Menopoz Yanlış “erken menopoz” teşhisi..!

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Bahar034

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2018
315
113
Merhaba arkadaşlar sizlerde benim gibi umutsuzluğa kapılmayın diye yazıyorum. Bundan 2 yıl kadar önce tüylenme şikayetiyle doktora gittim testler ve ultrosondan sonra bana evlilik durumu var mı dedi hayır yok dedim sonrasında keşke olsaydı hemen çocuk için uğraş derdim ama nasip dedi bu ne demek oluyo doktor bey dediğimde ise erken menopozdasın dedi ve ben 23 yaşındaydım o an dünyam başıma yıkıldı ağlamamak için kendimi zor tuttum nasıl olur ben bunları yaşamak için daha küçüğüm hem reglde oluyorum dedim sonuçlarda öyle görünüyo sana hormon replesman tedavisi vericem 3 ay kullanıp tekrar gel dedi inanın o an yaşadıklarımı bi ben bi Allah bilir hiç bi zaman çocuğum olmucak diye günlerce ağladım strese girdim doktorun verdiği ilacıda kullanmadım kaderime teslim oldum derken 2 yıl geçti böyle olmucak bi kez de başka doktora gideyim bu menopoz başıma başka dertler açmadan dedim. Bugün gittim doktora durumu anlattım ultrosonla baktı test istedi sonucuna bakarken öyle korktum ki kesin hormonlar yerle bi olmuştur bi kez daha bunları duymaya dayanabilecek miyim dedim titredim yüzümden terler boşaldı resmen sonucunda ise doktor pco ya nasıl menopoz demişler aklım almıyo dedi inanamadım nasıl yani ne pco su dedim sende yumurta tembelliği var bunun menopozla alakası yok arkadaşım dedi pco da bi hastalık ama inanın beterin beteri var pco olduğuma o kadar sevindim ki anlatamam.. sizde arkadaşlar umutsuzluğa kapılmayın bi kaç doktora gidin inşallah hepimiz derman buluruz

bende bu saçma teşhis bir bana koyuldu bi tek ben yaşadım sanıyordum o saçmalığı bende 6 7 sene kadar önce yaşadım hemen başka dr daha gittim dr dedi ki "ne zaman yapıldı test adetliyken mi" dedi hayır dedim düzensiz oluyorum bir ay kadar gecikmişti dedim teşhisi koyan prof dr. du dedim dedi ki adam" ona prof. luğu kim vermiş nasıl almış bilmiyor muymuş bu testlerin adetin 2. Günü yapıldığını "dedi senin menapozla alakan yok dedi ve hala şakır şakır adet oluyorum hemde pkoluydum tedavi gördüm ve binlerce şükür geçti ve düzenli oluyorum düşün dr çok çok çok önemli

bende bu saçma teşhis bir bana koyuldu bi tek ben yaşadım sanıyordum o saçmalığı bende 6 7 sene kadar önce yaşadım hemen başka dr daha gittim dr dedi ki "ne zaman yapıldı test adetliyken mi" dedi hayır dedim düzensiz oluyorum bir ay kadar gecikmişti dedim teşhisi koyan prof dr. du dedim dedi ki adam" ona prof. luğu kim vermiş nasıl almış bilmiyor muymuş bu testlerin adetin 2. Günü yapıldığını "dedi senin menapozla alakan yok dedi ve hala şakır şakır adet oluyorum hemde pkoluydum tedavi gördüm ve binlerce şükür geçti ve düzenli oluyorum düşün dr çok çok çok önemli
Ki ben o zaman 19 yaşındaydım :KK70:

İyi bi öğrenmişler menopozu şak ye söylüyorlar bi bekleyelim tekrar bakalım demek yok 2 yıldır hissettiklerimi durup dururken nasıl ağladığımı ben bilirim bende 23 yaşımdaydım kemik erimesi ciltte yaşlanma seni bekliyo dedi bana hayattan elimi eteğimi çektim insan içine bile çıkmak istemedim bazı doktorlar cidden acımasızlar.. bana menopoz demişti ama 2 yıldır bende aralıksız olıyorum

Bende pcoluymuşum hangi ilaçları kullandınız?
Tatlım ben ameliyat oldum laparoskopik averyan drilling diye bi ameliyat o dönem geçti sonra tekrar başladı ama stres yapmıştım o tekrarladığı dönem şuan geçti tekrar düzenli oluyorum ilaç klasik söktürücüler ayrı bir tedavi olmadım stres en büyük kaynağı emin ol

Tatlım ben ameliyat oldum laparoskopik averyan drilling diye bi ameliyat o dönem geçti sonra tekrar başladı ama stres yapmıştım o tekrarladığı dönem şuan geçti tekrar düzenli oluyorum ilaç klasik söktürücüler ayrı bir tedavi olmadım stres en büyük kaynağı emin ol
Evet haklısınız ben çok stresli biriyim zaten ilk önce bunu halletmeliyim ana nasıl olucak bilmiyorum.. bende tüylenme ve saç dökülmesi de var doktor doğum kontrol ilacı verdi hormonları düzenlicek dedi

Evet haklısınız ben çok stresli biriyim zaten ilk önce bunu halletmeliyim ana nasıl olucak bilmiyorum.. bende tüylenme ve saç dökülmesi de var doktor doğum kontrol ilacı verdi hormonları düzenlicek dedi
İşte ben yendim şükür dr bana çok kızdı çok düşünüyorsun çok takıyorsun diye ben bebek için uğraşıyorum ondan şimdi pko bitti adet düzenlendi bebeği de takmıyorum sadece fazla stres boyutunda değilim sadece kürleri deniyorum olursa plur olmazsa kısmet diyorum artık

Arkadaşlar ben de 28 yaşındayım.çocuğum var. bir tane daha olsun dedik ve düşük oldu bundan iki sene önce 4 haftalıkken.o günden sonra adetlerim alt üst oldu . Önce adetlerim 20 günde bir oldum .uzun süre .sonra doktor düzenleyici verdi .sonra da adet görmez oldum .kan testinde adetin 3.günü test yaptırdım .fsh 15 çıktı erken menepoz dendi . Bir yıldır da hap ile Adet oluyorum .onun dışında adet olmuyorum.rahim de incelik var dedi doktor.tüp bebekle ancak çocuğun olur dedi onun dışında olmaz dedi .ayrıca doktor bana erken menepoz dan dolayı kemik erimen başlar dedi. erken yaşta olduğun için dedi .bende nette araştırdım ve bu ay hayıt otu ,testere dişli Aslan pençesi kürü yapıyorum inşallah faydası olur benim Allah tan temennim çocuktan önce adetimi düzenlemesi .. rabbimden dileğim sağlıklı hayırlı evlat nasip eylesin tüm isteyenlere

İyi bi öğrenmişler menopozu şak ye söylüyorlar bi bekleyelim tekrar bakalım demek yok 2 yıldır hissettiklerimi durup dururken nasıl ağladığımı ben bilirim bende 23 yaşımdaydım kemik erimesi ciltte yaşlanma seni bekliyo dedi bana hayattan elimi eteğimi çektim insan içine bile çıkmak istemedim bazı doktorlar cidden acımasızlar.. bana menopoz demişti ama 2 yıldır bende aralıksız olıyorum
23 yaşında ciltte yaşlanma nedir ya. Üzmek için çabalamis sanki. Ne gereksiz yorumlar.

X