Yanlızlik Panik Bozukluk Panik Atak 😭😭

Kleopatra11

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2023
481
48
Merhaba Arkadaşlar 24 yaşındayım 4 yıldır evliyim 8 aylık bebeğim var 20 temmuz günü telefonda ablamla konuşurken bı yandanda bebeğimi emzirirken bı anda panik atak yaşadım yani teşhis olarak o kondu Yaşadıklarım ( kalp çarpıntısı, göz kararmasi , yutkunamama , ortamdan yabancılaşma ölecek hissi, kalp krizi geçiriyorum hissi, kontörlü kaybetme . Eşim dış karakolda çalışıyor burda kimsem yok gelesiye 1 saat oldu ben o gelene kadar öldüm öldüm tekrar dirildim evladım agliyodu gözümün önünde onu bile kucağıma alamadım çok kötüydum ellerim ayaklarım tiriryordu doktora gittim kalbime bakıldı birşey çıkmadı serum verip gönderdiler beyaz kan düşüklüğü çıktı sonrasında onun bölümüne gittim değerlerim gayet iyi çıktı bı sıkıntı yok doktor bu yasadiklarima panik atak dedi sonrasında psikoloğa gittim 4 Seans gittim geçen hafta gittim en son ama ise yaramıyor doktor sadece beni dinleyip gönderiyo o günden sonra ben hep ölecek gibi hissettim ortamda yabancılaşma kalp krizi geçirip ölücem diye buda beni çok etkiledi tanı az önce 20 temmuzds yaşadığım atağın aynısını yaşadım o kadar kötüydü ki kendimi dışarı attım eğer ölürsem bebeğim yanlız kalmasın diye çünkü ölücem sandım gene kalbim o kadar hızlı atıyordu ki duracak sandım hiçbir sebep yokken burda kimseyi tanımıyorum yanlızım eşim bı var bı Yok onu aradım artık bana abarttiğımı söylüyor resmen destek olmuyor çok kötüyüm çok evladima bakıp bakıp ağlıyorum namaza başladım bu vesile ile ama namazda bile anksiyetem tutuyor hissizlesiyorum namaz bile kıldırmıyor artik

Çok geçmiş olsun. Bence mümkünse psikoloğunuzu değiştirin. Bir de nefes egzersizi yapın.

15 sene once tamda dedıgın gıbı basladı kalbım carpıyordu sapsarı oldum tıtrıyorum.
Ambulans geldı ben esıme hakkını helal et ben oluyorum dıyordum..
Ondan sonra niceleri oldu..
acıl kapılarında yatmadıgım kaldı
esım ve cevremdekılerde artık bıktı sıkıldı
Onlara gore ben oyle hıssedıyorum yada kafaya takıyorum fılan ..
Benım devamlı kansızlıgım bar bence onu düzeltselerdi belkı bıseyler degısırdı
Kan degerlerım normal demıssın ama doger vıtamınler fılan ıyımı

Canım bende Ağustos ayinda tatildeyken aynı senin anlattığın şeyleri yaşadım ve kelime-i şehadet getirdim kalbim çok hızlı atıyor elim ayağım titriyor ambulans çağırdılar tansiyon biraz düşük çıktı tuzlu ayran verdiler , şekere baktilar iyi çıktı. Sonra 6 gün sonra aynısını evde tekrar yaşadım acile gittik, EKG çektiler bişey çıkmadı. Dahiliye gittim bütün kan değerlere bakıldı dktrda anlattım ben hayatımda ilk defa yaşadım bilmiyorum tabiki. Sonuçlar çok şükür iyi çıktı. Kardiyoloji ye gittim eko cekildi onun sonucunu haftaya dktra gostercem. Stres yapma ,uykusuz kalma ,beslenmene dikkat et. Bide dktr onerisyle anksiyete için ilaç almaya başladım . Magnezyum depresyon ilacı degil

Bu konuyu daha önce okumuştum diyorum hatırladım daha önce de bununla ilgili konu açmıştınız gerekli tedaviyi olun bir zaman sonra geçer inşallah şuan duygularınız size çok zor gelecek çok iyi anlıyorum ama geçiyor işte ara ara yokluyor

Galiba ilaç tedavisi alman gerekecek. Lütfen kendini ihmal etme. İstersen doktorunu değiştir.

Aynılarını belki daha fazlasını yaşıyorum ilaç kullanıyorum rahatlatıyor ama tam anlamıyla geçmiyor sana tavsiyem eğer ilaç kullanmak istemiyorsan Melisa papatya çayı içebilirsin rahatlatıyor Allah hepimize şifa versin inşallah

Psikolog aslında seni uyarmış olmalı. Senin aynı zamanda psikiyatriyede gitmen gerekiyor. Bende aynılarını yaşıyorum hemde 2 senedir. Ben ilk panik ataktan sonra direk psikiyatriye gittim ilaçlar çok iyi gelmişti. Sonra hamile kalıp bıraktım kürtaj oldum sonrasında yaşadığım aynı seninki gibi çok şiddetliydi. Yeri geldi evde duramadım yeri geldi eve giremedim. Direndim ilaç içmedim pişmanım bu süreçte herşey daha kötüye gitti. Sonuç yine ilaca başladım ama eskisi gibi iyi gelemedi bu sefer. Bence vakit kaybetmeden iyi bir psikiyatriye git. Dertleşmek istersende özelden yazabilirsin

Dün psıkyatıra gıttım beklerken vazgectım cıktım
Bazen ilac ıyı gelıyor ama bazende tam tersı oanık atagı tetıklıyor
O safhaları tekrar yaşamak geçirmek istemiyorum

Bisene bir ilac kullandım iştahımı kestı nana enerjı verdı
Hem spor yaptım hem zayıfladım. Hemde aksama kadar dolanıyorum hıc yorulmuyordum
Cok ıyı gelmıstı

Bırazda kılo verdirme ıstahımı kesmesi sebebıyle ıko sene once tekrar o ılacı ıstedım
İçmez olaydım hergun acıldeyım mıdemle ılgılı bır sıkıntı yarattı
Su içsem bıle içim boğazıma kadar şiş kalbıme vuruyor
Okadar yogun bır midemden kalbıme baskı vardıkı
Ölüyorum sanıyordum hiç gecmiyordu
Hergun acıllerde
Nasıl o oyı gelen ılac bana boyle yaptı ınanamıyorum

Şimdi ıkı yıldırdı mıdemdekı bu oluşan sorunla ugrasıyorum . Endoskopıde cekıldı psıkolojık dıyorlar
Tamam psıkolojık ok ama mıdem patlıcak yani
Kalbıme baskı oluyor . Yalanmı soyluyorum
Sonra elımı atıp kusmaya basladım
Az biley yesem bıle mıdem fena şiş oluyor aksam kusmadan uyuyamıyorum
Ekşime yanma fokurdama hersey var

Şimdi ilac ıcmeye korkuyorum . Yıne ne yapacak bana

Bende çok uzun süre gitmedim dediğin gibi korktum çünkü artık parol bile içemiyodum beni öldürcek diye. Hatta duşa girmiyodum su beni zehirler diye. Bir psikoloğa gittim beni kabul etmedi senin ilaç tedavisi görmen lazım dedi içemem korkuyorum dedim bunuda söyle psikiyatriye dedi. Doktor gerçekten beni ikna etmişti. Yani evet ilaç tamamen iyi gelmiyor zaten ama biraz olsun rahatlatıyor. Tabi içmeden iyi olmak çok daha iyi. Bu arada benimde midemde sorunlar var ve benimde kalbimi sıkıştırıyor. Sürekli kalp krizi geçircem sanıyorum. Bu psikoloji insan vücuduna çok garip şeyler yapıyor. Bu asla psikolojik değildir dediğin şey öyle çıkıyor. Sana tek tavsiyem bu olayı yaşadığında şunu düşün. Bu psikolojik gerçek değil ve geçicek çünkü daha önce geçti. Ve o an hemen bişeyle oyalan. Duşa gir telefondan oyun oyna trendyoldan kıyafet bak. Kafanı başka bir şeye verdiğinde çok çabuk geçiyo

Arkadaşlar merhabalar biraz uzun olucak kusura bakmayın
Rabbim hepimize şifa versin
Bende yaygın anksiyete bozukluğu var
Geçen sene gittim psikoloji doktoruna ilaç verdi içmeye başladım ama sonrasında ilacı bıraktım
Benim ilk anksiyete ile tanışmam 2017 yılında olundu 9 ay kustum
42 kiloya düştüm bütün doktorları gezdim gastroenteroloji kan sonuçları temiz çıkmıştı endoskopi dendi ama korkudan endoskopi ünitesinde fenalaştım iptal edildi
Doktor psikolojik olduğu dedi
İlaç başladım sonra çevrem ilacı bırak kötü dedi ve bıraktım
Bir iyi bir kötü hayatta devam etmeye çalışıyordum.kizim var sun ada 8 yaşında
Geçen sene 2022 bir anda panik atak mide bulantısı kusma baş dönmesi her gün hastane sonuçlar temiz doktor psikolojik.dedi ilaç başladı sonra ilacı bıraktım gene bir iyi bir kötü hayatta devam ettim
Bu arda birde Vertigo çıktı
Geçen ay bir anda kotulestim
Kusma ağlama nefes alamam kalp çarpıntısı baş dönmesi yemek yiyemez hale geldim
Acile gidiyorum sonuçlar temiz.
Doktor psikolojik olduğu ve vücudumun iyice psikolojik olarak çökmeye başladığı söyledi
Psikolojik ilaç başladım
1 aydır dışarı çıkmaktan korkuyorum
Kızıma kayınvalidem bakıyor
Ben yatıyorum yatmaktan kalkamıyorum
Annem ve babam ben 8 yaşında iken ayrıldı tek çocuğum
Annem de yok babamda yok
İkisi de hayatta ama beni arayıp sormazlar
Ben ararım acmak isterse açarlar telefonu
Babam başkası ile evli
Annemin başka biri ile ilişki var (evli biriyle)
Oda benim başıma bela oldu hiç bir suçum yokken
Annemin ilişki yaşadığı adamın eşi beni buldu
Telefonla bir anda neye uğradığımı şaşırdım kaldım.hic haberim yoktu bile bir ilişkisi olduğunundan dünya başıma yıkıldı bir anda elime kötü fotoğrafları gelmeye başladı
Kadın esime cevreme yazmaya başladı eşime çevreme çok mahcup oldum yüzlerine bakamıyorum.hele de eşimin
Kolu komşu akraba bana mesaj atmaya beni aramaya başladı kadın herkese mesaj atmış fotoğraf atmış herkes beni arayıp soruyor.annemi ariyorlarmıs ama telefonu.acmiyormus bir anda bunla boğuşmaya başladım
annem babam kendileri hasta olunca beni ararlardı
Annem gel ben hastayım bana bak der giderim 1 ay bakarım
İyi olur kendini toplar evime gelirim 1 hafta zaman geçer akrabalar beni arar sen neredesin annen hasta niye bakıyorsun der. Baktım yanından yeni geldim derim ama annen bize hiç gelip bana bakmadı diyor derler
Anneme babama hastayken baktım k tabi bakarım onlar benim annem babam
Onlar beni arayıp sormasada bakarım
İşleri bitince beni kimse aramıyor
Anneme nasıl evli biriyle birlikte oluryorsun dedim
Ve beni hayatından sildi
Babam aramaz annem aramaz bu hayatta tek savaşmaya çalışıyorum
1 aydır ataklar kusmalar baş dönmesi evden cikamaktan korkuyorum evde yanlız kalıyorum
Ağlıyorum içimde çok sıkıntı var ilaçları içiyorum.
Yoruldum.cok.yoruldum
Mutlu olmak istiyorum.enerjim gelsin istiyorum

Neden konu açmayıp da başkasının konusuna kendi derdinizi yazdınız ki bu şekilde?

Canım hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız diyebilirim çok zor gerçekten çeken ve yaşayan bilir bunu yaşamayan insanlar halimizden anlamıyor ve nasıl bir şey yaşadığımızı bilemiyorlar benim de her defasında sol kol sol göğüs sol sırt ağdım var sürekli bi anda bir geliyor bu illet kalp krizi geçiriyorum ölüyorum diyorum

Aynı gerçekten Rabbim bize şifa versin çok zor

Mesela şuan gecenin 4 ü bebeğime mama yapmaya kalktım yatağa girdim geri ve başladı yine herşey kalbim hızlı atıyor sol göğsüm ağrıyor Miğdem aşırı derecede yanıyor İnan allah’ ın gücüne gitmesin kurban olduğum rabbimin mama yapmaya bile kalkasım yok bu yüzden yataktan kalktığım gibi kalbim çok hızlı atmaya başlıyor sol göğsüm ağrıyor bilmiyorum sen dede aynısı oluyor mu ama

Göğüs sol kol ağrısı kafamda kötü düşünceler oluyor benimde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…