yalnızım...

kxixmxixl_zararlxixsxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
25
0
Kızlar, bir süredir burayı takip ediyorum. Oldukça şey öğrendim sayılır. Ben de derdimi paylaşayım dedim. Boşandım ve çocuğum var. Kimseden yardım almadan tek başıma ayakta duruyorum, bunun için de çok çalışıyorum. Ancak son zamanlarda bir eksiklik fark ettim, çalışmaktan ve boşanıp yalnız kaldığımdan arkadaş çevremi kaybettim zamanla ve şöyle sıkıldığımda gidip birlikte kahve içebileceğim, gezebileceğim veya alışveriş yapabileceğim kimse yok:çok üzgünüm:. Benim durumumda olan, 35 yaş üstü ve arkadaş arayan birileri var mıdır burada?

canim eger bosanip kendi basina ayaklarin uzerinde durabiliyorsan cok guclu bir kadinsin ama neden cevrenden koptun anlamadim.

biz burada guzel dostluklar kuruyoruz ama dostluklarimiz hemen olmuyor. sanal bile olsa burada birbirimizi taniyoruz. kimisi ile ruhumuz uyusuyor kimisine ayni normal hayattaki gibi gicik oluyoruz. yakin gorduklerimizle dertlerimizi paylasiyoruz. konusuyoruz burada dertlesiyoruz. mutlaka tanisan gercek ortamda da gorusenler vardir ama inan burada kimse ilk defa mail atan birine tamam bana kahveye gel demez.

once kendini guvendirmen, sevdirmen lazim.

Haklısın sanırım:) Çalıştığım yerde veya çevremde kafama göre kimse yok, ciddi bir çalışma tempom olduğu için pek dışarı da çıkamıyorum, bir çeşit kapalı çark içinde sıkışıp kaldım. Bastı nereden bulunur böyle kafa dengi diye merak etmeye başladım...

belliki sadece ayakta durmaya odaklanmişsin..ki bu cok normal..ama hayatini rayina oturtturduktan sonra eminim istedigin gibi bir cevreye sahip olacaksindir a.s.

canımm zor bir dönem geçirmişsin ama problemın üstesinden gelinemeyecek bir durum degil
öncelikle kafandan olumsuz düşünceleri at
eski iş ve okul arkadaşlarını arayarak başlayabilirisin
yada akraba ve senle yaş kuzenlerin varsa onları ayarlayabilirsin
ve şimdi ramazan iftara davet edebilrisin..böylece eski arkadaşlarını tekrar kazanabılırsın..
evde yalnız kaldığın zamanda pc nın başına geçip kk ya takılabilrisn..
burda guzel dostluklar kurulabilecegıne inanıyorum.. ama çok geç bir süre olabilr..sonuçta sana ortamdayız...

teşekkür ederim anlayışınız için. Eski arkadaşlarım pek yok, neredeyse her okulu değişik ülkelerde veya şehirlerde okudum, zamanla koptu tabii. İstanbul'da 3 çok iyi arkadaşım vardı. Biri erkek arkadaşımı onaylamadı, bununla devam edersen senden soğurum, salaksın sen, işe yaramaz bu, bitir diye baskı yapıp soğuk davranmaya başladı, ben de ilişkiyi kestim. Bir erkeğin ne şekilde değerlendirileceği kararının bana ait olmasını istiyorum. Arkadaşım olarak baskı, aşağılama ve tehdit değil, destek beklerdim ondan, haklı olsa bile ben kendim yaşayıp anlamak istiyorum bazı şeyleri, yargılanmaya ihtiyacım yok bu konuda. Diğeri evlendi, kocasına çok bağlı, çalışıyor, haftasonlarını da sadece kocasına ayırıyor. Sonuncusu Adana'ya taşındı. Birkaç arkadaşım daha vardı, ancak kocaları uygunsuz laf edince ve açıkçası asılınca hemen ilişkiyi kestim. Bu tip şeyler yalnızca daha aşağı kesimlerde olur, artık okumuş insanlarız başıma gelmez sanırdım, Türkiye'nin gerçeği şrak diye çarptı:) Hele bir arkadaşımın kocasıyla msn'de konuşuyorduk, arkadaşımla tatile çıkacaktık 2-3 günlüğüne, ben sevinirken tatilde eğleneceğiz sana kart atarız dedim, bana "istediğin adamı odana at, ama karımı ayartma" dedi. Şok geçirdim beni 5 yıldır hiç mi tanımadı bu insanlar. Ağır laflar söyledim, arkadaşıma da bu konuyu açmamak için ikisini de hayatımdan sildim mecburen. 2 gün sinirimden ağladım ama:)
Kardeşlerimden biri evli, ev hanımı, ortak noktamız yok dünyası çok küçük, mutlu o dünyada ben de karışmıyorum. Diğer yurtdışında. En küçük kardeşimle aramızda 15 yaş fark var anlaşamıyoruz. İşyerindekiler ise hiç kafama uygun değil, genelde dedikoducu, kıskanç ve kendilerini çok yüksek gören insanlar. Akrabalarım, kuzenlerim de uzakta, en yakını büyükçekmecede oturuyor.
Kursa mursa gitmeyi düşündüm, ancak vaktim yok gerçekten. Haftaiçi 8 gibi işten çıkıyorum, akşamları biraz çocuğumla, haftasonu da çocuğum. Neyse, bakalım, birşeyler bakarım, hayatımda kafaya koyup da başaramadığım birşey olamaz:)

su erkeklerin haline bakin ya
bosandigi zaman kadin tatilde anca odaya adam atar...hıh dusunceye bak
yazik cok yazik...
kendisi de bosanabilir birgun, o zaman karisi da ayni duruma dusebilir, bunlar buyuk konusuyor ne diyim baslarina gelirse anlarlar

Aramıza hoşgeldin öncelikle..
Allah yardımcın olsun hayat gerçekten çok zor
hele senin için ayaklarının üzerinde kimseye muhtaç olmadan yaşaman çok güsel tebrik ederim seni...
Bişey yazmak istiyorum....
benden buyuksun çok ta tecrübelisin KK muhteşem bir yer harkulade
Ama bu güzel sitede olumsuz kişilerde olabiliyor aynı düşünmedigimiz zamanlar daha çok..
Hatta erkeklerinde oldugunu düşünüyorum...dikkatlı olmanı istiyorum,
yanlızlıgını paylaşmak isteyenler ii niyetli olmayabilir..
İnş seni kırmamışımdır...
Sevgiler...

Hoşgeldin Ellma kaydirigubbakcemile3

Canım, yazdıklarını okurken bi an nickine baktım, ya acaba ben mi yazdım bunları diye Allah seni inandırsın :)
Seninle aynı evrelerden geçtim, boşandım, ailemden hem ayrıyım hem de destek almıyorum. Deli gibi çalışıyorum. Kızımla ayaklarımın üzerinde durmaya çalışıyorum Allah güç kuvvet verdikçe.
Ve çok uzun zaman hem boşanmanın manevi etkisi hem de sıfırdan bir hayat kurma telaşına girdiğim için tüm çevremi ihmal ettim. Haliyle insanlardan koptum. Merhaba merhaba kıvamına geldim sadece. Sonra bu sefer de tıpkı sende olduğu gibi bu durum bende bunalım yarattı. Yalnızlık çok zor bilirim. Yaşayan daha iyi anlar bunu.
Ancak sonra baktım ki ömrümden ömür gidiyor. Kendimi biraz açmaya karar verdim. Şirkette daha çok sohbete başladım. Arada kızları (çok samimi olmamama rağmen) evime davet ettim. Ne biliim sabah bi kek yaptım götürdüm. İçimin ısındıklarına çok özel olmamak kaydıyla kendimden bahsetmeye başladım. Soru sordum, hatır sordum, sonra bir baktım ki ben de aranır olmuşum.
Şu anda da 50 tane arkadaşım yok ama beni gece 10'da arayıp hadi gel bilmem nereye gidiyoruz diyebilen arkadaşlarım var çok şükür.
Bu işin tek püf noktası samimi davranmak. İçten olmak. Kasmamak.
İnan bana çok faydasını görürsün. İçinden geldiği gibi davran yeter ki.

Hadi kalk gel bi kahve içelim diycem ama bacım aramıza dağlar taşlar girmiş :)

Ayrıca :enbuyukkk: Epey bir süredir buraya takılıyorum.
Ne yalnızlık hissediyorum ne de sıkılıyorum.
Üstelik de hayatın bana edindirdiği tecrübelerle burada tek bir arkadaşa bile fikir verebilirsem, yol gösterebilirsem kendimi mutlu sayıyorum. Ben de öğreniyorum.
Sen de gel takıl bize hayatını yaşaaa :)

merhaba canım kader arkadaşım yazını okurken inan benitarif ettiyini düşündüm ne kadar ortak noktamız var yani anlıcan cok ama cok yanlızım

Kızlar kusura bakmayın dün işten geç geldim bir de kızım hastaydı, giremedim nete. Bu arada, biliyordum benim anlattıklarımı yaşayanları ve ne demek olduğunu, yuppiiiii, en azından tek başıma olmadığımı biliyorum artık.
Ayrıca uyarılarınız için çok içten teşekkürler, evet öyle şlap diye arkadaşlık kurulmaz, haklısınız, hem evet tanıtmam da gerekli kendimi. Burası halka açık bir yer, fazla da açık konuşmamak lazım, mesajınızı aldım merak etmeyin dikkatli olurum, söz.
Bu arada, ellma, evet galiba benzer hayatlar yaşıyoruz. Eski erkek arkadaşlarımız bile, hehe. İlgimi çeken, sen de yazları kızını yazlığa gönderiyorsun ailenle, ben de. Ama ne demek olduğunu inan senin kadar iyi anlıyorum. Bir ara sana mesaj atmayı düşündüm, bu manyak da kim dersin diye vazgeçtim.
suskun.sabah, kader arkadaşıyız:) ama cidden, bizim gibi olanlar bir araya gelse güzel olur diye düşünüyorum. gerçi bu tempomuzla ayda 1 ancak buluşuruz ya, buna da şükür...
Ben genelde zaten olduğum gibiyim, hiç oyuna moyuna ihtiyaç yok, seversem severim sevmiyorsam söylerim, hiç korkum kalmadı pek. Çünkü tek başıma da olsam sorun olmayacağını biliyorum, böööööyle bir deli cesareti geliyor işte.
Şirkettekilerle denedim, olmuyor. Benim karakterime çok ters insanlar. Sevmediğimi de her şekilde belli ediyorum, işimde iyi olmasam ne kadar orada çalışırım bilmiyorum:) olsun ya, işimi yapıp çıkıyorum, takmıyorum bile.
Ama cidden süpersiniz, kafa bile yormanız güzel bir duygu....

Son düzenleme:
Kızlar kusura bakmayın dün işten geç geldim bir de kızım hastaydı, giremedim nete. Bu arada, biliyordum benim anlattıklarımı yaşayanları ve ne demek olduğunu, yuppiiiii, en azından tek başıma olmadığımı biliyorum artık.
Ayrıca uyarılarınız için çok içten teşekkürler, evet öyle şlap diye arkadaşlık kurulmaz, haklısınız, hem evet tanıtmam da gerekli kendimi. Burası halka açık bir yer, fazla da açık konuşmamak lazım, mesajınızı aldım merak etmeyin dikkatli olurum, söz.
Bu arada, ellma, evet galiba benzer hayatlar yaşıyoruz. Eski erkek arkadaşlarımız bile, hehe. İlgimi çeken, sen de yazları kızını yazlığa gönderiyorsun ailenle, ben de. Ama ne demek olduğunu inan senin kadar iyi anlıyorum. Bir ara sana mesaj atmayı düşündüm, bu manyak da kim dersin diye vazgeçtim.
suskun.sabah, kader arkadaşıyız:) ama cidden, bizim gibi olanlar bir araya gelse güzel olur diye düşünüyorum. gerçi bu tempomuzla ayda 1 ancak buluşuruz ya, buna da şükür...kaydirigubbakcemile3
Ben genelde zaten olduğum gibiyim, hiç oyuna moyuna ihtiyaç yok, seversem severim sevmiyorsam söylerim, hiç korkum kalmadı pek. Çünkü tek başıma da olsam sorun olmayacağını biliyorum, böööööyle bir deli cesareti geliyor işte.
Şirkettekilerle denedim, olmuyor. Benim karakterime çok ters insanlar. Sevmediğimi de her şekilde belli ediyorum, işimde iyi olmasam ne kadar orada çalışırım bilmiyorum:) olsun ya, işimi yapıp çıkıyorum, takmıyorum bile.
Ama cidden süpersiniz, kafa bile yormanız güzel bir duygu....kaydirigubbakcemile5

bende esimden ayrildiktan sonra iki cocugumla beraber hayat mücadelesine girdim ve bir cok arkadasim zannettigim arkadaslarimi kaybettim bu cok calistigimdan falan degil elbette cok calistim ama benim esas dostlarim yanimdaydi o yüzdende halen daha dostum azdir tanidigim coktur hakiki arkadaslar senin zor günlerinde de yaninda olandir ve böyle arkadaslarda pek nadirdir elbette dul olmanin zorluklari var bu yüzdende insan arkadaslarini kaybediyor gelmeler gitmeler aramalar sormlar kalkiyor ne kadar sacma birsey ama oluyor malesef sanki onlarin hic basina böyle birsey gelemez gibi aramiza hosgeldin canima.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…