Yanlış mı düşünüyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ktrmtm

Değişik bir psikoloji, bir felsefe idiotloji.
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
3.483
6.668
27
Merhaba hanımlar,

Bir 3 kişilik bir arkadaş grubuyuz. Gruptan biri ile(x olsun) zıtlaştık hemen sonra x'i gidip diğer arkadaş y ile fısır fısır konuşurken yakaladım. Üzerine yüzüne vurdum bir kez evet seni konuştuk demedi, olayı başka bir şey konuşuyorduk sen yanlış anlamışsın'a getirip kavgaya döndürüp gitti. Sonra öğle arası y ile yemek yerken konu tekrar açıldı vee bana şunu dedi evet biz konuyu konuştuk ama ben olsam ben de seninle tartışınca ona anlatırım bu gayet normal. Sonra xi çağırdılar çözelim mevzuyu diye. O da çok normal konuşmam dedi. O zaman biz birbirimize hiçbir şey anlatmayalım dedi 🤣

Ya arkadaşlar bu dedikodu değil mi? Anında gidip beni diğer ortak arkadaşımıza şikayet etmiş o da kuzu kuzu dinleyip ilk yüzlerine vurduğumda itiraf etmediler. Ben kesin emin olduğum için itiraf etmek zorunda kaldılar. Aklım almıyor bu nasıl normal olabilir? Siz ne düşünüyorsunuz?

Y'nin süreç boyunca tepkisi önemli. Arabulucu olmak amacıyla mi, sadece dedikodu yapmak amacıyla mi konuya dahil oldu? Bunu sorgularım.
Ben de şöyle düşündüm arabulucu olmak istese ona ilk sorduğumda kem küm edip konuyu dağıtmaya çalışmazdı. Direkt o anlattıktan sonra o da odadayken beni çağırır şimdi sen de anlat derdi. Gerçi problem y de değil, x'in anlatması. Çünkü çözüm için anlatmamış şikayet için anlatmış. Onu da sordum çözüm istedi mi diye. Geçiştirdi Soruyu.

İsteyen istediği ile istediğini konuşur. Karışamazsınız. Dedikoduysa dedikodu,sanki siz daha önce hiç yapmadınız.
Arkadaş arasında dedikodu olur mu şaşkınım bu düşünceye. Belli ki arkadaş, dost kavramımız farklı sizinle.

Arkadaş arasında dedikodu olur mu şaşkınım bu düşünceye. Belli ki arkadaş, dost kavramımız farklı sizinle.
Dert de yansa adı dedikodu oluyor çünkü. İstediklerini konuşsunlar,kimsenin ağzına kilit vuramazsınız. Arkadaş arası diye bir şey yok,herkes canının istediğini konuşur bu kadar basit bir durum. Neden abartıyorsunuz ki?

Dert de yansa adı dedikodu oluyor çünkü. İstediklerini konuşsunlar,kimsenin ağzına kilit vuramazsınız. Arkadaş arası diye bir şey yok,herkes canının istediğini konuşur bu kadar basit bir durum. Neden abartıyorsunuz ki?
Evet kimseyi kontrol edemem. Ama benim ahlaki kurallarıma uymayan bir şey, dolayısıyla şaşırıyorum normalleştirilmesine. Dedikodu yapmadık denmesine. Ben yapmazdım yapanı da doğru karşılamıyorum.

İnsan herhangi biriyle bir sorun yaşadığında yakın gördüğü arkadaşıyla konuşmak ister. Normal olan bu. Siz adına dedikodu deseniz bile normalliği düşmüyor.
Arkadaşına anlatmak ile ortak arkadaşa anlatmak farklı diye düşünüyorum. Demek ben duygusal boyuttayım ama sizler daha mantıklı bakıyorsunuz.

Evet kimseyi kontrol edemem. Ama benim ahlaki kurallarıma uymayan bir şey, dolayısıyla şaşırıyorum normalleştirilmesine. Dedikodu yapmadık denmesine. Ben yapmazdım yapanı da doğru karşılamıyorum.
Onun ismi dedikodu değil,burada yanılıyorsunuz. Karşınızdaki insan yakın bulduğu diğer arkadaşıyla derdini paylaşıyor. Size söylenen asılsız bir şey var mı? İftira atılmış mı? Bunlar olduysa dedikodudur. Olan bir şeyin paylaşılması dedikodu değil ki,zaten hepinizin bildiği bir şeyin iki kişi arasında konuşulması neden dedikodu olsun?

Onun ismi dedikodu değil,burada yanılıyorsunuz. Karşınızdaki insan yakın bulduğu diğer arkadaşıyla derdini paylaşıyor. Size söylenen asılsız bir şey var mı? İftira atılmış mı? Bunlar olduysa dedikodudur. Olan bir şeyin paylaşılması dedikodu değil ki,zaten hepinizin bildiği bir şeyin iki kişi arasında konuşulması neden dedikodu olsun?
Aslında şöyle kızın daha önce aynı durumda başkaları ile zıtlaşınca bana anlattığı durumlar oldu. Nasıl bir ruh hali ile, hangi cümlelerle, hangi üslup ile anlattığını iyi biliyorum. Belki de o durum beni rahatsız etmiştir. Yorumunuz için teşekkürler.

Herkes kendi bakış açısından anlatır, siz de anlatsaydınız bir de benim ağzımdan dinle dercesine.

Anlattım. X bir anda ağlamaya başlayınca ortamı teşekkür edip terk ettim.
Biraz manupüle eden bir taraf olduğunu düşündünüz bu yüzden de.

Bizim de sürekli görüştüğümüz kız arkadaş grubunda biri birine ters bir şey yaptığında gelirler bana anlatırlar. Belki benle ilgili olanı da kendi aralarında konuşuyorlar ama bu beni rahatsız etmiyor. Haklılıklarını sorguluyorlar daha çok. Aradaki güven bağı da önemli. Güven duymadığım kişilerle arkadaşlık yürütemem.

Biraz manupüle eden bir taraf olduğunu düşündünüz bu yüzden de.

Bizim de sürekli görüştüğümüz kız arkadaş grubunda biri birine ters bir şey yaptığında gelirler bana anlatırlar. Belki benle ilgili olanı da kendi aralarında konuşuyorlar ama bu beni rahatsız etmiyor. Haklılıklarını sorguluyorlar daha çok. Aradaki güven bağı da önemli. Güven duymadığım kişilerle arkadaşlık yürütemem.
Evet kesinlik manipüle edildiğimi düşündüm rahatsız oldum. Güvenmiyorum o da doğru. Bundan sonra olmaz zaten bir arkadaşlığımız.

Merhaba hanımlar,

Bir 3 kişilik bir arkadaş grubuyuz. Gruptan biri ile(x olsun) zıtlaştık hemen sonra x'i gidip diğer arkadaş y ile fısır fısır konuşurken yakaladım. Üzerine yüzüne vurdum bir kez evet seni konuştuk demedi, olayı başka bir şey konuşuyorduk sen yanlış anlamışsın'a getirip kavgaya döndürüp gitti. Sonra öğle arası y ile yemek yerken konu tekrar açıldı vee bana şunu dedi evet biz konuyu konuştuk ama ben olsam ben de seninle tartışınca ona anlatırım bu gayet normal. Sonra xi çağırdılar çözelim mevzuyu diye. O da çok normal konuşmam dedi. O zaman biz birbirimize hiçbir şey anlatmayalım dedi 🤣

Ya arkadaşlar bu dedikodu değil mi? Anında gidip beni diğer ortak arkadaşımıza şikayet etmiş o da kuzu kuzu dinleyip ilk yüzlerine vurduğumda itiraf etmediler. Ben kesin emin olduğum için itiraf etmek zorunda kaldılar. Aklım almıyor bu nasıl normal olabilir? Siz ne düşünüyorsunuz?
İsteyen istediğiyle istediğini konuşur

Sizinle arasında geçen durumu üzerine ekleme yapmadan, çarpıtmadan anlattıysa; burada bir dedikodu yok çünkü.

Örnek veriyorum: Y, X e selam, naber vb dedi. X te sorma ya canım sıkkın dedi. Y de neden diye sordu. X te yaşanan tartışmayı anlattı. Yaşanan durum bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X