FALAN YAPMADI BANA DR. 15 DK FALAN SÜRDÜ. AZCIK AGRI OLUYOR.. İŞ BİTİMİ BENİM BASIM DÖNMÜŞTÜ.. VE AKINTI GELMİŞTİ. AMA YAKMAKLA DONDURMAK FARK SANIRIM.. SU ANDA YARA TAMAMEN YOK OLDUU ŞÜKÜRLER OLSUNNN.. SAĞLIK İÇİN DEĞER CANIMM KAPA GÖZÜÜÜ YAT SENN GERİİ BİR BALMISIN Kİ OLMUŞ BİTMİŞ.:nazar:

ben bugün yaramı yaktırdım yok denecek kadar az acı duydum ki ben iğne bile olamayan biriyim doktor büyük yaralarda yakmanın daha iyi sonuç verdiğini söyledi küçük yaralarda ise dondurmak daha iyiymiş birde çoçuğu henüz olmayanlarda dondurmayı tercih ediyorlarmış ama benim çoçuğum olduğu için ve yara büyük olduğu için doktor yaktı şu an daha iyiyim

Sana tekrar ilaç vermedimi canım.Antibiyotik kullanıyorum bende fitilde..Sana kaç gün perhiz verdi?Bu arada geömiş olsun:)

ben önce enfeksiyon için ilaç kullandım sonra yakma işlemi yapıldı aynı anda kontrol smear alındı pazartesi sonuca göre tekrar ilaç verebileceğini söyledi

Smear testini yaktıktan sonramı aldı senden.Benden önce onu aldı.Sonuca göre yaktı.Ve iltihabı kurutmak içinde ilaç verdi.1 ay sonra kontrol.Banada 2 hafta yasak verdi...

bende yakılmasının ıyı olmadını duymustum yınelıyomus bundan 6 ay once yaktırmıstı bı arkadasım gecen hafta bıda yaktırmak zorunda kaldı.ılac tedavısı falan yok mu bunun?

edacım yakıldktan sonra enfeksiyon tekrarlamıştır.Enfeksiyonda tedavi edilmemişse yine tekrarlar...

pe bı bılgım yok duyum sadece benımkı dedım gıbı.haklısındır belkı.allah hepımıze saglık wersın.bu ay bende dr a gıtcem bakalım bana ne dıycekler benımde reglım 2 gun suruo sadece:KK43:

Smear testini yaktıktan sonramı aldı senden.Benden önce onu aldı.Sonuca göre yaktı.Ve iltihabı kurutmak içinde ilaç verdi.1 ay sonra kontrol.Banada 2 hafta yasak verdi...
önce smear aldı sonra sonuca göre ilaç verdi geçmeyince kontrol smear alıp yaktı ama ikinci smear sonucu gelince doktor kolposkopi gerekli dedi şimdi yaranın iyileşmesi gerekiyormuşki öyle kolposkopi yapılsın ankaraya gideceğim çünki doktor ikinci smear ın sonucunu beklemeden yakmakla hata yapmış çok üzgünüm yarayı yaktıktan sonra antibiyotikte vermedi gerek yok dedi ama sana vermiş hangi antibiyotik acaba benim önce kullandığım olabilirmi ismini yazarmısın en iyi doktor buysa ben ne diyeyim şimdi ankarada bir dr var prof ali ayhan ona gideceğim korkuyorum

Canım özelden yazayımmı buradan belki sakıncası olabilir...

X