Yanlış mı yaptım acaba

Justalittlebityourheart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2020
1.875
2.999
Anneannem memlekette hastanede şu anda yoğun bakımda yaşı var baya doktorlar çok umutlanmayın demiş. Ben de anneme hemen otobüs biletimizi alalım gidelim dedim aldık hemen bileti. Bu sefer babam başladı ben de gelirdim, gelmek istiyorum böyle gitmeniz olmuyor ben arabayla götürürdüm sizi hem daha az masraflı oluyor bilmem ne tartıştık biraz ama

Gelmesini ben istemedim çünkü şöyle dedem de hastanede hastayken sürekli annemi yemek için çay için darladı. Hiç yardım ettiği yok bebek gibi peşinde gezip ilgilenmemizi istiyor. Dedem hastanedeyken annemi eve zorla götürmüş kendine yemek yapsın diye. Annem baya yıprandı zaten uykusuz hasta başında bekliyor yemiyor içmiyor, bir de babamın yemeğini çayını suyunu düşün. Cenazesinde oralı olmamış bile. 6-7 sene önce anneannem yine böyle yoğun bakımdayken beni öyle darladı ki yemektir kahvaltıdır çayıdır suyudur suyunu bile ayağına bekliyor. İnsanın zaten canı burnunda hastası var bir de böyle uğraşmak istemedim gelmesin dedim anneme. Bir de 2 katı paraysa 2 katı para kafamız rahat olur biz ne bulursak yiyip içiyoruz bir de babamla uğraşamayız dedim. Bir de harbi bir yardımı yok yani onun yerine hizmet derdi var.

Şimdi de babam bana diyor ki madem durumu kötü ben de annemi görürdüm. Vicdan azabı çektiriyor insana. Hem daha masraflı oldu diyor. Bir de korktum şimdi sorumluluğu ben aldım ben dedim diye, iki gün sonra sen dedin de gelmedim falan demesin diye korktum hem o hem annemler falan diye ne biliyim

Hata mı ettim yanlış mı yaptım sizce ya

Hata yapmamışsınız iyi olmuş bence anlattığınız gibiyse babanız.Muhtemelen evde kalınca yemeğini kim yapacak ,hizmetini kim görecek diye düşünüyor o yüzden sizin peşinize takılmak istiyor .Destek olmayacaksa köstek de olmasın bu erkek milleti ya insanın en acı gününde
Ben de böyle düşünüyorum şimdi biz gidince kahvaltı ne olacak yemekti ütüydü çayıydı vs ondan gelmek istiyor bizi düşündüğünden değil diyorum anneme de, şimdi diyor benim de annem ben de görürdüm vs ben de dedim ki zaten yoğun bakımdaymış görüp de canına can mı katcan yaaaa görmeyle olmuyor işte bir işe koşturmuyor etmiyor bir de aksine kendiyle uğraşıyoruz

En doğrusunu yapmışsınız bence. Hasta bakmaya gitmiş kadına hizmet yaptırmak ne ya. Hiç mi acıması vicdanı yok. Ayrıca bir suyunu alamamak ne, o nerenin paşası...

Doğuda erkekler yüz verirsen böyle. Konu sahibinin babası kesin doğulu.

Kadınları hizmetçi olarak kullanırlar.

Sürekli et yerler sularını bile isterler ayaklarına.

Hareketsizlik bol yağlı yemek, Sonra kalp krizinden ölürler.

Ben de böyle düşünüyorum şimdi biz gidince kahvaltı ne olacak yemekti ütüydü çayıydı vs ondan gelmek istiyor bizi düşündüğünden değil diyorum anneme de, şimdi diyor benim de annem ben de görürdüm vs ben de dedim ki zaten yoğun bakımdaymış görüp de canına can mı katcan yaaaa görmeyle olmuyor işte bir işe koşturmuyor etmiyor bir de aksine kendiyle uğraşıyoruz

Açık iletişim kurun. Baba hizmetin çok senin diyin. Düzeliyorlar söylerseniz. Yoksa böyle pasif agresif sürekli vicdan azabı ile yaşarsınız.

En doğrusunu yapmışsınız bence. Hasta bakmaya gitmiş kadına hizmet yaptırmak ne ya. Hiç mi acıması vicdanı yok. Ayrıca bir suyunu alamamak ne, o nerenin paşası...
Yaaa hep böyle işte babam çok bağımlı bize anneme, geçen sefer de ağzımızdan burnumuzdan geldi 2-3 saatte bir ne yicem ben ne yicem ben, zaten derdimiz var hastamız var bizim canımız yemek bile istemiyor. Huzursuzluk olacağına giderse gitsin 2 katı para dedim annem de sinirleniyor böyle olunca

Yaaa hep böyle işte babam çok bağımlı bize anneme, geçen sefer de ağzımızdan burnumuzdan geldi 2-3 saatte bir ne yicem ben ne yicem ben, zaten derdimiz var hastamız var bizim canımız yemek bile istemiyor. Huzursuzluk olacağına giderse gitsin 2 katı para dedim annem de sinirleniyor böyle olunca
Söylesin dışarıdan yahu koca adamla mı uğraşacaksınız yoksa hasta mı bakacaksınız.

Ya dedim tabi ki, allah aşkına hasta bakmaya gidiyoruz yine uğraşamayız senle dedim benimle ne zaman uğraştınız ne zaman öyle yaptım asla yapmam diyor

Hareketsizlikten kalp krizi geçirir Allah korusun böyle adamların sonu hep böyle.

Annene de söylet. Anne sen iyilik değil kötülük yapıyorsun bu kadar hizmet etme hareket etsin de.

Kusura bakmayın ama babanız size bağımlı değil o başta türlü oluyor.Adam resmen hizmetçi gibi davranıyor,paralı çalışsa anneniz bu kadar mağdur olmaz.

Arkadaşlara katılıyorum kendince vicdan yaptırıyor tek derdi siz gidince emredecek peşinde koşan kölelerinden olacak, sıkıntılı bir durum olursa atlar arabaya gelir,dert mi??? Net olun gidin anneniz yeterince katlanmış dik duramamiş bari siz güçlü durun
Valla ben anneme destek oldum şimdi hiç geri adım atmadım annem de aklını seveyim iyi ki sen aklımı açtın gelme dedin diyor da
İçimden dedim ki ya bi aksilik bir şey olsa bana dicekler sonra da sen gelme dedin senin başının altından çıktı vs bizim ailenin huyudur kimse olay anında iş bitirici davranmaz biri karar alır sonra da karar alan suçlanır o öyledir yanii ondan korktum valla size sormak istedim

Babanıza açıkça gelirse onunla ilgilenemeyeceğinizi, bunu kabul ediyorsa gelebileceğini söyleyin bence.
Zaten lafa gelince asssslaaa öyle şeyler yapmaz. Mesela şu an bile diyorum ki sen zamanında böyle böyle ettin bezdirdin annemi beni teyzemleri yine aynısı olacak diyorum bana diyor ki aslaaa olmadı böyle bir şey atma diyor. Öyle uzlaşmak imkansız yaniii

Valla ben anneme destek oldum şimdi hiç geri adım atmadım annem de aklını seveyim iyi ki sen aklımı açtın gelme dedin diyor da
İçimden dedim ki ya bi aksilik bir şey olsa bana dicekler sonra da sen gelme dedin senin başının altından çıktı vs bizim ailenin huyudur kimse olay anında iş bitirici davranmaz biri karar alır sonra da karar alan suçlanır o öyledir yanii ondan korktum valla size sormak istedim
İnsanın dışarı çıktığında başına ne gelecek belli değil.Vefat durumunda atlar gelir böyle durumda insanlar nerelerden geliyor. Kafanıza kakarsa net olun .Sana hizmet etmek yerine hastamıza baktık otur düşün istersen niye böyle yapıyoruz dersin,her birşey istediğinde işte bunu kastettik sen hep böylesin diye kafasına kazıyın......Çok geçmiş olsun.

İnsanın dışarı çıktığında başına ne gelecek belli değil.Vefat durumunda atlar gelir böyle durumda insanlar nerelerden geliyor. Kafanıza kakarsa net olun .Sana hizmet etmek yerine hastamıza baktık otur düşün istersen niye böyle yapıyoruz dersin,her birşey istediğinde işte bunu kastettik sen hep böylesin diye kafasına kazıyın......Çok geçmiş olsun.
Laftan anlasa… teşekkür ederim

Laftan anlasa… teşekkür ederim
Böyle adamlar bir kere demekten anlamaz,anneniz en başta her zorda bırakıp bir şey istediğinde sen böylesin,sen şöylesin deseydi bir yerde kendini tutardı. Anneniz öfkesini , kırgınlığını içinde yaşamış ama hiç isyan edip o an yüzleşmemiş.....

Böyle adamlar bir kere demekten anlamaz,anneniz en başta her zorda bırakıp bir şey istediğinde sen böylesin,sen şöylesin deseydi bir yerde kendini tutardı. Anneniz öfkesini , kırgınlığını içinde yaşamış ama hiç isyan edip o an yüzleşmemiş.....
Vallaa tam tersi biliyor musunuz annem hiç susmaz, hep konuşur söylenir ama bir taraftan da galiba yine de yaptığı için hiç akıllanmadı. Yapmaktan kastım kavgayla da olda yemeğini hazır etti falan.Şimdi bizler büyüdüğümüz için hayır deyip kestirip atıyoruz. Ama işte bu sefer de insana vicdan yaptırıyor sonuçta babam yani, insan ondan çekişkiye düşüyor

X