Yalnızlıktan çok korkuyorum...

Exorcist

Pantolonlu Bulut
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
799
11
zamanla bi şeyler tükeniyo mu noluyo bilmiyorum, şu anda kendimi çok yalnız hissediyorum ve öyle görünüyor ki bundan sonrasında bu yalnızlığım çoğalarak devam edecek
bittiğine o kadar üzülmüyorum da gece olunca yalnız kalmak yok mu, gecenin karanlığıyla korkularım ortaya çıkmıyo mu işte bu bana çok zor geliyor
bu noktaya gelişimizin sebebi belki de öyle çok büyütülecek sorunlar gibi gözükmüyor dışardan bakınca, biliyorum benden daha sıkıntılı evlilikler yaşayanlar, aldatılanlar hatta şiddet görenler var ama galiba herkesin kendince yaşıyo sorunları
2. evliliğimdi bu benim o zaman kızım 5. sınıftaydı kızım, eşim, annem üçgeninde kalmıştım ama yılmamıştım, aşık değilildim evet ama düşünce oldukça mantıklı bir evlilik gibi görünüyordu eşim babamın ve annemin çok uzun zamandır aile dostlarının kardeşiydi, aile tanıdık bir aileydi bu yüzden de güvenirlirdi bence sonuçta benim bir kızım vardı, üstelik öğretmendi de her şey doğru gibi görünüyordu o zaman
ama öyle olmadı kızımın olduğunu ve bizimle yaşayacağını bildiği halde evlendikten sonra hiç bir şekilde babalık yapmadı aksine kendine rakip gibi gördü kızımı, sürekli kıskandı kızıma olan sevgimi, maddi manevi hiç bir faydası olmadı kızıma karşı bir şekilde aradı dengeyi kurmaya çalıştım belli ölçüde de kurduğumu düşünüyordum
ama keşke sorun sadece bu olsaydı

her geçen gün bana ve eve karşı da sorumsuz ve umursamaz olmaya başladı, aileme karşı saygısızdı, benim de çalışmaya başlamam neredeyse evin tüm giderlerini üstüme yıkmaya çalışıyordu, sonunda 2 senedir evi pansiyon gibi kullanmaya başladı, sabretmeye yine de toparlamaya çalıştım sonuçta bu evlilikti ve herkes çok mutlu bir şekilde sürdürmüyordu evliliğini
ama ben çabaladıkça gördüm ki o beni kullanıyor, birlikte oturup sohbet etmez olmuştuk, birlikte hiç bir şey yapmıyorduk, o kendi başına çıkıp dolaşıyor, kendi başına geziyor, kendi başına dışarda yemeğe gidiyor ben hep yalnız kalıyordum
yemek yapmadığım zaman şikayet ediyor, çamaşırlar zamanında yıkanmayınca, ütüsü zamanında yapılmayınca şikayet ediyor, şikayet ediyor, şikayet ediyordu
benimle ilgili her şeyden şikayetçiydi adam, benim yaptığım hiç bir şeyden memnun değildi ve buna parasının olmadığı da eklenmişti
pazara çıkalım dediğimde benim param yok diyordu, evde şu eksik bu eksik dediğimde benim param yok cevabını alıyordum hep
sonunda düşünmeye başladım yemek yapan ben, çamaşır yıkayan ben, ütü yapan ben, alışveriş yapan ben, faturaları ödeyen ben hepsinin üstüne bu adamın yatağına giren yine ben ama memnun olmayan o
bugün bayram ve o yanımda yok abisinin yanına gitti üstelik cuma günü okuldan geldiğimde evde yoktu çoktan gitmişti, bavulunu ne zaman hazırladı, yanında ne götürdü hiç bilmiyorum
bugün bayramın 3. günü ve gittiğinden şu ana kadar da aramadı beni ama bu beni ilk aramayaşı değil yaz boyunca 3 ay yanımda yoktu zaten
bütün bunlara rağmen bu evliliği neden hala sürdürdüğünü ise hiç anlamış değilim benim evimde oturuyoruz heralde evi ben terk edip gidecek değilim, üstelik benden memnun olmayan da o ama neden hala bu evde kalıyor, ne düşünüyor anlayamadım belki otur konuş diyeceksiniz ama biz konuşamıyoruz
her konuşmamızda aynı laflar sen bu evi bıraktın, sen beni sevmiyorsun, sen şöylesin, sen böylesin diye şikayetlerini sırlamaya başlayacak her zamanki gibi

şu an tek düşündüğüm şey yalnız başıma hayatıma nasıl devam edeceğim hem maddi olarak hem de manevi olarak zor durumda kalacağımı biliyorum ama bu şekilde de devam etmem çok zor en azından ben yapamam bunu, hep kendimden ödün vererek yaşayamam, ailemle özellikle de annemle de sorunlarım var ne kadar yanım da gibi görünselerde bana çok destek çıkmayacaklarını açıkça belirtiyorlar, ve ben kadrolu da değilim yani yaz boyunca maaş da almıyorum
gerçi maddi sıkıntıyı çok fazla düşünmüyorum bir şekilde çalışır kendimi idare ederim diye düşünüyorum ama en korktuğum yalnız kalmak hele de gece olunca yalnızlığı daha fazla hissediyorum
oturup konuşmaya çok ihtiyacım var kimle olursa biriyle konuşmaya o kadar ihtiyacım var ki bu yüzden size yazdım belki okumayacaksın, belki kendinizce yorumlar yapacaksınız, belki düzelir üzülme diyeceksiniz, beki bir şekilde durumu düzelt sen onu ara falan gibi sözler söyleyeceksiniz her ne yazarsanız yorum yapan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler
ee bize ne senin sorununda, bu da dert mi ki buraya yazmışsın diyenlere de teşekkürler
dedim ya kendimi çok yalnız hissediyorum sadece birilerine anlatmak istedim

canım paylaşacak bir şeyiniz kalmadıysa ne diye katlanıyorsun kendini üzüyorsunki
birazda kendin için yaşa be güzelim
o ne der bu ne der düşünme nasıl mutlu oluyorsan öyle yaşa kimsenin kahrını çekmek zorunda değilsin
sizin ilişkiniz sadece aile cüzdanından ibaret olmuş
evini geçindirebilirsin çocuğuna bakabilirsin ama o adamın kahrını çekmek zorunda değilsin
unutmaki canım bütün hastalıkların başı sinir stres bunu dert ede ede içine ata ata allah göstermesin olan sana olur

Son düzenleme:
canım paylaşacak bir şeyiniz kalmadıysa ne diye katlanıyorsun kendini üzüyorsunki
birazda kendin için yaşa be güzelim
o ne der bu ne der düşünme nasıl mutlu oluyorsan öyle yaşa kimsenin kahrını çekmek zorunda değilsin
sizin ilişkiniz sadece aile cüzdanından ibaret olmuş
evini geçindirebilirsin çocuğuna bakabilirsin ama o adamın kahrını çekmek zorunda değilsin
unutmaki canım bütün hastalıkların başı sinir stres bunu dert ede ede içine ata ata allah göstermesin olan sana olur

ben zaten o ne der bu ne der düşünerek yaşamadım hiç şimdiye kadar ama şimdiden görüyorum ki yalnız yaşamak bir kadın için zor, daha ayrılmadan tesisatçısıydı, ustasıydı uğraşmaya başladım ve bunlar çok gözümde büyüyor yalnız yaşama düşüncesi beni korkutan yoksa dediğin gibi bu evlilik sadece kağıt üzerinde devam ediyor 2 senedir

iyide ondan ayrılınca ömrünün sonuna kadar yalnız yaşayacaksın diye bir şey yokki
düşmez kalkmaz bir Allah...
kısmet belkide karşına çok iyi biri çıkar ve daha mutlu olursun
yani bende üzüldüm yazını okurken ve nasıl katlandığına anlam veremedim

canım ya.. okurken yaşadım sankı,cok etkıledın benı ınan.. Uzulerek soylıcem ama artık ılıskıyı gectım aranızdakı iletısımde bıtmıs.. Adam rahat,nıye bırakıp gıtsınkı.Kıra derdı yok pazar alısverıs derdı yok cocuk derdı yok,yemek camasır ütü derdı yok,ıstedıgınde eş yatagında ooh ekmek elden su gölden mısalı.. :eek:klava:
Canım benim söylemesı cok zor belkı ama sürdürme artık bu beraberlıgı(olmayan)..İşinde var madem,yazlarıda ıyı kötu ıdare ederım dıyosun,o halde al kızını yanına en azından huzurlu ve daha saglıklı sekılde yasamına devam edersın canımcım..Yoksa bu sekılde senın ruh saglıgında bozulacak ve kızınında saglıgı bozulabılır...

anlattığın kadarıyla zaten evi sen geçindiriyorsun,kocan tatillerde ya da diğer zamanlarda ortada yok.. maddi ve manevi olarak zaten yanında değil..maddi olarak zorlanırım ya da kocamın başımda olması yeter diyebileceğin bir durum yok anladığım kadarıyla yani evliliğini sürdürmek için öne sürdüğün nedenler aslında olmayan nedenlermiş gibi geldi bana...
sizi bağlayan sadece attığınız imza, belki de 2. evlilğin olmas nedeniyle bir daha baştan birini sevmekten güvenmekten korkuyorsun,ailen de yanında olmayınca çok da cesaret edememen normal..
benim çok yakın bir akrabam da aynı durumda ama onda aldatma da varmış,gerçi kendisi artık evliliğini evlilik olarak görmediği için kocasının aldatıp aldatmamasını da çok fazla umursamıyor..bu aralar boşanmayı düşünüyor..
hakkınızda hayırlısı..

canım ya.. okurken yaşadım sankı,cok etkıledın benı ınan.. Uzulerek soylıcem ama artık ılıskıyı gectım aranızdakı iletısımde bıtmıs.. Adam rahat,nıye bırakıp gıtsınkı.Kıra derdı yok pazar alısverıs derdı yok cocuk derdı yok,yemek camasır ütü derdı yok,ıstedıgınde eş yatagında ooh ekmek elden su gölden mısalı.. :eek:klava:
Canım benim söylemesı cok zor belkı ama sürdürme artık bu beraberlıgı(olmayan)..İşinde var madem,yazlarıda ıyı kötu ıdare ederım dıyosun,o halde al kızını yanına en azından huzurlu ve daha saglıklı sekılde yasamına devam edersın canımcım..Yoksa bu sekılde senın ruh saglıgında bozulacak ve kızınında saglıgı bozulabılır...

zaten böyle bir ortamda sağlıklı yetişmesi imkansız
elbette aklının bir yerinde yer edinecek bu gördükleri
belki ileride büyük sorunlara sebep olacak
canım beni korkutan yalnızlık diyorsunda birazda kızını düşün

kızım zaten yanımızda değil bu sene üniversiteyi kazandı tatillerde geliyor ancak ki zaten tatillerde eşim de olmuyo yani nerdeyse hiç karşılaşmıyolar, ben kızım üniversiteyi bitirene kadar sabredeyim diye düşünüyordum ama artık sabredilecek yanı kalmadı
işin garip tarafı adam bir kere oturup da düşünmüyor ben de mi hata var, ne yaptım, neden bu duruma geldik diye
hala zeytinyağ gibi üste çıkmanın, her konuda kendini haklı göstermenin derdinde
alışveriş nolacak dediğimde ben bir şey yemiyorum evde diyor, bazı odaların ışıkları yanmıyor ben mi gidip elektirkçi bulayım sen varken dediğimde bana ne ben bu evde yaşamıyorum zaten cevabını alıyorum
bu adam hep böyle sorumsuzdu da ben mi görmedim diye düşünüyorum, nasıl bu kadar kör ve aptal olabildim diye düşünüyorum

Suç kimde olursa olsun bu evliliği sürdürmenin hiç bir mantıklı tarafı yok...
İletişim bitmiş, menfaat var...
Boşuna psikolojini yıpratma bunun adına sabır demezler Exorcist....
Delilik derler... Bile bile de çekilmez ki...

Ayrılın bitsin sen de huzura kavuş...
Maddi sıkıntın olsun inan ki bozulan psikolojinin yanında maddi sıkıntının hiç önemi yok...

AÇ KALMAKTAN delirmezsin ama bu beyhude katlanışla çıldırırsın...

anlattığın kadarıyla zaten evi sen geçindiriyorsun,kocan tatillerde ya da diğer zamanlarda ortada yok.. maddi ve manevi olarak zaten yanında değil..maddi olarak zorlanırım ya da kocamın başımda olması yeter diyebileceğin bir durum yok anladığım kadarıyla yani evliliğini sürdürmek için öne sürdüğün nedenler aslında olmayan nedenlermiş gibi geldi bana...
sizi bağlayan sadece attığınız imza, belki de 2. evlilğin olmas nedeniyle bir daha baştan birini sevmekten güvenmekten korkuyorsun,ailen de yanında olmayınca çok da cesaret edememen normal..
benim çok yakın bir akrabam da aynı durumda ama onda aldatma da varmış,gerçi kendisi artık evliliğini evlilik olarak görmediği için kocasının aldatıp aldatmamasını da çok fazla umursamıyor..bu aralar boşanmayı düşünüyor..
hakkınızda hayırlısı..

aldatılıp aldatılmadığım konusu da ayrı bir muamma zaten çünkü kış geldi akşam saat 23.00 gibi ancak geliyor eve bazen biraz daha geç o saate kadar hergün kahvede, cafede falan zaman geçirecek hali yok ya üstelikde bu kadar beleşçiyken
beni maddi olarak biraz rahatlatan bende ek kartının olmasıydı ve mümkün olduğunca alışverişleri o kredi kartından yapmaya çalışıyordum ama işim garip tarafı kredi kartını da düzenli olarak yatırmıyor ve kart onun adına şimdi kartı iptal ettireceğini de söylüyor ve kartı iptal ettirirse zaten evin tüm masrafları tamamen üstüme yıkılmış olacak
belki de haklısın ben artık o kadar yoruldum ki 2 deneme ve her ikisi de fiyasko bazen takılıyorum Allah hakkı 3 müş bunu boşayıp 3. yü deneyeceğim diye ama gel gör ki içim öyle demiyor
bir mutsuzluğu daha kaldıracak güçte değilim sanırım

Durumuna inan çok üzüldüm. 1. de mutluluğu bulamamışsın ikincidede aynı şekilde. Bu çok yıpratıcı olsa gerek. Ben senden yaşca baya küçüğüm kızın ünv. başladığına göre.. düşünüyorumda benimde oğlum var. Bir evlilik yapmayı bende düşünüyorum ama bir sürü soru işareti var kafamda...çünkü 2. bir yıkımı kaldıracak güc yok bende.. tamam bu iyi diyorsun ama evlenince bak neler yaşıyor insan..çok kokrkuyorum çünkü çok yalnızım bir omuz bir nefes istiyorum .Böylede yaşanmıyor yapayalnız hayatı paylaşmadan olmuyor. E evliliklerde hep böyle insan ne düşüneceğini şaşırıyor.
2.evliliğinde tekrar bir yıkım yaşaman senin hatan değil kendini suçlama bence.. sen bir kez daha güvendin ve evlendin.. Beklentin huzurlu bir evlilikti hatan bumu oldu hayır.. kader canım kader başka birşey diyemiyorum.. Bak bende yalnızım evli değilim içerde uyuyan bir oğlum var.. Şimdi seninle ne farkımız var sen evliyken yalnızsın ben bekarken, sanki ben evlensem farklımı olacak diyorum artık. Yazık sadece yazık oluyor bizlere hayat böyle gecip gidiyor.. Hep düşün düşün akıl sağlığımızı bozuyoruz.
Şunu merak ettim onunla evlenirken bu kararı nasıl aldın Ha tamam bu doğru insan derken neyine önem verdin neyi doğru geldi sana .....

cnm iki kere evliliği deneyip yürütememişsek uzun bir süre hayatıma kimseyi sokmazdım.niye yalnız olasın.kızın var ailen var.çalışır didinir el oğluna muhtaç kalmamak için elimden geleni yapardım.eş konusunda şanssızlıklar yaşamışsın.karakter yerlerde sürünüyor ikincisinde.böyle bir adam yanında olsa ne olur olmasa ne olur.ilerde belki düzgün olgun sana ve kızına layık birilerini bulabilrsin.ama şu an sırf bazı şeyler ağır geliyor diye sakın tekrar bir hata yapma.biz kadınların başaramayacağı yoktur yeterki isteyelim.bence biran önce boşan.bazı adamlar erkekliği sadece iki bacak arasındaki fazlalıktan ibaret görüyor.sana daha çok dert olmuş bu adam.

cnm iki kere evliliği deneyip yürütememişsek uzun bir süre hayatıma kimseyi sokmazdım.niye yalnız olasın.kızın var ailen var.çalışır didinir el oğluna muhtaç kalmamak için elimden geleni yapardım.eş konusunda şanssızlıklar yaşamışsın.karakter yerlerde sürünüyor ikincisinde.böyle bir adam yanında olsa ne olur olmasa ne olur.ilerde belki düzgün olgun sana ve kızına layık birilerini bulabilrsin.ama şu an sırf bazı şeyler ağır geliyor diye sakın tekrar bir hata yapma.biz kadınların başaramayacağı yoktur yeterki isteyelim.bence biran önce boşan.bazı adamlar erkekliği sadece iki bacak arasındaki fazlalıktan ibaret görüyor.sana daha çok dert olmuş bu adam.

benim ilk evliliğim 1 buçuk sene sürdü 22 yaşındaydım boşandığımda ve 9 sene kadar evlenmeyi düşünmedim şu anki eşim beni zaten çocukluğumdan beri istiyordu yani ailece tanıdığımız biriydi
ben ilk evliliğimden sonra kısa sürede evlilik kararı almadım tabi şimdi de evlilik bana çok uzak görünüyor

Durumuna inan çok üzüldüm. 1. de mutluluğu bulamamışsın ikincidede aynı şekilde. Bu çok yıpratıcı olsa gerek. Ben senden yaşca baya küçüğüm kızın ünv. başladığına göre.. düşünüyorumda benimde oğlum var. Bir evlilik yapmayı bende düşünüyorum ama bir sürü soru işareti var kafamda...çünkü 2. bir yıkımı kaldıracak güc yok bende.. tamam bu iyi diyorsun ama evlenince bak neler yaşıyor insan..çok kokrkuyorum çünkü çok yalnızım bir omuz bir nefes istiyorum .Böylede yaşanmıyor yapayalnız hayatı paylaşmadan olmuyor. E evliliklerde hep böyle insan ne düşüneceğini şaşırıyor.
2.evliliğinde tekrar bir yıkım yaşaman senin hatan değil kendini suçlama bence.. sen bir kez daha güvendin ve evlendin.. Beklentin huzurlu bir evlilikti hatan bumu oldu hayır.. kader canım kader başka birşey diyemiyorum.. Bak bende yalnızım evli değilim içerde uyuyan bir oğlum var.. Şimdi seninle ne farkımız var sen evliyken yalnızsın ben bekarken, sanki ben evlensem farklımı olacak diyorum artık. Yazık sadece yazık oluyor bizlere hayat böyle gecip gidiyor.. Hep düşün düşün akıl sağlığımızı bozuyoruz.
Şunu merak ettim onunla evlenirken bu kararı nasıl aldın Ha tamam bu doğru insan derken neyine önem verdin neyi doğru geldi sana .....

aslında kısaca belirtmiştim canım şu anki eşim beni çok önceleri zaten istemişti yani çocukluğumdan beri beni istiyordu zaten ama o zaman olmamıştı sonra tekrar karşılaştık ama zaten abisi ve yengesiyle hep görüşüyorduk
tanıdık biri olması özellikle kızım için güvenilir olacağını düşünmeme neden oldu
ben de senle hemen hemen aynı şeyleri düşünüyorum insanın yaşı ilerledikçe yanında kendine destek olacak, başını omzuna koyacak, dert ortağı olacak, hayatı paylaşacak birilerine daha çok ihtiyaç duyuyor ben de eşimin öyle olacağını düşünmüştüm, aynı meslektendik üstelik bu da bir avantajdır diye düşünmüştüm ama birlikte yaşamanın getirdiği ve aslında çok öenmli olan şeyleri sanırım göz ardı etmişim
öncelikle sorumluluk sahibi olmalı bir erkek

Arkadaşım hüzünle okudum anlattıklarını..:çok üzgünüm:
Ama şuna takıldım..
Yalnızlıktan korkuyorum demişsin..
Zaten şu anda adam hiç bir anında yanında değil ki,evi pansiyon olarak kullanıyor demişsin.. Yapma arkadaşım sadece yanında uyuması mıdır onun var olması..:nazar:
Hakkında hayırlı olsun inşallah...
Dilerim ki sana layık olan hayatı yaşarsın:teselli:

Cok acik ve net söylüyorum böyle bir adamla evli kalacagima, ömür boyu yanliz kalmayi tercih ederim....:nazar:

Cok üzüldüm arkadasim, herkez yasadigni bilir fakat bence sen kendine eziyet ediyorsun!!

Bu adam sadece ve sadece seni kullaniyor, evinde kaliyor, hizmetcisi ascisi ve aff edersin arada birde yatak arkadasi olarak görüyor seni....Seni bunu niye cekiyorsunki daha!:kızgın:

Hazirla bavulunu koy kapiya ev senin defolsun gitsin....Yazik degilmi sana, giden güzel senelerine..Hem bence yanlizlik böyle bir piskolojik iskenceden daha iyidir...:kahve:

Hic vakit kaybetme zararin neresinden dönersen kardir:teselli:

Allah yardimcin olsun:Saruboceq:

ya bi boş odanız varsa pansiyoner olarak sizde kalmam mümkün müdür acaba yerimseniben

ben de 11den aşağı eve gelmem iş okul gezme tozma derken; tesisatçılıktan filan hele hiiç anlamam, hayatımda ampul değiştirmişliğim yoktur.. az biraz yemek yaparım ama eminim sizi yaptıklarınızın yanında benimkisinin esamesi okunmaz:)

ama eşinizle kıyaslayınca benim daha çok artım vardır; en basitinden kıllı mıllı bişey diilim, klozet kapağı konusunda sorun yaşamayız, ayrıca eve 11de bile gelsem iki kelam eder öle yatarım.. cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum :1rolleyes::1hug:

ya bi boş odanız varsa pansiyoner olarak sizde kalmam mümkün müdür acaba yerimseniben

ben de 11den aşağı eve gelmem iş okul gezme tozma derken; tesisatçılıktan filan hele hiiç anlamam, hayatımda ampul değiştirmişliğim yoktur.. az biraz yemek yaparım ama eminim sizi yaptıklarınızın yanında benimkisinin esamesi okunmaz:)

ama eşinizle kıyaslayınca benim daha çok artım vardır; en basitinden kıllı mıllı bişey diilim, klozet kapağı konusunda sorun yaşamayız, ayrıca eve 11de bile gelsem iki kelam eder öle yatarım.. cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum :1rolleyes::1hug:

canım çok teşekkür ederim ya ben de adamı kapının önüne koyunca bir ev arkadaşı aramayı düşünüyordum neden olmasın eşimden çok daha iyi bir ev arkadaşı olacağın kesina.s.

X