Yalnız doğum

Kutbettin

Şüphesz insanğlu yasklndğı şey üzerine hırslı olur
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
1.931
3.011
Merhaba hanımlar. Direkt konuya gireceğim sormak istediğim birkaç şey var.
Ben başka bir şehirdeyim ailem de başka bir şehirde, eşiminde ailesi. Bu şehire de yeni geldik pek konu komşu dost arkadaş yok. Ve yanıma kimse gelemiyor yalnız kalacam sağdan soldan araştırıyorum doğumda yanıma yardımcı birini bulayım diye.

Sormak istediğim şey şu; çok korkum var bana bsy olursa bebeğe bsy olursa korkusu var hep. İkinci doğumum evet ama sanki ilk defa doğum yapacam gibi evhamlı ve korkuluyum. Yanımda keşke ailemden biri olsa güvende hissediyor insan kendisini ağlıyorum hep.

Benim gibi yanında destekçisi olmadan doğum yapan var mı acaba. Belki niye açtın konuyu ne faydası olacak sana diyen olabilir ama insan birinden destek aldığı zaman ferahlıyor. Sezeryan doğum olacak muhtemelen 3 hafta sonra daha doktor bile ayarlayamadık. Talihsizliğin bu kadarı iki doktora gittim biri tüp bebek bölümüne geçmiş biri de tatile çıkıyor doktor denkleşmedi daha.

Beybi sezaryen olacaksan muhakkak birileri destek olmalı, annen neden gelmiyor?
Benim daha bir ay var annem geldi bende korkuyorum tek kaldığım için…

Beybi sezaryen olacaksan muhakkak birileri destek olmalı, annen neden gelmiyor?
Benim daha bir ay var annem geldi bende korkuyorum tek kaldığım için…
Muazzam bir babam var (asla hakkımı helal etmiyorum ona) bırakmaz. Kız kardeşim de var onuda bırakmıyor. Onun için bu kadar hırpalanıyorım. Bu halimle yalnız evi taşıdık yalnız temizledik yalnız dizdik hep eşimle.

Kusura bakma babana yuh diyorum!
Sezeryan bir tık daha zor ama arkadaşım bir haftada kendine gelip annesini yollamıştı evine…

Yine ne yaparsa eşin yapar… İzin alma durumu olsa çok iyi olur

Kusura bakma babana yuh diyorum!
Sezeryan bir tık daha zor ama arkadaşım bir haftada kendine gelip annesini yollamıştı evine…

Yine ne yaparsa eşin yapar… İzin alma durumu olsa çok iyi olur
10 gün babalık izni var. Yıllık iznini de hemen babalık izninden sonra kullanacak bir hafta kadar. Zaten o olmasa hayatta yapamazdım. Benim için tek problem hastane sezeryan zaten başlı başına zor. Hastanede bebeğe göz kulak olacak ihtiyaçlarımı karşılayacak birileri olsa ev çok da önemli dğl diyorum. Allah eşimden razı olsun evde her işi yapar bana.

Kayinvalideniz gelemez mi ? Sezeryan olacaksa cidden zor bir süreç ya da eşiniz işten babalık izni bir hafta zaten ona ek yıllık izin kullanamaz mi ? Eşiniz de destek olabilir.
Kayınvalidem yaşlı ilgilenemez olsa da kayınbabamın babamdan farkı yok. Eşim öyle yapacak, öyle ayarladık izinleri. Ama hastane çok önemli benim için. Ameliyattan sonra eşimden başka kimse olamayacak bsy olur mu bana bebeğe diye sürekli aklıma kötü şeyler geliyor. Dünyanın bin bir türlü hali var diye.

Her doğum ayrıdır insallah çok çok kolay rahat geçer. Benim de sezaryen doğuma 4 gün kala kv geldi. Ama ben doğuma kadar işimi yaptım yemekti vs filan. 39+4te doğurdum bu arada. Doğuma da annem geldi. 15 gün kaldi yemeğimi yaptı sadece. Ben annem gidince aynen devam ettim. Çok şükür hemen iyileştim. Bebeğimin ilk günden beri banyosunu kendim yaptırdım altını aldım emzirdim. Kimsenin bakım konusunda bi yardimı olmadı yıkarken su dökmek dışında. Şimdi aynı sürece girecek olsam eşim yanımda olsun ev işini yapsın büyük çocuğuma baksın başka bi şey istemem. Sadece ilk zamanlar hormonların alt üst oluşu ve uykusuzluğu beni yordu o kadar. Eşiniz yardımcı olabilecekse bir süre gerçekten kimseye gerek yok.

Ozel hastane mi devlet mi ?

Ilk bebeğiniz değil bir şeycik olmaz. O da tecrübeli baba. Yanınızdan ayrılması gerrkirse hemşirelere haber verir. Halledilir bence.

Merhaba eğer ankaradaysanız elimden geldiğince eğer doğum tarihinizde buradaysam size eşlik etmek isterim. Su gibi doğumunuz olur inşallah

devleti bilmiyorum ama özelde zaten hemsireler vs bebekle çok iyi ilgileniyor. benim arkadasim devlette yapmisti ve komsusundan rica etmisti. çok mahcup olmustu ama esi zaten özel sektördeydi hemen işe dönmek zorundaydı. hastanede de evde de komsusu ilgilendi 1 hafta kadar. bence bi bayan ücretli tutabilirsiniz eğer mümkünse sizin için.

İlk doğumumu memleketimde yaptım. Gerçekten o vakitte herşeyi kendim yaptım bebekle ilgilenme üst baş değiştirme, emmedii beni mama hazırlama altını hep ben değiştirdim. Yalnız banyodan çok korktuğum için bebeğin banyosunu sadece onlar yaptı ve 13 günlükken eve geldik. Gerçekten ev sürecinden korkmuyorum ama hastane sürecinde ne olacak neler yaşayacağım diye sürekli düşünüyorum. Mesela doğum videolarına denk geliyorum izliyorum hepsinin ailesi kapının önünde. Tabiri caizse (çok ayıp söylemesi) sahipsiz gibi yalnız olacam orada çok etkileniyorum.

Amin amin…

Hangi şehirdesin canım?

Sahipsiz değilsin aslan gibi bir eşin var, bugün benimde annem gelmese eşim ilgilenecekti…

Merhaba eğer ankaradaysanız elimden geldiğince eğer doğum tarihinizde buradaysam size eşlik etmek isterim. Su gibi doğumunuz olur inşallah
Çok çok teşekkür ederim. Öpüyorum o güzel yüreğinizden aydındayım ben

Anladım. Hamilelik hormonlar filan hassaslaştırmış sizi elbette. O duyguyu bence zaten doğurup telaşa düşünce aşarsınız Allah'ın izniyle. Sizer sağlıklı olun da bu işler de show yani...

Devlette olacak Doğumum. İşte yeniyim diye konu komşu hiç kimse yok tanışamadık daha. Bende ücretli yardımcı bir bayan arayışındayım işte hastane sürecini atlatırsak ev kolay olur insaAllah eşim yanımda olacak. Evin herşeyiyle ilgilenir o bu süreçte sürekli yatakta da olmam ne kadar fazla yatağa bağımlı kalmazsam o kadar erken toparlarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…